Nigérijčania zaskočili Horehroncov. Michalovce obrali domácich o body

Futbalisti Podbrezovej remizovali v piatkovom zápase 21. kola Fortuna ligy s MFK Zemplín Michalovce 2:2 a bodovali tak v piatom dueli v sérii.

24.02.2023 19:39
A Michalovce Foto: ,
Futbalisti Michaloviec si z Podbrezovej odviezli bod.

Zemplínčania ani do tretice na jar nevyhrali a skomplikovali si boj o prvú šestku v tabuľke. Na šiestu Žilinu strácajú tri body, no tá má, rovnako ako siedma Bystrica, zápas k dobru.

V prvom polčase mali viac šancí domáci, ale do vedenia išli hostia po prihrávke Marcina z pravej strany, prízemná lopta putovala na zadnú žrď, kde bol nepokrytý Nigérijčan Issa. Železiari vyrovnali zásluhou Bartoša, ktorý si nabehol na loptu v strede šestnástky a poslal ju medzi žrde.

Paola Saulino Čítajte viac Výzva pre Lobotku a Neapol: Pôjdem nahá v otvorenom autobuse. Stačí jediné

Lenže potom spravil fatálnu chybu brankár Ludha, prihrávku mu vystihol číhajúci druhý Nigérijčan Kanu a bolo 1:2. Michalovčania prišli pred polčasom po prísnej červenej karte o Marcina za hrubší faul v strede ihriska a v druhom dejstve sa v oslabení dobre bránili, no VAR pripravil domácim prekvapivú penaltu, ktorú premenil Pavúk a zariadil tak remízu. V nadstavenom čase totiž kapitán hostí Kotula nevyužil obrovskú šancu voľný v šestnástke.

Fortuna liga – 21. kolo:
FK Železiarne Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:2)
Góly: 25. Bartoš, 80. Pavúk (z 11m) – 16. Issa, 32. Kanu. ŽK: Ceklič, Száraz, Ranko (všetci Michalovce), ČK: 42. Marcin za hrubý faul (Michalovce). Rozhodovali: Ruc – Ferenc, Vitko, 654 divákov.
Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa, Grešák – Talakov (46. Sangare), Paraj (46. Pavúk), Faško (66. Horvát), Bariš, Ďatko (84. Špyrka) – Kuzma, Kabongo (46. Kukoľ)
Michalovce: Száraz – Vaško, Kotula, Marjanovič, Volanakis, Ceklič (87. Magda) – Marcin, Njie, Slebodník (76. Qose) – Kanu (46. Kanu), Issa (66. Peňa)