Oslabená Trnava padla v Dunajskej Strede, ekologická havária v Ružomberku

Futbalisti Dunajskej Stredy vyhrali v krajskom derby 17. kola Fortuna ligy nad Trnavou najtesnejším rozdielom 1:0.

05.11.2022 16:55 , aktualizované: 20:54
Trnava, Dunajská Streda Foto: ,
Radosť hráčov a fanúšikov Dunajskej Stredy po góle do siete Trnavy.

DAC si víťazstvom upevnil druhé miesto v tabuľke a Nikola Krstovič, ktorý rozhodol o triumfe domácich, s jedenástimi gólmi naďalej vedie tabuľku strelcov.

Prvý polčas veľa rozruchu nepriniesol. Prvá strela zároveň aj prvá šanca zápasu prišla v 21. minúte, keď Kalmár z priameho kopu minul bránu len o centimetre.

V 44. minúte získal Gavrič loptu pri základnej čiare, prihral Krstovičovi, ktorý z prvej prestrelil. Druhý polčas bol z futbalovej stránky aktívnejší, o čo sa postarali obe mužstvá.

Zápas Dunajská Streda - Trnava Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Fanúšikovia Trnavy v Dunajskej Strede.

V 66. minúte bolo horúco pred trnavskou bránou, ale celú situáciu uzavrela strela Krstoviča, ktorú Takáč chytil. V 74. minúte sa Procházka postaral o technickú strelu z 20 metrov, lopta tesne minula Petrášovu bránu.

V 76. minúte videl Savvidis za faul druhú žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy. Veľkú šancu spálil Krstovič v 80. minúte, keď po prihrávke Pinta poslal loptu nad.

V 82. minúte bol opäť v akcii, no jeho strelu z ostrého uhla Takáč chytil. V 88. minúte po centri z pravej strany poslal Krstovič hlavou loptu do siete a rozhodol o triumfe domácich.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Spartak Trnava 1:0 (0:0)
Gól: 88. Krstovič. Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Košecký, ŽK: Káčer, Brunetti, Krstovič, Ramadan – Savvidis. ČK: 76. Savvidis, 6625 divákov.
DAC: Petráš – Pinto, Brunetti, Risvanis, Andzouana–Kalmár (77. Veselovský), Dimun, Káčer (77. Nebyla)–Blackman (62. Ramadan), Krstović (+90. Kružliak), Gavrić (77. Szánthó)
Trnava: Takáč –Koštrna (89. Boateng), Štetina, Kóša, Soliu – Savvidis – Procházka, Bukata– Daniel (46. Taiwo), Ristovski (85. Paur), Mikovič (79. Čurma)

Liptáci si vedenie neudržali

Futbalisti Tatrana Liptovský Mikuláš remizovali s AS Trenčín 1:1. Domáci boli blízko k triumfu, ale v poslednej minúte nepremenil Rastislav Václavik pokutový kop. Zakončil priamo do stredu bránky, brankár Kukučka jeho úmysel vystihol.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – AS Trenčín 1:1 (0:0)
Góly: 67. Jendrišek – 83. Sulaeman. Rozhodovali: Kráľovič – Roszbeck, Pacák, ŽK: Lavrinčík, Pires, Gajdoš, Letenay.
MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Sváček – Totka, Filinský, Václavik, Bedecs, Nečas (76. Župa) – Gaži (60. Laura), Gerát, Staš, Popovič (76. Káčerík) – Jendrišek (76. Voško)
AS Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Stojsavljevič, Kozlovský – Gajdoš (90+1. Demitra), Lavrinčík (46. D. Hollý), Bainovič (75. Ďuriška) – Kmeť (68. Witan), Kupusovič (46. Letenay), So­ares

Adrián Guľa, tréner DAC: "Je to cenné víťazstvo, boli sme lepší o gól. Prvý polčas bol taktický, v druhom to už bolo otvorenejšie. Súper mal optickú prevahu, ale pomohli striedania. Po červenej karte sme súpera zavreli.

Gratulujem mužstvu a ďakujem fanúšikom za podporu. Hostia hrali na remízu, ale môj pohľad je, že sme boli minimálne o gól lepší. Je to mimoriadne cenné víťazstvo."

Michal Gašparík, Trnava: „Videli sme vyrovnaný, remízový zápas. Obe mužstvá eliminovali silné stránky súpera, preto nebolo v zápase veľa šancí. V druhom polčase sme dostali duel pod kontrolu, ale dostali sme červenú kartu a to rozhodlo.“

Skaličania remizovali s Michalovcami

Futbalisti MFK Skalica remizovali s MFK Michalovce 0:0.

MFK Skalica – MFK Zemplín Michalovce 0:0
Rozhodovali: Marhefka – Straka, Hrmo, ŽK: Černek, Blažek, Čögley – Jeřábek, Kanu, Slebodník, Mendez ** MFK Skalica:** Junas – Čögley, Blažek, Podhorin, Černek (46. Václav) – Mihalík (46. Haša), Nagy ©, M. Hollý (68. Baumgartner), Fábry (81. Šebesta), Yao – Vlasko (62. Potoma)
MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Magda, Kotula, Jeřábek, Mendez – Vaško, Begala ©, Perez – Vico (77. Shimamura) – Marcin (81. Záhradník), Kanu (81. Slebodník), Jánošík (73. Da Silva)

V Ružomberku sa nehralo

Sobotňajší zápas 17. kola medzi MFK Ružomberok a FC ViOn Zlaté Moravce sa z technických príčin neodohral. O novom termíne by sa malo rozhodnúť v najbližších dňoch.

Duel mal odštartovať o 15.00 h, no pre chybu na vyhrievacom systéme trávnika ho najprv preložili na 19.00 h a necelú hodinu pred zmeneným výkopom definitívne zrušili.

"Stretnutie medzi klubmi MFK Ružomberok a FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble sa dnes neodohrá. Dôvodom je, že došlo k ekologickej havárii na hracej ploche a vytiekla do nej látka, ktorá je nebezpečná pre zdravie hráčov.

Boli a sú tu stále na štadióne pracovníčky Slovenskej inšpekcie životného prostredia, ktoré uložili domácemu klubu, aby od zajtra začal robiť opatrenia na odstránenie tejto kontaminovanej zeminy.

Klub chcel vymeniť vrchnú vrstvu, no po nejakých desiatich, pätnástich minútach, napriek tomu, že vonku prší, by došlo k nasiaknutiu a pri hre by či už brankár alebo jednotliví hráči došli do kontaktu s touto kontaminovanou­ pôdou.

Hráč by sa okamžite musel vyzliecť, umyť a dezinfikovať vo vode a to by nebolo možné. Z tohto dôvodu sa dnes stretnutie neuskutoční," na facebooku Ružomberka zdôvodnil rozhodnutie delegát Miroslav Schneider.

Standings provided by Sofascore

Prešov prehral, Košice sa dostali na čelo

Futbalisti B-tímu Žiliny remizovali v sobotnom 16. kole II. ligy s Púchovom 2:2. Na prvé miesto sa dostali Košice po výhre nad Považskou Bystricou 3:0. Rovnako 33 bodov má aj druhý Prešov, ktorý prehral doma s tretím Komárnom 1:2.

MŠK Žilina B – MŠK Púchov 2:2 (1:1)
Góly: 24. Krstič (z 11 m), 72. Bikoula – 5. Holáň, 69. Martinček. Rozhodoval: Micheľ, ŽK: Mensah – Moško, Holáň, 157 divákov

Tatran Prešov – KFC Komárno 1:2 (0:1)
Góly: 89. Andrić – 24. Varga, 55. Šmehyl. Rozhodoval: Ruc, ŽK: Gaitanidis, Baran, Petko – Šmehyl, Bayemi, M. Šimko, 650 divákov

FK Humenné – FK Rača 2:2 (0:1)
Góly: 64., 89. Sedláček (druhý z 11 m) – 7. Bellás (z 11 m), 90.+ Lörincz. Rozhodoval: Vaňo, ŽK: Sedláček, Vasiľ – 2. Bellás, Štefanka, Bellay, Hlushko, Adam, ČK: 56. Streňo – 56. Štefanka po druhej ŽK, 275 divákov

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – MFK Dynamo Dolný Kubín 5:1 (3:0)
Góly: 40., 47. Steinhübel, 9. Puškarov, 45. Abrahám, 62. Čunta – 87. Budinský. Rozhodoval: Papuča, ŽK: Urgela, Barbora, Steinhübel – Zemko, Farský, ČK: 4. Ončák (Dolný Kubín), 285 divákov

Slavoj Trebišov – FK Dubnica nad Váhom 2:1 (0:0)
Góly: 80. Danko, 87. Ikugar – 73. Levai. Rozhodoval: Kišš, ŽK: Kolesár, Novák, Rokyta – Bilovský, Kramár, Martinek, Pagáč, Vavrúš, 200 divákov

FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava B 2:0 (2:0)
Góly: 13., 45. Harba. Rozhodoval: Čiernik, ŽK: Stašík, Lásik – Baláž, Hornyák, Gála, 589 divákov

FC Košice – MŠK Považská Bystrica 3:0 (0:0)
Góly: 67. Jakúbek, 77. Sagna, 90. Pačinda. Rozhodoval: Gemzický, ŽK: Gallovič – Hapal, 1152 divákov

Viac na túto tému: #Spartak Trnava #DAC Dunajská Streda