Slovan zmietol Skalicu. Góly si podedlili hviezdy belasých

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava vyhrali v piatkovom zápase 15. kola Fortuna ligy na pôde MFK Skalica 4:1. Na čele tabuľky zvýšili svoj náskok pred druhým Spartakom Trnava na sedem bodov, Skalica figuruje na desiatej pozícii.

21.10.2022 20:16
Vladimír Weiss Foto: ,
Vladimír Weiss ml.

Skóre otvoril v 11. minúte kapitán hostí Vladimír Weiss z pokutového kopu, dva góly v rýchlom slede pridali tesne pred prestávkou Juraj Kucka a Aleksandar Čavrič. V druhom dejstve upravil na 4:0 Tigran Barseghjan, krátko pred koncom zmiernil prehru domácich striedajúci Andrej Fábry.

Kucka prišiel do tímu úradujúceho majstra v lete a nemal najlepší štart do sezóny, teraz však dokázal skórovať v troch zápasoch za sebou, keď dal gól Bazileju (3:3) v EKL a v nedeľu zariadil „belasým“ výhru 1:0 v Michalovciach.

MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava 1:4 (0:3)

Góly: 88. Fábry – 11. Weiss (z 11 m), 44. Kucka, 45. Čavrič, 58. Barseghjan. Rozhodovali: Královič – Hancko, Jekkel, ŽK: Hollý, Vlasko – Weiss, Kašia, 3000 divákov
Skalica: Šemrinec – Čögley, Blažek, Podhorin, Černek – Nagy (77. Šebesta), Hollý (46. Potoma) – Baumgartner (62. Mihalík), Vlasko (62. Fábry), Yao – Haša (62. Mášik)
Slovan: Chovan – Pauschek (82. Hrnčár), Kašia, Voet, De Marco – Čakvetadze (82. Rabiu), Kankava, Kucka (61. Mustafič) – Barseghjan, Čavrič (61. Medveděv), Weiss (61. Green)

Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #MFK Skalica