Slovan spasil hlavou Kucka. Trnava nečakane padla v Podbrezovej

Futbalisti Slovana Bratislava vyhrali v 14. kole najvyššej súťaže v Michalovciach 1:0 gólom striedajúceho Juraja Kucku.

16.10.2022 19:39 , aktualizované: 20:59
Juraj Kucka. Foto: ,
Jurajovi Kuckovi stačilo v Michalovciach päť minút na trávniku, aby rozhodol o troch bodoch pre Slovan.

V tabuľke odskočili druhej Trnave na rozdiel štyroch bodov, keďže Spartak prekvapujúco prehral v Podbrezovej 1:3. Belasí majú pritom ešte zápas k dobru.

O jediný gól stretnutia sa v druhom polčase postaral Juraj Kucka, ktorý bol v tom čase na ihrisku len štyri minúty. Domáci tréner Norbert Hrnčár reagoval trojitým striedaním, no úradujúci majster si vedenie udržal. Michalovciam patrí v tabuľke deviate miesto, dva body pred nováčikom zo Skalice.

Nicolo Barella a Milan Škriniar. Čítajte viac Jubilejný triumf Neapola. Škriniar rozosmutnil krajana Gyömbéra

Podbrezová bodovala proti Trnave naplno po troch predchádzajúcich prehrách a v tabuľke jej patrí štvrtá priečka. Už po štrnástich kolách si tak odniesla skalp Trnavy aj Slovana, keďže belasých zdolala v 1. kole doma 3:2.

Nováčik zaznamenal v nedeľnom súboji dva góly už v prvom polčase. Najskôr sa v 9. minúte presadil Peter Kováčik a päť minút pred prestávkou zvýšil náskok domácich Nigerijčan Moses David Cobnan.

Ten istý hráč zvýšil v 66. minúte už na 3:0. V tabuľke druhá Trnava dokázala už iba skorigovať v 90. minúte zásluhou Azeeza Oseniho a pripísala si tretiu prehru v ligovom ročníku.

Fortuna liga – 14. kolo:
MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Gól: 66. Kucka. Rozhodovali: Dohál – Weiss, Vorel, ŽK: Jeřábek, Kotula, Marcin – Medveděv
Michalovce: Száraz – Kotula (77. Magda), Jeřábek, Ranko, Mendez – Vaško (75. Žofčák), Njie, Pena – Marcin, Kanu (75. Da Silva), Jánošík
Slovan: Chovan – Medveděv, Abena, De Marco, Lovat – Mustafič (62. Weiss), Rabiu (62. Kucka), Kankava – Hrnčár (62. Barseghjan), Ramirez, Čakvetadze (85. Čavrič)

FK Železiarne Podbrezová – Spartak Trnava 3:1 (2:0)
Góly: 40. a 66. Cobnan, 9. Kováčik – 90. Oseni. Rozhodovali: Ziemba – Poláček, Pozor, ŽK: Bakaľa – 41. Ristovski, 44. Savvidis, 76. Bukata, 1670 divákov.
Podbrezová: Ludha – Grešák, Godál, M. Bartoš – Ďatko (84. Vasil), Paraj, Bakaľa, Kováčik – Kuzma (84. Pavúk), Breznaník (60. Kukoľ), Cobnan (72. Grendel)
Trnava: Takáč – Kóša (46. Čurma), Štetina, Koštrna – Mikovič, Štefánik (72. Oseni), Savvidis, Procházka (64. Bukata), Iván (64. de Azevedo) – Ristovski (72. Boateng), Ta­iwo

Výsledky II. ligy
FC Petržalka – FK Slavoj Trebišov 3:0 (1:0)
Góly: 4. Pittner, 55. Piroska, 71. Riznič. Rozhodoval: Vaňo, ŽK: Spáčil, Riznič, Bobrovský – Zsemlye, Špak, Sanusi, Rokyta, Begala, 375 divákov

FC ŠTK 1914 Šamorín – MFK Dubnica 0:2 (0:2)
Góly: 25. Bilovský, 29. Akpooghene. Rozhodoval: Ruc, ŽK: Marič-Bjekič, Baéz – Štefánek, Martinek, 381 divákov

MFK Dolný Kubín – MŠK Žilina B 0:3 (0:2)
Góly: 25. a 77. Krstič, 18. Šnajder. Rozhodoval: Mano, ŽK: Ončák – Willy, 385 divákov

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #Spartak Trnava #Fortuna liga #FK Železiarne Podbrezová