Trnava uspela na Štiavničkách, Galádovi vyšla premiéra

Futbalisti banskobystrickej Dukly podľahli v 13. kole Fortuna ligy druhému mužstvu tabuľky Spartaku Trnava 0:2.

08.10.2022 20:15 , aktualizované: 21:27
SR B. Bystrica šport futbal FL 13. kolo Trnava BBX Foto: ,
Futbalisti Trnavy po góle v Banskej Bystrici.

Tím spod Urpína sa gólu nedočkal, hoci v druhom polčase nasadil do hry až dvoch útočníkov Franka a Depetrisa.

V prvom polčase mali viac šancí hostia, ale do vedenia mohli ísť domáci po rýchlom prechode do útoku, keď si lopta od Slávika z pravej strany cez Polievku našla na ľavej strane šestnástky Faška, ktorý zakončil z prvej a Takáč musel ukázať svoje umenie.

Banská Bystrica, Trnava Čítajte viac Zápas B. Bystrica - Trnava sme sledovali ONLINE

Spartak sa ujal vedenia v 41. minúte po nenápadnej akcii z ľavej strany, ujala sa krížna strela Štefánika spoza šestnástky presne k žrdi.

Na začiatku druhého polčasu stopér Dukly Uhrinčať na bránkovej čiare vyhlavičkoval loptu po koncovke Ristovskiho.

Bystričania potom posilnili ofenzívu, snažili sa o vyrovnanie, ale Faškovi a Willwéberovi chýbala presnejšia muška. Napokon nádeje domácich zmaril vlastným gólom v zábere duelu Mayounga.

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava 0:2 (0:1)
Góly: 41. Štefánik, 88. Mayounga. Rozhodovali: Smolák – Zemko, Kuba, ŽK: Migaľa – Mikovič, 2453 divákov.
Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Uhrinčať, Willwéber, Záhumenský – Richtárech (57. Franko), B. Ľupták – Slávik (73. Mayounga), Faško, Rymarenko (57. Depetris) – Polievka
Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič – Savvidis – Daniel (90. Ujlaky), Procházka (90. Karhan), Štefánik (81. Čurma), Taiwo (69. de Azevedo) – Ristovski

Michal Ščasný, tréner Dukly: "Odohrali sme ťažký zápas proti jednému z najlepších mužstiev v lige, ktoré má výbornú defenzívu. Z našej strany bol prvý polčas veľmi slabý, hlavne smerom do ofenzívy. Mali sme tam ľahké straty lôpt, prakticky okrem jednej strely sme si nevytvorili nič. V druhom polčase, ako sme išli na systém 3 – 4 – 3, sa obraz hry zmenil.

Trnave to však vyhovovalo, má fantastickú defenzívu a brejkové typy hráčov. Hostia sa stiahli, opticky to vyzeralo, že máme prevahu, mali sme tam dve – tri menšie šance. Ak chceme byť úspešní, jednu z nich musíme využiť. Trnava napokon vyhrala zaslúžene."

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Zo začiatku zápasu sme sa vedeli dostať pred šestnástku súpera, len nám nešlo zakončenie. Až napokon prišla strela Štefánika, ktorá skončila v sieti, čo nám pomohlo. V druhom polčase sme chceli byť aktívni a pridať druhý gól.

Zbytočne dlho sme nechali zápas otvorený, pretože z takých šancí, aké sme si vytvorili, mal padnúť gól na 0:2. Duel by bol oveľa ľahší pre nás. Bystrica bola teda stále v hre a mala tam dve dobré príležitosti na vyrovnanie, no lopta išla vedľa bránky. Zápas zlomil až vlastný domáci gól a už sa to potom dohralo."

Mikuláš otočil zápas v Michalovciach

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 2:1. V stretnutí prehrávali po góle domáceho stredopoliara Peňu, no v druhom polčase otočili skóre.

V 60. minúte vyrovnal Erik Jendrišek a o sedem minút neskôr Adam Gaži svojím prvým gólom v drese Liptákov rozhodol o výhre.

Pre Liptovský Mikuláš to bolo prvé víťazstvo po troch prehrách, no naďalej je so 7 bodmi na poslednom 12. mieste tabuľky. Michalovce sú s 11 bodmi na priebežnej 10. priečke.

MFK Zemplín Michalovce – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:2 (1:0)
Góly: 20. Peňa – 60. Jendrišek, 67. Gaži. Rozhodovali: Očenáš – Štofik, Roszbeck, ŽK: Nije – Mihál, Káčerík
Michalovce: Száraz – Kotula, Jeřábek, Ranko, Mendéz – Kanu (73. Petrík), Njie (73. Begala, 79. Slebodník), Peňa – Marcin, Da Silva (86. Zahradník), Jánošík (86. Issa)
Liptovský Mikuláš: Sváček – Filinský, Bielák, Mihál – Totka, Gerát, Václavík, Župa – Gaži (88. Voško), Staš (88. Nečas) – Jendrišek (84. Káčerík)

Galád zažil víťaznú premiéru

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble zvíťazili na ihrisku MFK Skalica 2:0. Oba góly strelil grécky útočník Ioannis Niarchos, ktorý sa presadil v 5. a 53. minúte.

Víťaznú premiéru na lavičke Zlatých Moraviec absolvoval tréner Ivan Galád, ktorý nedávno nahradil Jána Kociana.

SR futbal FL 13. kolo Podbrezová Ružomberok BBX Čítajte aj Podbrezová opäť padla. Bezkrvný výkon, len sme sa zúčastnili, vravel tréner

Skaličania nezvíťazili už v piatom zápase za sebou a po 13 zápasoch majú na konte 12 bodov. Zlaté Moravce si vylepšili pozíciu v spodnej časti tabuľky a po druhom víťazstve v sezóne majú 10 bodov. Na priebežnom 11. mieste majú trojbodový náskok pred posledným Liptovským Mikulášom.

MFK Skalica – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 0:2 (0:1)
Góly: 5. a 53. Niarchos. Rozhodovali: Ziemba – Straka, Hrmo, ŽK: Čögley, Yao, Blažek, Baumgartner – Múdry, Duga, Niarchos
Skalica: Junas – Nagy, Blažek, Podhorín, Čögley – Potoma (81. Stursa), Hollý (57. Mihalík) – Fábry (57. Baumgartner), Vlasko (64. Kousal), Yao – Šebesta (57. Haša)
Zlaté Moravce: Lukáč – Šula, Pintér, Suvalija, Čonka – Mondek, Ďubek (73. Horák) – Múdry, Duga (84. Bednár), Vestenický (77. Almeida) – Niarchos (77. Brenkus)

Viac na túto tému: #Spartak Trnava #Dukla Banská Bystrica