Päťgólová kanonáda v Ružomberku. Trnava prišla o druhé miesto v lige

Futbalisti MFK Ružomberok zdolali v záverečnom zápase 9. kola Fortuna ligy na domácom štadióne Spartak Trnava 3:2. Hosťom tak patrí 3. miesto v tabuľke, domáci sa posunuli na 5. pozíciu.

04.09.2022 19:29
SR Futbal EKL 1. predkolo Ružomberok Žalgiris ZAX Foto: ,
Futbalisti MFK Ružomberok zaznamenali dôležité ligové víťazstvo.

Pre domácich to je tretie víťazstvo v sezóne, Trnava zaznamenala druhú prehru. Ružomberčania triumfovali vďaka skvelej efektivite a priblížili sa Spartaku na dva body. Už v 55. sekunde poslal Ružomberok do vedenia Štefan Gerec.

Trnava z veľkého tlaku v 24. minúte vyrovnala zásahom Martina Bukatu. Liptáci sa však ešte v závere polčasu dvakrát presadili, po góloch Mária Mrvu a Martina Regáliho odskočili na 3:1. V 54. minúte duel ešte zdramatizoval Martin Mikovič.

V závere mal Spartak ešte niekoľko príležitostí na vyrovnanie, no hrdinom duelu bol domáci brankár Ivan Krajčírik.

9. kolo:
MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 3:2 (3:1)
Góly: 1. Gerec, 40. Mrva, 45. Regáli – 24. Bukata, 56. Mikovič. ŽK: J. Maslo, T. Bobček – Ristovski. Rozhodovali: Ziemba – Poláček, Bednár, 1671 divákov.
Ružomberok: Krajčírik – Fabiš (17. Tučný), Mrva, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Gerec, Luterán (86. Malý), Halabrín (59. Chrien), Regáli – Kelemen (59. T. Bobček)
Trnava: Takáč – Koštrna Štetina, Čurma (77. Azevedo) – Savvidis – Daniel (66. Daniel), Procházka (58. Štefánik), Bukata, Mikovič – Paur (77. Boateng), Ristovski

II. liga – 8. kolo:
FC Petržalka – FC Košice 2:2 (0:1)
Góly: 72. Štefanec, 78. Sliacky – 26. Jakúbek, 55. Pačinda. Rozhodoval: Ochotnický, ŽK: Sokol, Stašík, Obročník, Lásik – Gallovič, 463 divákov

ŠK Slovan Bratislava B – FK Rača 0:1 (0:0)
Gól: 57. Adam. Rozhodoval: Marsal, ŽK: Antálek, Baláž – Ružička, Antal, 190 divákov

Red Bull 400 - nepoužívať Dávame do pozornosti SÚŤAŽ: Prekonaj sám seba na Red Bull 400 a vyhraj skvelé ceny

Viac na túto tému: #futbal #Spartak Trnava #MFK Ružomberok #Fortuna liga