Prvá prehra DAC, v šlágri uspel oslabený Spartak. Nepríjemnosť v Michalovciach

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v 6. kole Fortuna ligy nad DAC Dunajská Streda 3:1 a v tabuľke sa posunuli na druhé miesto.

20.08.2022 20:05 , aktualizované: 22:03
SR futbal FL 6. kolo Michalovce Skalica KEX Foto: ,
Hlavný rozhodca zápasu Michal Očenáš odchádza po zranení z ihriska (následne bol vystriedaný) v zápase 6. kola Michalovce – Skalica.

Domáci sa ujali vedenia zásluhou Erik Daniela, po zmene strán v silnom lejaku pridal po signáli z rohového kopu druhý gól Martin Mikovič.

Ion Nicolaescu síce znížil, no červeno-čierni vzápätí Martinom Bukatom upravili na 3:1. Záverečnú viac ako polhodinu hrali Trnavčania bez vylúčeného Mikoviča, no hostia nenašli na trnavský obranný val účinný recept.

FC Spartak Trnava – FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (1:0)
Góly: 16. Daniel, 46. Mikovič, 55. Bukata – 53. Nicolaescu, ŽK: Kóša, Mikovič – Dimun, Kalmár, ČK: 58. Mikovič (Spartak), rozhodovali: Smolák – Hancko, Halíček, 3879 divákov
Spartak: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič – Savvidis – Daniel (61. Tumma), Bukata (90. Čurma), Štefánik (73. Paur), Bamidele Yusuf (61. Bolaji) – Boateng (73. Ristovski). Tréner: Gašparík.
DAC: Veszelinov – Blackman, Kružliak, Risvanis (68. Brunetti), Muhamedbegovič (46. Ciganiks) – Balogh, Dimun (79. Kalmár), Káčer – Veselovský (79. Szánthó), Krstovič, Ramadan (46. Nicolaescu). Tréner: Guľa

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „V tejto sezóne sa nám daria dobré vstupy do zápasov a polčasov. Aj dnes sme to potvrdili. Tlačili sme sa za gólom, skórovali sme po štvrťhodine, takisto v úvode druhého polčasu po signáli po rohu.

Od začiatku bolo na nás cítiť, že ideme za troma bodmi, cítil som, že tam bola emócia, eufória a herná kvalita, ktorá bola do vylúčenia na našej strane. Dôležitý bol tretí gól, keby sa Dunajská Streda vrátila do zápasu, bolo by to ťažké.

Napokon sme to ubránili aj vďaka zmene rozostavenia, v desiatich sme nepúšťali súpera do vyslovene gólových príležitosti. V závere mali nebezpečné štandardky, ale nakoniec to bol pre nás pekný výsledok.“

Adrián Guľa, tréner Dunajskej Stredy: „Domáci vyhrali absolútne zaslúžene, boli dôraznejší, hladnejší a išli za víťazstvom viac ako môj tím. Získali sme veľa nie veľmi dobrých informácií, ale niekedy veľmi potrebných pri budovaní mužstva a víťaznej mentality tímu.

Verím, že tie informácie, čo najskôr uchopíme a v najbližšom zápase predvedieme to, na čo sme boli zvyknutí od vstupu do sezóny.

Teda väčšiu energiu, väčšie zaangažovanie, väčší tímový duch a samozrejme aj hernú kvalitu. Ešte raz: Nezaslúžili sme si vyhrať, preto gratulujem domácim k zaslúženému triumfu.“

Michalovce zdolali Skalicu

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili nad MFK Skalica 3:1. Domácich poslal v 10. minúte do vedenia Adler Da Silva. Na začiatku druhého polčasu zvýšil na 2:0 z pokutového kopu kapitán Igor Žofčák.

V 78. minúte sa druhýkrát presadil Da Silva, hostia v závere už iba skorigovali výsledok zásluhou Andreja Fábryho. V 40. minúte sa po zrážke so Žofčákom zranil hlavný arbiter Michal Očenáš.

Keďže ani po ošetrení nemohol pokračovať v rozhodovaní, nahradil ho Kristián Micheľ.

MFK Zemplín Michalovce- MFK Skalica 3:1 (1:0)
Góly: 10. a 78. Da Silva, 52. Žofčák (z 11 m) – 86. Fábry. Rozhodoval: Očenáš (40. Micheľ), ŽK: Marcin, Ranko, Jeřábek – Hollý, Čögley, 921 divákov
Michalovce: Kožuchar – Kotula, Jeřábek, Ranko, Mendez – Perez – Vico (81. Slobodník), Begala, Žofčák (59. Vaško) – Marcin, Da Silva (81. Záhradník), Jánošík (73. Magda):
Skalica: Junas – Čögley, Blažek, Rudzan, Yao (82. Černek)– Nagy, M. Hollý (46. Fábry) – Baumgartner (46. Václav), Vlasko (69. Šebesta), Mihalík (76. Mášik) – Haša .

Norbert Hrnčár, tréner Michaloviec: "Celý týždeň sme pracovali na tom, aby sme odčinili ten nepríjemný výsledok z minulého kola. Podriadili sme tomu aj náš spôsob hry. Boli sme kompaktní, čo nám predtým chýbalo.

Hostia si nevypracovali asi žiadnu gólovú šancu, ale vyplynulo to z toho, že sme pôsobili dobre v defenzíve. Hrozili najmä po štandardkách, my sme si počkali na brejkové situácie, hneď z dvoch sme skórovali a s prehľadom sme ten zápas ukočírovali.

Bolo to náročné, som veľmi rád, že z mužstva bolo cítiť energiu a chuť po víťazstve. Túžili sme po ňom viac ako súper. Nemôžeme si však vydýchnuť, v utorok nás čaká Slovenský pohár, takže pokračujeme ďalej."

Juraj Jarábek, tréner Skalice: "Ťažko sa mi to hodnotí, pretože sme mali zlý vstup do stretnutia. Domáci boli draví a premenili hneď prvú šancu. Nepochválim svojich stopérov, lebo útočníkovi takých kvalít, aké má Adler, nechali až priveľa priestoru.

Potom sme začali hrať, mali sme veľa náznakov šancí, aj oveľa vyššie držanie lopty, ale na to sa nehrá. Michalovce boli efektívne a do druhého polčasu sme urobili nejaké zmeny s cieľom potrápiť ich, no po neodpískanej ruke po našej štandardke prišla kontra domácich, keď si skúsený Žofčák vypýtal pokutový kop.

Potom si to už Michalovce ustrážili. Gratulujem im k víťazstvu, my si musíme nejaké situácie vysvetliť." (zdroj hlasov: mfkzemplin.sk)

Podbrezová Čítajte viac Rozhodla v prvom polčase. Derby nováčikov zvládla lepšie Podbrezová

V Trenčíne rozhodol Srb

Futbalisti AS Trenčín zdolali MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1. Víťazný gól strelil v 78. minúte srbský obranca Lazar Stojsavljevič.

Trenčania si pripísali druhé víťazstvo v sezóne a nazbierali osem bodov, Liptáci naďalej čakajú na prvý úspech, na konte majú tri remízy a tri prehry.

AS Trenčín – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (1:0)
Góly: 18. Gajdoš, 78. Stojsavljevič – 52. Bedecs. ŽK: Kupusovič, Stojsavljevič, Ibrahim – Gerát. Rozhodovali: Ochotnický – Štrbo, Zemko
Trenčín: Kukučka – Mičuda (88. Kmeť), Pires, Stojsavljevič, Madu – Gajdoš (74. Bainovič), Lavrinčík, Ibrahim – Demitra (59. Witan), Kupusovič (74. Letenay), Soares (88. Ďuriška)
L. Mikuláš: Sváček (14. Gröger) – Totka, Bielák, Bedecs, Župa (88. Kotora) – Václavik, Káčerík, Gerát – Popovič (82. Voško), Matoš (82. Diviš), Nečas

Ružomberok si vedenie neudržal

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble remizovali s MFK Ružomberok 2:2. Hostia viedli 1:0 aj 2:1, bod pre domácich zachránil v 87. minúte striedajúci Adam Brenkus, ktorý v lete prestúpil práve z Ružomberka do Zlatých Moraviec.

ViOn však stále čaká na prvé víťazstvo v sezóne, na konte má tri remízy a tri prehry, vicemajster nazbieral desať bodov (bilancia 2–4–0).

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Ružomberok 2:2 (0:1)
Góly: 62. Horák, 87. Brenkus – 7. Gerec, 68. Kelemen. ŽK: Šuvalija, Múdry, Suľa – Halabrín, Fabiš. Rozhodovali: Kráľovič – Hrmo, Jánošík
Z. Moravce: Lukáč – Almeida (32. Horák), Pintér, Bednár, Suľa – Duga, Múdry (78. Vestenický) – Pinte (60. Maulana Vikri), Ďubek (78. Brenkus), Mondek – Niarchos (46. Šuvalija)
Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán, Halabrín (83. Malý) – Morong (56. Tučný), Gerec (73. Rakyta), Regáli (83. Dopater) – Kelemen

Slovan, Olympiakos Čítajte viac Na Slovan sa to sype. Najskôr biedny výkon, teraz opletačky s UEFA

Ján Kocian, tréner FC Vion Zlaté Moravce: "Musím povedať, že bod sa nám máli, hneď na začiatku sme dostali gól, potom sa zranil Stefano. Museli sme prekopať rozostavenie, museli sme urobiť striedania, ktoré nám vcelku vyšli.

Dostávame pomerne lacné góly, naopak my sa na gól strašne nadrieme. Musím pochváliť mužstvo za snahu ísť za víťazstvom až do samého záveru.

Potrebujeme víťazstvo ako soľ, dnes sme spravili preto veľa, a verím, že to už príde. Myslím, že stretnutie sa muselo divákom páčiť, mužstvo ukázalo charakter, nemám mu čo vyčítať.

Ján Kocian Čítajte viac Kocianov odkaz: Ufňukaného hráča nepotrebujem

Peter Struhár, tréner MŠK Ružomberok: "Pocity sú také, že dnes sme prišli do Moraviec získať 3 body. Nakoniec si myslím, že remíza je zaslúžená. Mohli sme ísť do dvojgólového vedenia ešte do polčasu.

Nakoniec domáci išli v druhom polčase za gólmi, čo sa im aj podarilo. Mrzí ma, že práve náš bývalý hráč Brenkus bol tým, ktorý nám dal vyrovnávajúci gól.

Máme pred sebou zápas so Slovanom, posledné zápasy boli vyrovnané. Budeme chcieť Slovan potrápiť a dúfam, že o ten jeden gól dáme viac."

Púchov je na čele II. ligy

Futbalisti MŠK Púchov triumfovali v sobotnom domácom zápase 6. kola II. ligy nad Spartakom Myjava 3:1. Dosiahli tretie víťazstvo za sebou, majú na konte trinásť bodov a figurujú na čele tabuľky.

O dva body menej získali Košice, Myjava a Trebišov.

II. liga – 6. kolo:

MŠK Žilina B – FC Tatran Prešov 0:4 (0:4)
Góly: 4. Baran, 34. Petko, 38. Dolný (z 11 m), 41. Pribula. ŽK: Gono, Mensah – Pribula, ČK: 87. Mensah (Žilina B) po 2. ŽK. Rozhodoval: Chromý, 138 divákov

FK Dubnica nad Váhom – FK Rača 1:1 (0:1)
Góly: 48. Švec – 25. Antal. ŽK: Matúš – Lörincz, Výbošťok, Terentiev, Bellay, Riška. Rozhodoval: Greško, 380 divákov

FK Humenné – FC Košice 0:0
ŽK: Streňo, Desiatnik, Bednár, Jurčišin – Duda, Gallovič, Martinez, Gladiš, Sagna, ČK: 25. Hamuľak (Humenné). Rozhodoval: Marhefka, 1150 divákov

Slavoj Trebišov – MŠK Považská Bystrica 2:1 (0:1)
Góly: 52. Ikugar, 79. Danko (z 11 m) – 37. Špak (vlastný). ŽK: Matta, Novák – Begáň, Vaculík, Vala, Zuziak, Nagy. Rozhodoval: Marsal, 305 divákov

MŠK Púchov – Spartak Myjava 3:1 (1:0)
Góly: 24. Michlík, 56. Mráz, 88. Kopičár (z 11 m) – 48. Čurik. ŽK: Kaufman, Strelčík, Moško, Kopičár – Legnani, Vavák, ČK: 87. Correia (Myjava). Rozhodoval: Gemzický, 780 divákov