Bystrica prehajdákala vedenie 2:0, obrat Ružomberka naštartoval vlastenec

Futbalisti banskobystrickej Dukly prehrali v sobotu v 4. kole Fortuna ligy svoj prvý domáci zápas v tejto sezóne.

06.08.2022 20:14 , aktualizované: 21:25
SR Futbal FL 4. kolo Banská Bystrica Ružomberok... Foto: ,
Kapitán Banskej Bystrice Róbert Polievka (vpravo) a Lukáš Fabiš z Ružomberka.

Nestačili v derby na vicemajstrovský Ružomberok, ktorý vývoj duelu otočil z 0:2 na 3:2 vo svoj prospech.

Domáci išli už v tretej minúte do vedenia, keď sa po centri Migaľu na vzdialenejšiu žrď presadil hlavou Depetris.

SR Futbal FL 4. kolo Trenčín Michalovce TNX Čítajte viac Trenčín sa v 4. kole dočkal prvých gólov i víťazstva

Prvopolčasovú prevahu pretavila Dukla po troch nevyužitých čistých šanciach aj do druhého gólu, postaral sa oň razantnou strelou spoza šestnástky Willwéber.

V druhom polčase naštartoval hostí až vlastný gól Pišoju po akcii Kelemena a po faule Kupčíka vyrovnal z penalty Maslo. V závere ešte využil zaváhanie v domácej defenzíve na víťazný gól zápasu striedajúci Kelemen.

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 2:3 (2:0) Góly: 3. Depetris, 37. Willwéber – 73. Pišoja (vlastný), 76. J. Maslo (z 11 m), 86. Kelemen. ŽK: Záhumenský, Kupčík, Ľupták – J. Maslo, Kelemen. Rozhodovali: Dzivjak – Štofik, Straka, 3528 divákov.
Dukla: Hruška – Migaľa, Kupčík, Prikryl, Záhumenský – Ľupták, Willwéber (83. Franko) – Slávik (54. Pišoja), Faško (66. Richtárech), Polievka – Depetris (66. Mazan)
Ružomberok: Frühwald – Fabiš (66. Morong), J. Maslo, Mojžiš (46. Malý), Selecký (71. Madleňák)– Luterán (66. Kelemen), Lichý – Tučný, Rakyta (46. Halabrín), Regáli – Gerec

Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: „Ťažko sa mi niečo hodnotí. Ešte som sa nespamätal z toho šoku, ako dopadol tento zápas. Hrali sme proti výbornému súperovi. Organizovanému, ktorý vie, čo chce hrať do defenzívy aj ofenzívy.

Mohli sme zápas za stavu 2:0 ukončiť tretím gólom, ale nestalo sa tak. Vedeli sme, že ak dá Ružomberok kontaktný gól, tak je schopný duel otočiť. Bohužiaľ sa to aj vyplnilo. Musíme sa z toho spamätať a ísť ďalej.“

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Divák, ktorý prišiel na tento zápas, sa rozhodne nenudil. Videli sme útočný futbal z oboch strán. Videli sme góly, emócie. V prvom polčase boli domáci dôslednejší, silnejší v útokoch a trestali naše chyby, išli do vedenia 2:0.

Z našej strany absentovala efektivita. Do druhého polčasu sme išli s tým, aby sme dali do 60. minúty kontaktný gól, čo sa nám nepodarilo. Museli sme teda riešiť striedania, ktoré nám vyšli. Striedajúci hráči doniesli na ihrisko patričnú kvalitu, aj nasadenie, energiu a duel sme napokon otočili. Potrebovali sme takéto víťazstvo. Ukázala sa sila kolektívu.“

ViOn remizoval s Mikulášom

Futbalisti ViOnu Zlaté Moravce-Vráble s MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1. Oba tímy ešte v novej sezóne neokúsili pocit z víťazstva, Moravce v jej doterajšom priebehu nazbierali dva body, Liptáci tri.

Oba gólové momenty sa na Požitaví zrodili už v prvom polčase. V 14. minúte Samuel Suľa umiestnenou strelou k žrdi prekonal hosťujúceho brankára Dominika Sváčeka – 1:0.

Hráči Tatrana vyrovnali o päť minút neskôr, keď Imrich Bedecs po dobrom centri umiestnil loptu hlavou do siete – 1:1. ViOn mohol v závere stretnutia strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Ďubek pred Sváčekom neuspel a Mondekovu strelu zastavila žrď.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Tatran Lipovský Mikuláš 1:1 (1:1)
Góly: 14. Suľa – 19. Bedecs. ŽK: Pintér, Mondek, Grozdanovski, Vestenický, Suľa – Jendrišek, Václavik, Sváček, Nečas. Rozhodovali: Smolák – Jánošík, Halíček
Zlaté Moravce: Lukáč – Balan, Pintér, Bednár, Suľa – Duga, Ďubek, Pinte – Grozdanovski (65. Brenkus), Vestenický (65. Niarchos), Mondek
Liptovský Mikuláš: Sváček – Popovič, Bedecs, Bielák, Nečas – Gerát (78. Voško), Václavik, Staš (59. Totka) – Laura (36. Diviš), Jendrišek, Káčerík (78. Matoš)

Ján Kocian, Zlaté Moravce: „My sa trochu trápime s efektivitou. Na to trpíme. Dostať súpera pod tlak na 10–15 minút je málo. Cez polčas sme v kabíne museli zvýšiť hlas. Musíme dať do hry viac kvality. Kyziridis u mňa skončil, nikto ma nebude vydierať.“

Jozef Kostelnik, Liptovský Mikuláš: „Pre nas to je dobrý bod, aj keď sme chceli vyhrať. Nakoniec sme mali aj šťastie, keď domáci hráč trafil v závere do žrde, ale lopta sa odrazila do poľa. Nám sa to iste stalo v prvom polčase. Druhý polčas boli domáci aktívnejší. Škoda, mali sme svoje šance do prestávky. Takže jedna tyč, druhá tyč, asi to tak malo byť a remíza je spravodlivá.“

Dubnica zdolala béčko Slovana

Futbalisti FK Dubnica nad Váhom zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 4. kola II. ligy nad béčkom Slovana 3:0. Bodovo sa tak na súpera dotiahli a o skóre ho preskočili na čele tabuľky. Pripísali si zároveň tretiu výhru v sérii.

II. liga – 4. kolo:

FC Košice – KFC Komárno 0:0
Rozhodoval: Ruc, ŽK: Voleský, Krivák, Pačinda, Gallovič – Chorvát, Špiriak, Šimko, Bréda, Adayilo, Szöcs, ČK: 90.+ Szöcs (Komárno) po druhej ŽK, 2225 divákov

Slavoj Trebišov – Spartak Myjava 1:1 (0:1)
Góly: 81. Begala – 36. Pekár. Rozhodoval: Malárik, ŽK: Ikuepamitan, Begala, Špak, Danko, Ikugar – Cisár, 320 divákov

FK Humenné – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:1 (1:0)
Góly: 40. a 58. Jančo – 69. Cíferský. Rozhodoval: Ochotnický, ŽK: Maťaš, Dzurík, Vaľovčin, Desiatnik, Komár – Netolický, Holub, 365 divákov

MŠK Žilina B – FK Rača 8:3 (2:2)
Góly: 34., 53., 64. a 68. Jambor, 85. a 87. Krstić, 23. Sauer, 77. Essomba – 37. a 76. Antal, 29. Bellás. Rozhodoval: Čiernik, ŽK: Javorček, Sauer – Mitrík, Štefanka, Terentiev, Antal, 182 divákov

MŠK Púchov – MFK Dolný Kubín 3:1 (2:0)
Góly: 10. Mráz, 31. Sopúch (vlastný), 67. Biricz – 90. Ončák. Rozhodoval: Micheľ, ŽK: Moško, Šeroň, Slovák, Pavlovič – Janec, 460 divákov

FK Dubnica nad Váhom – ŠK Slovan Bratislava B 3:0 (0:0)
Góly: 61. a 72. Švec, 84. Isaac. Rozhodoval: Mano, ŽK: Dubova (Dubnica), 485 divákov

Viac na túto tému: #MFK Ružomberok #MFK Dukla Banská Bystrica