Slovan odvrátil blamáž. Cez polčas zasiahol Weiss a začali sa diať veci

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v sobotnom zápase 3. kola Fortuna ligy nad MFK Zemplín Michalovce 4:2, hoci po prvom polčase prehrávali 0:2.

30.07.2022 19:58
SR Bratislava Futbal FL 3. kolo Michalovce... Foto: ,
O obrat sa postaral striedajúci Tigran Barseghjan (vľavo) a strelec víťazného gólu Uche Agbo.

V základnej zostave „belasých“ chýbalo viacero hráčov, ktorí v týždni nastúpili v odvetnom stretnutí 2. predkola Ligy majstrov proti Ferencvárosu Budapešť (1:4).

Prvý polčas lepšie vyšiel Michalovčanom, ktorí išli do vedenia v 8. minúte gólom Wisdoma Kanua a v závere polčasu zvýšil ich šance na víťazstvo Brian Peňa.

Juraj Chvátal. Čítajte viac V úvode českej ligy zažiaril Slovák. Bol pri dvoch góloch Olomouca

Úradujúci majster do druhého polčasu vystriedal štyroch hráčov, výrazne pridal v ofenzívnej aktivite a striedajúci Tigran Barseghjan a Andre Green vyrovnali na 2:2.

O víťazstve Slovana rozhodol v 83. minúte Uche Agbo, definitívnu podobu výsledku dala technická strela Ivana Šaponjiča, ktorú si zrazil do bránky Michal Jeřábek.

Slovanisti majú po troch zápasoch na konte šesť bodov a poskočili na čelo neúplnej tabuľky. Michalovčania sú po prvej prehre v sezóne pred nedeľnými dohrávkami na priebežnom 4. mieste.

Fortuna liga – 3. kolo:
ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 4:2 (0:2)
Góly: 59. Barseghjan, 72. Green, 83. Agbo, 90.+1 Jeřábek (vl.) – 8. Kanu, 45. Peňa. Rozhodovali: Kráľovič – Vorel, Kuba, bez kariet, 2000 divákov.
Slovan Bratislava: Trnovský – Hrnčár, Križan (78. Zmrhal), Voet (46. Abena), Lovat – Mustavič, Agbo, Holman (46. Barseghjan) – Čakvetadze, Medveď (46. Šaponjič), Čavrič (46. Green)
Michalovce: Száraz – Kotula, Ranko, Jeřábek, Mendez – Peňa (55. Slebodník), Vaško, Begala – Jánošík (82. Volanakis), Kanu (55. Da Silva), Marcin (66. Žofčák)

MFK Skalica – AS Trenčín 2:0 (1:0)
Góly: 28. Vlasko (z 11 m), 64. Nagy, ŽK: Potoma, Baumgartner – Gajdoš, Bainovič, Stojsavljevič, rozhodovali: Smolák – Pozor, Čajka, 1832 divákov.
Skalica: Junas – Podhorin (46. Černek), Blažek, Rudzan, Čögley – Nagy (90. Mášik), Hollý – Potoma (85. Václav), Fábry (46. Šebesta), Yao – Vlasko (70. Baumgartner)
Trenčín: Kukučka – Kozlovský (62. Mičuda), Pires, Stojsavljevič, Madu (83. Letenay) – Lavrinčík, Bainovič (74. C. Ramirez), Gajdoš – Kmeť (62. Demitra), Kupusovič (62. Ibrahim), So­ares

II. liga – 3. kolo:
MŠK Považská Bystrica – FC ŠTK 1914 Šamorín 2:3 (2:1)
Góly: 13. Gamboš, 18. Zuziak – 3. Nagy (z 11 m), 90. Csóka, 90. Szabó. Rozhodoval: Vaňo, ŽK: Slávik – Kachút, Nagy, Demjanovič.

MŠK Púchov – FK Dubnica nad Váhom 1:2 (1:1)
Góly: 32. Holiš – 24. Caeiro, 77. Švec. Rozhodoval: Papuča, ŽK: Biricz, Kapusniak, Pavlovič, Mazanovský – Caeiro, Štefánek, Kramár, Šliachov, Dubova, Švec, ČK: 87. Mazanovský po 2. ŽK, 90+4. Holiš (obaja Púchov), 715 divákov.

Spartak Myjava – MŠK Žilina B 2:0 (2:0)
Góly: 20. Cisár, 45. Benovič. Rozhodoval: Greško, ŽK: Lopušan, Tancík (obaja Myjava), 532 divákov.