Dva rýchle góly a prvé víťazstvo. Žilina nedala nováčikovi šancu

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v 3. kole Fortuna ligy nad MFK Dukla Banská Bystrica 4:1.

29.07.2022 19:04 , aktualizované: 21:06
SR Žilina šport futbal FL 3. kolo B. Bystrica ZAX Foto: ,
Patrik Myslovič oslavuje svoj gól a druhý mužstva Žiliny v zápase 3. kola Fortuna ligy.

Žilinčania rozhodli o svojom triumfe už v úvodnej polhodine. Po centri Adriána Kaprálika otvoril v 16. minúte hlavou skóre Samuel Gidi. Na 2:0 zvýšil kapitán domácich Patrik Myslovič, ktorý po rýchlom protiútoku obstrelil Matúša Hrušku.

V 69. minúte poistil náskok Žiliny exportnou strelou spoza šestnástky Kaprálik. Štvrtý úder zasadil Bystričanom Dávid Ďuriš, hostia už iba skorigovali vďaka striedajúcemu Davidovi Depetrisovi.

Žilinčania sa vďaka prvému víťazstvu v sezóne dostali na čelo neúplnej tabuľky, na konte majú päť bodov. Nováčik z Banskej Bystrice je s tromi bodmi na ôsmej priečke.

MŠK Žilina – MFK Dukla Banská Bystrica 4:1 (2:0)
Góly: 16. Gidi, 24. Myslovič, 69. Kaprálik, 74. Ďuriš – 80. Depetris. Rozhodoval: Dohál, ŽK: Gidi, Jibril – 60. Mazan, Kupčík, 2153 divákov
zostavy:
Žilina: Belko – Rusnák, Leitner, Stojchevski, Bari – Myslovič, Kopas, Gidi (77. Sauer) – Kaprálik (77. Iľko), Jibril (70. Sluka), Ďuriš
B. Bystrica: Hruška – Richtárech (46. Pišoja), Kupčík, Prikryl, Záhumenský – Slávik, Ľupták, Faško (84. Gašparovič), Willwéber (46. Mazan), Polievka – Franko (46. Depetris)

hlasy po zápase: /zdroj: Nova sport/
Jaroslav Hynek, tréner Žiliny: „Vedeli sme, že Bystrica je náročný a skúsený súper. Dobre sa sme sa na neho pripravili a dokázali sme streliť góly. Môj tím čakal dlho na víťazstvu a ani za stavu 2:0 sme ešte tri body nemali v suchu. Musím pochváliť mužstvo za bojovnosť.“
Michal Ščasný, tréner B. Bystrice: „Pre nás je to veľmi krutý výsledok, podali sme sympatický výkon. Čaká nás veľa roboty, ale máme na čom stavať. Žilina bola v šestnástke agresívnejšia, mala tam viac hráčov.“

II. liga – 3. kolo:
FK Pohronie – FC Košice 0:1 (0:1)
Gól: 25. Pačinda. Rozhodoval: Kišš, ŽK: Abrahám, Urgela – Jonec, Gallovič, Pačinda, Jakúbek.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #futbal #mšk žilina #Fortuna liga #MFK Banská Bystrica