Dramatický záver duelu v Žiline. V Trnave sa zrodila senzácia kola

Futbalisti MŠK Žilina remizovali v 2. kole Fortuna ligy s FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1. Spartak Trnava nečakane doma prehral s nováčikom z Banskej Bystrice 1:2.

24.07.2022 19:13 , aktualizované: 22:47
SR Žilina šport futbal FL 2. kolo D. Streda ZAX Foto: ,
Na snímke vpravo Patrik Myslovič (Žilina) a Brahim Moumou (Dunajská Streda) v 2. kole Fortuna ligy vo futbale MŠK Žilina - FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Žilinčania išli do vedenia v 13. minúte, keď sa efektným gólom ľavačkou presadil Patrik Myslovič. Hostia boli v prvom polčase strelecky aktívnejší, ale vyrovnali až po zmene strán. Nikola Krstovič prekonal v 77. minúte „nožničkami“ Ľubomíra Belka.

Čiernohorský útočník skóroval aj v piatom tohtosezónnom vystúpení, na konte má dva góly v najvyššej súťaži a štyri zásahy v predkolách Európskej konferenčnej ligy.

Vladimír Weiss starší. Čítajte viac Tréner Weiss o útočníkoch Slovana: Neberú plat za pekné autá

V 88. minúte dostal červenú kartu domáci Samuel Gidi, napriek tomu však mohli Žilinčania zvíťaziť. V nadstavenom čase mohol z jedenástky rozhodnúť Adam Kopas, ale Daniel Veszelinov zneškodnil jeho strelu.

V zápase v Trnave síce domáci celý zápas dominovali, hostia však boli maximálne efektívni a z dvoch nebezpečných situácií vyťažili dva góly.

Prvý dal krásnou strelou Róbert Polievka, na ktorého zásah tesne po prestávke odpovedal domáci Martin Bukata. V prospech nováčika však rozhodla jedenástka, ktorú v 82. minúte premenil faulovaný David Depetris. Banská Bystrica dosiahla prvé víťazstvo po návrate do najvyššej súťaže, tri body má na konte aj Trnava.

Fortuna liga – 2. kolo:
MŠK Žilina – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (1:0)
Góly: 13. Myslovič – 77. Krstovič. ŽK: Leitner – Ciganiks, Veszelinov, ČK: 88. Gidi (Žilina). Rozhodovali: I. Kružliak – Hancko, Košecký
Žilina: Belko – Rusnák, Leitner, Stojčevski, Bari – Myslovič, Kopas, Gidi – Galčík (49. Iľko), Jibril (71. Ďuriš), Kaprálik (71. Addo)
Dunajská Streda: Veszelinov – Cigaiks (72. Brunetti), Muhamedbegovič, D. Kružliak, Pinto – Veselovský (83. Dimun), Káčer, Nebyla (72. Nicolaescu) – Andzouana (61. Rymarenko), Krstovič, Moumou (60. Ramadan)

FC Spartak Trnava – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)
Góly: 46. Bukata – 35. Polievka, 82. Depetris (z 11 m). ŽK: Paur, Bamidele Yusuf, Iván, Boateng, Takáč – Slávik, Faško, Willwéber, Depetris, Záhumenský, Hanes. Rozhodovali: Ochotnický – Pozor, Vitko, 2698 divákov
Spartak: Takáč – Procházka (46. Koštrna), Štetina, Čurma, Mikovič – Bukata – Azevedo (46. Iván), Paur (46. Savvidis), Štefánik (71. Boateng), Bamidele Yusuf (71. Daniel) – Ristovski
Banská Bystrica: Hruška – Migaľa (63. Pišoja), Kupčík, Prikryl, Záhumenský – Willwéber, Ľupták – Slávik (63. Faško), Richtárech (83. Hanes), Polievka (89. Gašparovič) – Depetris (83. Franko)

MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová 2:2 (1:1)
Góly: 41. J. Maslo (z 11 m), 65. Regáli – 37. Pavúk, 89. Kováčik (z 11 m). ŽK: Lichý, Mojžiš – Ludha, ČK: 57. Grendel (Podbrezová). Rozhodovali: Ruc – Štrbo, Vorel, 1152 divákov
Ružomberok: Krajčírik – Morong (69. Macejko), J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán (78. Halabrín), Kochan (24. T. Bobček) – Tučný (46. Fabiš), Lichý, Regáli (78. Kelemen) – Gerec
Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa, Grešák – Kováčik, Grendel, Paraj, Ďatko (78. Adekunle) – Moses (60. Kukoľ), Kuzma (86. Breznaník), Pavúk (86. Šikula)

II. liga – 2. kolo:
MŠK Žilina B – ŠK Slovan Bratislava B 1:2 (0:1)
Góly: 89. Gomola – 32. a 56. Medved. Rozhodoval: Ihring, ŽK: Jaššo (Žilina), 114 divákov.

FC ŠTK 1914 Šamorín – FK Rača Bratislava 3:1 (1:0)
Góly: 31. Owusu, 53. Szolgai, 90.+3 Csóka – 73. Antal (z 11 m). Rozhodoval: Mano, ŽK: Leginus, Nagy – Mitrík, Palacka, 710 divákov.

Viac na túto tému: #futbal #mšk žilina #DAC Dunajská Streda #Fortuna liga