Slovan na víťaznej vlne. Ideálne sa naladil na odvetu s Ferencvárosom

Futbalisti majstrovského ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v 2. kole Fortuna ligy nad AS Trenčín 4:0.

23.07.2022 20:00
SR Bratislava šport futbal FL 2. kolo Trenčín... Foto: ,
Jeden zo štyroch gólov do siete Trenčína strelil aj Juraj Kucka (vpravo s Vernonom de Marcom).

„Belasí“ si v úvodnom vystúpení na domácom štadióne v novom ročníku pripísali prvé body a napravili tak prehru 1:2 z trávnika Podbrezovej.

O úvodný gól duelu sa postaral Dávid Hrnčár v 36. minúte presnou strelou spoza šestnástky. V 68. minúte pridal druhý zásah Andre Green, ktorý utiekol obrane hostí a premenil samostatný nájazd. V 82. minúte rozvlnil sieť striedajúci Juraj Kucka a v závere spečatil výsledok Hrnčár.

Fortuna liga – 2. kolo:
ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 4:0 (1:0)
Góly: 36. a 90. Hrnčár, 68. Green, 82. Kucka. ŽK: Agbo (Slovan). Rozhodovali: Očenáš – Hrmo, Halíček, 5338 divákov.
Slovan: Chovan – Hrnčár, Abena (79. Križan), De Marco, Lovat – Agbo, Mustafič (76. Kankava) – Green, Holman (68. Kucka), Čakvetadze (68. Barseghjan) – E. Ramirez (68. Šaponjič).
Trenčín: Kukučka – Madu, Stojsavljevič, Pires, Kozlovský (46. Ďuriška) – Lavrinčík (88. Gajdoš), Bainović, Ibrahim – Soares, Kupusovič (88. Letenay), Kmeť (46. C. Ramirez).

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)
Góly: 34. Václavik (z 11 m) – 37. Ranko, ŽK: Popovič, Gerát – Mendez, Marcin, rozhodovali: Kišš – Zemko, P. Jánošík, 550 divákov.
Liptovský Mikuláš: Sváček – Popovič, Mihal, Bedecs, Nečas – Laura (87. Voško), Totka (63. Jendrišek), Václavik, Káčerík (82. Ďungel) – Gerát – Staš
Michalovce: Száraz – Mendez, Ranko, Jeřábek, Kotula . Peňa (80. Vaško), Begala, Kanu (66. Slobodník) – Marcin, Da Silva, L. Jánošík (80. Magda)

II. liga – 2. kolo:
FC Košice – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (0:1)
Góly: 61. Pačinda, 64. Jonec – 42. Baran. Rozhodoval: Papuča. ŽK: Jonec, Gallovič, Voleský, Pačinda, Krivák, MIzorák – Petko, Horváth, Milunovič, Baran, 4011 divákov

FK Humenné – MŠK Považská Bystrica 2:1 (0:1)
Góly: 56. Sedláček, 90.+2. Streňo – 33. Slávik (z 11 m). Rozhodoval: Valent, ŽK: Streňo, Valovčin, Zlacký, Piroščák – Demjan, Gabriš, Nagy, 169 divákov

FK Dubnica nad Váhom – MFK Dolný Kubín 3:0 (2:0)
Góly: 30. Pagáč, 44. Matúš (z 11 m), 76. Kramár. Rozhodoval: Parilák, ŽK: Cyprian – Baláž, Zemko, Machaj, 390 divákov

Slavoj Trebišov – MŠK Púchov 0:0
Rozhodoval: Holas, ŽK: Kolesár, Rokyta – Kopičár, Mráz, Pilný, Kapusniak, 342 divákov

Viac na túto tému: #futbal #ŠK Slovan Bratislava #AS Trenčín #Fortuna liga