Výborná desaťminútovka. Trnava zdolala Sereď, dotiahla sa na druhé miesto

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v nedeľnom zápase 6. kola nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige v Zlatých Moravciach nad ŠKF Sereď 2:0. Oba góly padli po prestávke.

17.04.2022 19:17 , aktualizované: 20:23
Trnava - Sereď Foto: ,
Hráč Trnavy Kristián Koštrna v súboji s Yann Yaom zo Serede.

Trnave po druhej výhre za sebou patrí tretia priečka s rovnakým bodovým ziskom ako druhému Ružomberku.

ŠKF Sereď – Spartak Trnava 0:2 (0:0)
Góly: 72. Savvidis (z 11 m), 82. Bamidele. Rozhodovali: Gemzický – Vorel, Jekkel, ŽK: Radič, Dias – Savvidis, Bukata, 380 divákov
Sered: Chudý – Popovič, Dias, Šulek (67. Matheus), Jureškin – Morong, Iglesias, Ljubičič, Yao (67. Todorovski) – Radič (73. Moses), Haša (87. Potoma)
Trnava: Kamenár – Koštrna, Čurma, Tumma, Mikovič (62. Bolaji) – Azevedo, Savvidis, Bukata (80. Procházka), Ramadan (41. Grič) – Kozák (62. Bamidele), Ristovski (41. Olejník)

Od úvodných minút sa hrala obojstranne vyrovnaná partia. Na oboch stranách stáli pozorné defenzívy, strelecké príležitosti sa rodili len veľmi ťažko. V 12. min sa po Jureškinovej prihrávke v dobrej pozícii ocitol Radič, strelou cez hlavu mieril tesne mimo.

Sereď - Trnava Čítajte viac ONLINE: Trnava sa raduje z troch bodov, zdolala Sereď

Na opačnej strane v 21. min Azevedo sprava odcentroval, Ramadan z 13 m bránu netrafil. V 29. min predviedli hostia šikovnú kombináciu s nevydarenou koncovkou Ramadana.

V 37. min skúšal šťastie prízemnou strelou spoza šestnástky Dias, Kamenárovu bránu však netrafil. V závere prvého dejstva pálil vysoko nad Kozák.

Po zmene strán sa postupne začali presadzovať hostia. V 55. min sa ešte domáci kapitán Morong šikovne predral ku strele z hranice šestnástky, avšak bránu tesne minul. Po hodine hry mohol otvoriť gólový účet Grič, Chudým vyrazenú strelu nedokázal dopratať do siete Kozák.

Od tohto momentu hostia stupňovali svoj tlak. V 64. min mal istý gól na kopačke Azevedo, ale Chudý skvelým spôsobom zachránil. V 69. min po preskúmaní situácie VARom a ruke Diasa kopali Spartakovci pokutový kop.

Nasledovala kuriózna situácia, Savvidis si v priebehu dvoch minút až trikrát postavil loptu na biely bod. Ani dva rozhodcom neuznané pokusy ho nevyviedli z miery, úspešný bol aj na tretíkrát a hostia sa ujali vedenia.

Skóre sa opäť menilo v 82. min, šikovnú kombináciu hostí zakončil parádnou strelou pod brvno Bamidele – 0:2. Po dobrom výkone v druhom polčase si tak tri body odniesli hostia.

Juraj Jarábek, tréner Serede: „Prvý polčas nemala Trnava nič. Mali sme nejaké brejky, škoda Radičových nožničiek. Zlom nastal, keď Trnave pomohol VAR. Kopala penaltu, ktorú nikto nevidel. Keď chceme byť úspešní s Trnavou, musíme hrať aktívne dopredu.“

Michal Gašparík, tréner Trnavy: „Nemali sme dobrý začiatok stretnutia. Bolo to pomalé, preto som pristúpil k striedaniu už do polčasu. Druhý polčas bol z našej strany už oveľa lepší. Ukázala sa naša kvalita a výsledok mohol byť ešte krajší. Dnes nám vyšli striedania, ktoré priniesli oživenie hry.“

683776063 Čítajte viac Zlomil súperovi nohu a plakal. Zápas prerušilo hororové zranenie