Žilina nedala šancu Nitre. S odstupom prenasleduje vedúcu dvojicu

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v nedeľnom stretnutí 13. kola Fortuna ligy na štadióne FC Nitra 3:0.

08.11.2020 18:21
Matúš Kuník, Dávid Ďuriš Foto: ,
Matúš Kuník (vľavo) z Nitry a Žilinčan Dávid Ďuriš.

FC Nitra – MŠK Žilina 0:3 (0:0) Góly: 56. Bičachčjan, 90. Kurminowski, 90.+3 Paur. Rozhodovali: Somoláni – Hancko, Košecký, ŽK: Kuník – Sluka, Fazlagić, Kaprálik, bez divákov
Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Kolčák, Magda – Adamec, Mustafič – Fabiš (63. Danek, 78. Gatarič), Faško (83. Franko), Záhumenský – Chobot
Žilina: Petráš – Vallo, Minárik, Kiwior, Sluka – Gono (73. Paur), Fazlagič, Bičachčjan (67. Bernát) – Rusnák, Kurminowski (90-+1 Jibril), Ďuriš (67. Kaprálik)

Hostia si vypracovali viacero príležitostí na otvorenie skóre už v úvodnom dejstve. V 8. minúte mali výhodu jedenástky po faule Kuníka na Sluku, ale Kurminowski minul priestor troch žrdí. Neskôr hlavičkoval Kiwior do žrde a do vedenia ich do polčasovej prestávky mohol opäť poslať Kurminowski, no po Slukovej prihrávke namieril nad domácu bránku.

Žilinčanom sa podarilo to, čo im nevyšlo niekoľkokrát v prvom polčase, krátko po zmene strán. V 56. minúte Fazlagič vysunul kolmicou za obranu Bičachčjana, ktorý pravačkou prekonal Šípoša v nitrianskej bránke.

Na opačnom konci opečiatkoval žrď Záhumenský, žilinský brankár Petráš kontroloval loptu. S pribúdajúcim časom sa hosťom núkalo čoraz viac možností na protiútoky. V 78. minúte po jednom z nich Rusnák trafil iba žrď odkrytej bránky, v závere však prikrášlili výsledok Kurminowski aj Paur.