Nitra vygumovala Slovan, koniec trenčianskej série

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava nevyužili možnosť dostať sa po 12. kole na čelo tabuľky Fortuna ligy.

01.11.2020 18:59
SR futbal FL 12. kolo Slovan Nitra BAX Foto: ,
Vladimír Weiss ml. (Slovan) a Kristián Kolčák (Nitra) počas zápasu 12. kola futbalovej Fortuna ligy Slovan Bratislava - FC Nitra.
debata (5)

Zverenci Darka Milaniča v nedeľňajšom domácom zápase prekvapujúco podľahli FC Nitra 0:1. O triumfe hostí rozhodol v 62. minúte Alen Mustafič.

„Belasí“ sú v tabuľke na druhom mieste so ziskom 26 bodov, na lídra DAC Dunajská Streda strácajú dva body, klub zo Žitného ostrova však má o jeden zápas menej.

Nitra sa posunula na štvrté miesto s 18 bodmi.

V druhom nedeľňajšom súboji Trenčín zdolal Ružomberok 3:1 a dosiahol druhý triumf v sezóne.

Zápas Sereď – Dunajská Streda odložili.

Fortuna liga – 12. kolo

ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra 0:1 (0:0)
Gól: 62. Mustafič. Rozhodovali: Dohál – Ádám, Weiss, ŽK: Holman, Weiss – Gatarič, bez divákov.
Slovan: Greif – Pauschek, Bajrič, Abena, Lovat (90. Božikov) – Nono (69. de Kamps), Holman – Weiss – Čavrič (69. Ožbolt), Medved (80. Cmiljanič), Ratao (90. De Marco)
Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Kolčák, Magda – Adamec, Mustafič – Chobot (80. Fabiš), Faško (90. Bonilha), Záhumenský – Gatarič (60. Šefčík)

Darko Milanič, tréner Slovana: „Prerušili sme sériu víťazstiev, ale už od prvej minúty to z našej strany nebolo dobré. Hráčom chýbala komunikácia, nebolo to úplne dobré. Snažili sme sa po polčase niečo zmeniť, vyzeralo to lepšie, mali sme šance, ale namiesto gólu sme inkasovali. Mali sme čas na odpoveď, ale tá neprišla. Ale aj z tohto sa dá odraziť a verím, že začneme ďalšiu víťaznú sériu. Ale musíme hrať lepšie. Súper hral dnes veľmi dobre.“

Gergely Geri, tréner Nitry: „Som veľmi šťastný, že sme vyhrali na Slovane, nestáva sa to každý víkend a už vôbec nie nám. To, čo sme si povedali, sme aj dodržali, podržal nás aj brankár. Toto víťazstvo patrí celej Nitre, celému realizačnému tímu a i športovému riaditeľovi Ivanovi Galádovi. Verím, že nás to povzbudí do ďalšej práce.“

V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny Slovan pod Zoborom zvíťazil 5:0 a jednoznačný priebeh sa čakal aj tentokrát. No boli to hostia, ktorí ako prví ohrozili bránu Greifa, v 3. minúte len tesne vedľa pálil Faško.

Slovan odpovedal po akcii v 9. minúte, keď Weiss priťukol loptu Pauschekovi, ale obranca Slovana mieril vysoko nad. Ďalšiu šancu mal o šesť minút neskôr Čavrič, ale ani on nenamieril z pravej strany presne.

V ďalšej fáze 1. polčasu sa hral vyrovnaný futbal, Slovan hostí nedokázal zatlačiť do defenzívy a do kabín sa išlo za bezgólového stavu. Nezmenil to ani brejk Nitry v 38. minúte, keď sa traja jej hráči rútili na osamoteného stopéra Abenu.

Po prestávke mal Slovan viac z hry. Najskôr mohli bránku Šípoša ohroziť z priamych kopov Weiss a Lovat, ale ani v jednom prípade brankár hostí nemusel zasahovať.

Nitra sa dopredu dostávala sporadicky, no v 62. minúte ich po rýchlom protiútoku poslal do vedenia Mustafič. Vyrovnať mohol v 70. minúte Weiss, ale jeho strelu Šípoš vyrazil. Hostia sa ubránili aj po pokuse Medveda, ktorému v pravú chvíľu vložil nohu do gólovej strely Kolčák.

Hostia sa potom napriek veľkej snahe domácich v závere ubránili a z Tehelného poľa si odviezli prekvapujúco všetky tri body.

Trenčín sa dočkal

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v 12. kole Fortuna ligy nad MFK Ružomberok 3:1. Duel sa hral na štadióne v Žiline.

AS Trenčín – MFK Ružomberok 3:1 (1:0)
Góly: 20. Maslo (vlastný), 68. Čurma (vlastný), 87. Kadák – 90.+2. Maslo. Rozhodovali: Ochotnický – Pozor, Jánošík, ŽK: Gajdoš (Trenčín)
Trenčín: Šemrinec – Ligeon (68. Yem), Križan, Šulek, Pirinen – El Mahdioui, Tučný (75. Zubairu) – Roguljić, Kadák, Ahmad (68. Comvalius, 87. Gajdoš) – Čatakovič (86. Ikoba)
Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mojžiš – Kmeť (85. Boďa), Kostadinov, Kochan, Múdry (46. Dungel), Madleňák (56. Takáč) – Almási (46. Gerec), Regáli

Futbalisti Trenčína sa pred zápasmi víkendového 12. kola ocitli na poslednom mieste tabuľky a potrebovali bezpodmienečne zabodovať. Boli to však Liptáci, ktorí sa mohli dostať do vedenia.

V 17. minúte urobila obrana Trenčína chybu a Martin Regáli sa ocitol sám pred brankárom Igorom Šemrincom, loptu však poslal iba tesne vedľa brány. Trest prišiel už o dve minúty, spoza šestnástky vystrelil Ruben Ligeon a od Jána Masla sa lopta odrazila presne k žrdi.

Liptákov tento moment akoby zmrazil a nedokázali odpovedať. Do prestávky mal vážnejšiu príležitosť už iba domáci obranca Pirinen, no trafil len konštrukciu brány.

Po prestávke Trenčania kontrolovali hru a náskok zvýšili po ďalšom vlastnom góle. Do vlastnej siete zamieril tentokrát po rohovom kope Alexander Mojžiš v 68. minúte. Aspoň jeden gól dal Trenčín aj z hry, tri minúty pred koncom sa presadil zvnútra šestnástky Jakub Kadák.

Hostia ešte v nadstavenom čase druhého polčasu skorigovali skóre po priamom kope zásluhou hlavičky Masla. Trenčín zvíťazil druhýkrát v sezóne, Liptáci ukončili trojzápasovú víťaznú šnúru.