Plzeň vyrovnala vlastný rekord, Slavia so Stochom v základe rozdrvila Duklu

Futbalisti Slavie Praha zdolali v pražskom derby na svojom trávniku Duklu Praha vysoko 5:0 v sobotňajšom stretnutí 14. kola najvyššej českej súťaže.

18.11.2017 20:30 , aktualizované: 22:53
Miroslav Stoch v drese Slavie Praha (vľavo) na... Foto: SITA/AP, Alexei Filippov
Miroslav Stoch Miroslav Stoch v drese Slavie Praha (vľavo) na archívnej snímke.

Slovenský reprezentant v službách Slavie Miroslav Stoch odohral celé stretnutie a v 80. minúte dostal žltú kartu. Za hosťujúcu Duklu si plných 90 minút pripísal slovenský útočník Ivan Schranz.

Futbalisti Plzne s trojicou Slovákov po výhre 4:1 na ihrisku Slovácka zostali stopercentne úspešní. Šestnástou ligovou výhrou v rade navyše vyrovnali vlastný rekord zo sezóny 2015/16. Na čele tabuľky si držia náskok 13 bodov pred Olomoucom, ktorý doma zdolal Zlín 2:0.

HET liga – 14. kolo:

Brno – Teplice 1:0

Liberec – Ostrava 2:1
Marek Hlinka (Ostrava) sedel na lavičke náhradníkov

Sigma Olomouc – Zlín 2:0
Michal Obročník (Olomouc) sedel na lavičke náhradníkov – Róbert Matejov (Zlín) sedel na lavičke náhradníkov

Slavia Praha – Dukla Praha 5:0
Miroslav Stoch (Slavia) odohral celý zápas a dostal žltú kartu v 80. minúte – Ivan Schranz odohral celý zápas a Matúš Hruška (obaja Dukla) sedel na lavičke náhradníkov

Slovácko – Plzeň 1:4
Patrik Šimko (Slovácko) odohral celé stretnutie – Matúš Kozáčik odchytal celý duel, Patrik Hrošovský odohral celý zápas a v 27. min videl žltú kartu, Marek Bakoš hral do 69. min