Trnava predĺžila víťaznú sériu na šesť zápasov, domáci obrat Slovana

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili presvedčivo 3:0 nad domácimi hráčmi Zemplína Michalovce v sobotňajšom zápase 12. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018.

14.10.2017 17:12 , aktualizované: 20:26
Erik Jirka Foto: ,
Erik Jirka z Trnavy na archívnej snímke.

Favorizovaní hostia viedli už od 5. min gólom Matúša Čonku po individuálnom prieniku Vachtanga Čanturišviliho, v 23. min zvýšil slovenský reprezentant do 21 rokov Erik Jirka. Triumf „andelov“ spečatil v závere striedajúci Andrej Kadlec.

Futbalisti Spartaka Trnava sú s 30 bodmi na čele tabuľky a natiahli si víťaznú sériu v lige už na šesť stretnutí, Michalovce získali dosiaľ desať bodov.

MFK Zemplín Michalovce – Spartak Trnava 0:3 (0:2)

• Góly: 5. Čonka, 23. Jirka, 83. A. Kadlec, ŽK: 69. S. Danko, 82. J. Carillo – 29. Lukič, 45. Vlasko, rozhodovali: Pavlík – Benko, D. Hrčka, 2000 divákov
  • Michalovce: Kira – Sviarčinskij, Kavka, J. Carrillo, Božok – Grič (88. M. Bednár) – Koscelník, I. Žofčák, S. Danko (74. Bragin), Šimčák (55. Regáli) – Sulley
  • Trnava: Vantruba – Lukič (73. A. Kadlec), Martin Tóth, Godál, Čonka (79. Hladík) – A. Sloboda, Pehlivan – Jirka, Vlasko, Čanturišvili (90. A. Lovás) – Egho

Trenčín doma zdolal poslednú Senicu

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili na domácom ihrisku nad FK Senica 4:1.

Trenčania udreli dvakrát v závere prvého polčasu – strelecky sa presadili Ricky van Haaren a Rangelo Janga. V 52. min strelil svoj druhý gól kanonier Janga a v 66. min zvýšil Martin Šulek už na 4:0. Desať minút pred koncom znížil a zároveň stanovil rezultát z pokutového kopu hosťujúci Oliver Podhorin.

Trenčín triumfoval vo štvrtom ligovom zápase po sebe, na konte má osemnásť bodov, naopak Senica v aktuálnej sezóne ešte nezvíťazila a je beznádejne posledná s dvoma bodmi.

AS Trenčín – FK Senica 4:1 (2:0)

• Góly: 44. a 52. Janga, 41. Van Haaren, 66. M. Šulek – 80. Podhorin (z pok. kopu), bez kariet, rozhodovali: Glova – Tomčík, Ádám, 1440 divákov
  • Trenčín: Šemrinec – M. Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Van Haaren, Ubbink – H. Gong (46. Azango), Janga (69. Antonio Mance), Beridze (65. Paur)
  • Senica: Plach – Otrísal, Jarabica, Ranko, Podhorin – Krč (67. Alan Kováč), Richtárech – Šefčík, Vaščák, Duga (77. M. Rigo) – Smékal (46. Sarpei)

Podbrezová má ôsmu prehru

Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili na ihrisku Podbrezovej 2:0.

Víťazný gól strelil až po zmene strán obranca hostí Tomáš Huk. Hostia sa dočkali aj poisťujúceho zásahu, keď sa v závere duelu presadil kapitán Marin Ljubičič.

Podbrezová utrpela ôsmy nezdar v aktuálnej ligovej sezóne a figuruje na 10. mieste v priebežnej tabuľke.

FK Železiarne Podbrezová – FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:0)

• Góly: 65. T. Huk, 88. M. Ljubičič, ŽK: 29. Čmelík, 70. B. Ľupták (obaja Dunajská Streda), rozhodovali: Očenáš – Balko, Roszbeck, 1014 divákov
  • Podbrezová: M. Kuciak – Viazanko, Krivák, Kostelný, L. Djordjevič – Baéz, D. Haščák (79. Kuc) – D. Leško, M. Mikuš, Bernadina (70. Jedinák) – Rendla
  • Dunajská Streda: Macej – Koštrna, T. Huk, Šatka, E. Davis – M. Ljubičič – Kalmár, B. Ľupták (77. Aluku) – Čmelík (60. Divkovič), Pačinda, Ashiru (53. T. Malec)

Slovan znechutil premiéru trénera Prešova

Futbalisti Slovana Bratislava na vlastnom ihrisku zdolali hráčov Tatrana Prešov tesne 3:2.

Nový tréner hostí Sergij Kovalec bol blízko k nečakanému úspechu, keď jeho zverenci dvakrát viedli – najprv sa ujali v 24. min vedenia gólom Jakuba Wiezika, po zmene strán upravil na priebežných 2:1 Erik Streňo.

Hráči úradujúceho vicemajstra však v oboch prípadoch dokázali vyrovnať: v prvom polčase skóroval Dávid Holman, v druhom dejstve český kanonier Jakub Mareš, ktorý napokon v 77. min svojím druhým gólom v zápase dokonal obrat „belasých“.

Bratislavčania figurujú na druhom mieste v priebežnej ligovej tabuľke s päťbodovým mankom na Trnavu, Prešov prehral piatykrát po sebe a je na predposlednej 11. priečke.

ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Tatran Prešov 3:2 (1:1)

• Góly: 67. a 77. J. Mareš, 30. Holman – 24. Wiezik, 54. Streňo, ŽK: 61. Ibrahim Rabiu, 71. J. Mareš – 83. J. Bartek, rozhodovali: Chmura – Lieskovský, Galo, 825 divákov
  • Slovan: Greif – Čikoš, B. Sekulič, Rundič, Chouchoumis (46. Božikov) – Ibrahim Rabiu (79. L. Droppa), V. Savičevič (60. Vittek) – Hološko, Holman, F. Oršula – J. Mareš
  • Prešov: A. Slančík – R. Kačala, Hovančík, Udeh, J. Bartek – T. Sedlák – R. Černák (41. Streňo), D. Keresteš, P. Katona (82. Dupkala), Issa Adekunle (72. Miliutin) – Wiezik

Ružomberok doma nerozhodne so Zlatými Moravcami

Futbalisti Ružomberka na vlastnom ihrisku remizovali s hráčmi Zlatých Moraviec 1:1.

Domáci sa ujali vedenia v 29. min gólom Erika Daniela, ale vzápätí vyrovnal Róbert Gešnábel. V závere prvého polčasu hostí oslabil stopér Martin Dobrotka, ktorý inkasoval druhú žltú a následne červenú kartu. Ružomberok však nedokázal využiť početnú výhodu v druhom polčase a nepripísal si štvrté domáce víťazstvo po sebe.

MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (1:1)

• Góly: 29. E. Daniel – 33. Gešnábel, ŽK: 12. Dobrotka, 86. D. Szymonowicz (obaja Zlaté Moravce), ČK: 43. Dobrotka (Zlaté Moravce) po druhej ŽK, rozhodovali: P. Hrčka – Slyško, Peter Kováč, 1442 divákov
  • Ružomberok: Krajčirík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec (66. Kunca) – D. Takáč (74. T. Kostadinov), Qose, M. Kochan – E. Daniel, Haskič, Gál-Andrezly
  • Zlaté Moravce: Pavol Kováč – Chren, Dobrotka, M. Nikolič, D. Szymonowicz – Karlík – Ewerton Paixao da Silva (87. Bariš), Mateus de Oliveira Silva (90.+ Sládek), Gešnábel (76. Cléber Nascimento), Záhumenský – Ľ. Urgela