Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Poslanci Trenčína vyčlenili na renováciu štadióna sedem miliónov

Mestskí poslanci v Trenčíne vyčlenili 7,3-milióna korún (242 316 €) na základné opravy schátraného futbalového štadióna na Sihoti. Je to približne tretina peňazí, ktoré prvoligový klub AS Trenčín žiadal na splnenie základných bezpečnostných kritérií.

16.12.2008 18:06
futbal, lopta Foto:
Ilustračné foto.
debata

Kritériá nariaďuje nový zákon o organizovaní športových podujatí, ktorý bol prijatý po výtržnostiach v Dunajskej Strede. Podľa generálneho manažéra klubu Roberta Rybníčka ide o celoslovenský problém, ktorý bude musieť riešiť väčšina klubov.

Podľa slov primátora Branislava Cellera po vypracovaní vlastného posudku rozhodnú, ako peniaze rozdelia. Rybníček uviedol, že budú hľadať aj ďalšie zdroje, aby sa na jar mohla druhá najvyššia futbalová súťaž naďalej hrať na mestskom štadióne. Klub však bude asi musieť divákom sprístupniť len hlavnú tribúnu na sedenie, čo zníži kapacitu stánku z 18-tisíc na tri tisícky.

AS Trenčín je v súčasnosti v rukách bývalého holandského futbalového reprezentanta Tschena La Linga, mesto vlastní 10 % akcií klubu. Rozpočet klubu dosahuje 40-miliónov korún (vyše 1,3 milióna €) ročne, dva milióny (66 388 €) prispieva mesto na prevádzku štadióna. Podľa Rybníčka rozpočet z 90% hradí majiteľ La Ling. Jeho víziou je prinášať do Trenčína mladé talenty a po čase ich predávať ďalej do vyspelej futbalovej Európy. Spoliehať sa môže aj na úspešnú trenčiansku mládežnícku základňu. Z dlhodobého hľadiska chce podľa Rybníčka dostať Trenčín na „futbalovú mapu.“

Základné opravy súčasného štadióna sú len provizórnym riešením. Klub chce v spolupráci s mestom a podnikateľmi v najbližších mesiacoch rokovať o možnej výstavbe nového stánku. Či to bude naďalej na Sihoti v strede mesta alebo niekde inde, ukáže podľa Rybníčka analýza. Rybníček dodal, že La Ling sa z Trenčína napriek problémom so štadiónom odísť nechystá.

debata chyba