Slavia so Schranzom padla v Ríme, impozantná šnúra West Hamu sa skončila

Futbalisti West Hamu United prekvapujúco prehrali vo štvrtkovom zápase A-skupiny Európskej ligy, keď v Grécku nestačili na Olympiakos Pireus 1:2.

26.10.2023 23:13
Taliansko Futbal EL 3. kolo G skupina Foto: ,
Futbalisti Slavie Ivan Schranz (vpravo) a Mick van Buren reagujú po inkasovaní gólu v Ríme.

V šlágri kola zvíťazil Brighton & Hove Albion FC doma nad Ajaxom Amsterdam 2:0 a pripísal si prvý triumf do tabuľky B-skupiny.

„Kladivári“ z West Hamu ukončili svoju impozantnú sériu osemnásť zápasov bez prehry v súťažiach UEFA. Napriek prehre sa udržali na čele tabuľky, na konte majú šesť bodov a vedú vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu pred druhým Freiburgom.

Ten vyhral na ihrisku posledného TSC Bačka Topola 3:1, keď v druhom polčase otočil z 0:1. Hetrik strelil Vincenzo Grifo.

Atmosféra pred zápasom Spartak Trnava - Nordsjaelland
Video

V „béčku“ si po dvoch remízach pripísal prvý triumf Olympique Marseille, ktorý doma zdolal AEK Atény 3:1. Hostia dohrávali od 57. minúty (1:1) bez vylúčeného Cicana Stankoviča, Marseille v 60. a 69. minúte premenilo dve penalty.

V šlágri kola vyhral Brighton doma nad Ajaxom 2:0. Angličania udreli na oboch stranách polčasovej prestávky, v 42. minúte otvoril skóre Joao Pedro a v 53. upravil na 2:0 Ansu Fati. Ajax je s dvoma bodmi posledný, Brighton má o dva viac rovnako ako druhé AEK, na čele je päťbodové Marseille.

Francúzsko SR Futbal EKL A Skupina 3. kolo Lille Slovan Čítajte aj Čavričovo rutinérske zakončenie, dirigujúci Weiss či Lovatov skrat. Pozrite si snímky z Lille

V C-skupine remizovala Sparta Praha na Letnej s glasgowskými Rangers 0:0 a oba tímy majú na konte zhodne po štyri body. Na čelo tabuľky sa dostal Betis Sevila, ktorý vyhral v Solúne nad Arisom tesne 1:0. Liverpool si pripísal tretí triumf a bez straty bodu vedie E-skupinu.

Vo štvrtok zdolal doma Toulouse hladko 5:1. V „géčku“ vyhral favorizovaný AS Rím na Stadio Olimpico nad pražskou Slaviou 2:0, o jeho góly sa postarali už v úvodných 17 minútach Edoardo Bove a Romelu Lukaku. Rimania sú s plným počtom bodov na čele tabuľky práve pred Slaviou. V H-skupine ešte body nestratil Leverkusen, ktorý zdolal Karabach 5:1.

SR Bratislava šport futbal EKL A 1. kolo Slovan Klaksvík Čítajte viac Klaksvík hladkým triumfom zamotal slovanistickú skupinu, Fenerbahce nezaváhalo

Atalanta Bergamo iba remizovala na ihrisku oslabeného Sturmu Graz 2:2, no so siedmimi bodmi sa udržala na čele tabuľky. Graz i Sporting Lisabon, ktorý remizoval v Čenstochovej, nazbierali štyri.

3. kolo skupinovej fázy EL:

A-skupina:

Olympiakos Pireus – West Ham United 2:1 (2:0)
Góly: 33. Fortounis, 45.+1 Rodinei – 87. Paqueta

TSC Bačka Topola – SC Freiburg 1:3 (1:0)
Góly: 13. Petrovič – 49., 59. a 69. Grifo (prvý z 11m)

B-skupina:

Olympique Marseille – AEK Atény 3:1 (1:0)
Góly: 27. Vitinha, 60. Harit (z 11 m), 69. Veretout (z 11 m) – 53. Pineda, ČK: 57. Stankovič (AEK)

Brighton & Hove Albion FC – Ajax Amsterdam 2:0 (1:0)

Sturm Graz – Atalanta Bergamo 2:2 (1:2)
Góly: 13. Prass, 80. Horvat (z 11 m) – 34. a 45.+7 Muriel (druhý z 11m), ČK: 53. Hierlander (Graz) po 2. ŽK

Raków Čenstochová – Sporting Lisabon 1:1 (0:1)
Góly: 79. Piasecki – 14. Coates, ČK: 8. Gyökeres (Lisabon)

E-skupina:

Real Union Saint-Gilloise – LASK Linz 2:1 (0:1)
Góly: 84. Puertas (z 11m), 90.+5 Burgess – 24. Usor

FC Liverpool – FC Toulouse 5:1 (3:1)
Góly: 9. Jota, 30. Endo, 34. Nunez, 65. Gravenbecher, 90.+3 Salah – 16. Dallinga

F-skupina:

Panathinaikos Atény – Stade Rennes 1:2 (0:1)
Góly: 61. Ioannidis (z 11m) – 9. Gouiri, 50. Kalimuendo

G-skupina:

AS Rím – Slavia Praha 2:0 (2:0)
Góly: 1. Bove, 17. Lukaku

Šeriff Tiraspoľ – Servette Ženeva 1:1 (0:1)
Góly: 80. Ankeye – 41. Crivelli

H-skupina:

Molde FK – BK Häcken 5:1 (3:1)
Góly: 27. a 55. Eikrem, 6. Gulbrandsen, 30. Breivik, 90.+3 Björnbak – 21. Sonko

Bayer Leverkusen – Karabach Agdam 5:1 (2:1)
Góly: 5. Wirtz, 29. a 55. Grimaldo, 35. Boniface, 58. Tapsoba – 16. Bajramov (z 11m)

Viac na túto tému: #Slavia Praha #Ivan Schranz #West Ham