Weiss parádne debutoval v LM, Tottenham takmer dokonal zázrak

Slovenský futbalista v službách škótskeho Glasgowu Rangers Vladimír Weiss si odkrútil debut v Lige majstrov. V súboji s Valenciou sa prezentoval výborným výkonom a v 34. minúte po jeho centri padol aj prvý gól zápasu, o ktorý sa postaral Edu. Škótsky šampión remizoval v dueli C-skupiny s Valenciou 1:1.

20.10.2010 22:45
Maurice Edu Foto:
Maurice Edu strieľa gól do siete Valencie po centri Vladimíra Weissa (nie je na obrázku).
debata (13)

Po Weissovom centri sa hlavou presadil Maurice Edu a „jazdci“ viedli od 34. minúty 1:0.

Američan si však dal hneď na začiatku druhého polčasu vlastný gól a tak sa na Ibrox Parku zrodila deľba bodov. Weiss hral do 88. minúty, keď ho vystriedal Lafferty. Slovenský stredopoliar zahrával všetky rohové kopy domácich. Rangers sú v tabuľke druhí o dva body za Manchestrom United.

„Červení diabli“ v základnej jedenástke opäť bez anglického reprezentanta Waynea Rooneyho zvíťazili nad tureckým Bursasporom 1:0 gólom Naniho. Obhajca trofeje v Lige majstrov Inter Miláno zvíťazil na San Sire nad Tottenhamom Hotspur 4:3, hoci v 35. minúte viedol už 4:0 a so siedmimi bodmi je na čele A-skupiny. Tottenham hral od 8. minúty bez vylúčeného Heurelha Gomeza, no v druhom polčase ožil a vďaka hetriku Garetha Balea prehral najtesnejším rozdielom.

Gareth Bale sa blysol hetrikom. Ani ten však na... Foto: Reuters
Gareth Bale Gareth Bale sa blysol hetrikom. Ani ten však na čo i len bod z Milána nestačil..

Španielsky majster FC Barcelona zvíťazil v D-skupine nad FC Kodaň 2:0 a dostal sa na čelo tabuľky o bod pred dánsky tím. V 19. minúte sa utešenou strelou z hranice šestnástky presadil Lionel Messi. V samom závere pridal Argentíčan druhý gól. Kodaň mohla v druhom polčase za stavuá0:1 vyrovnať, no N'doye opečiatkoval brno a Santin následne hlavou netrafil prázdnu bránku.

V B-skupine je aj naďalej stopercentný Olympique Lyon, Francúzi si v stredu poradili s Benficou Lisabon 2:0. Portugalci hrali od 43. minúty bez vylúčeného Gaitana. Schalke 04 v zostave bez slovenského reprezentanta Erika Jendriška zvíťazilo nad Hapoelom Tel Aviv 3:1, dvomi gólmi sa zaskvel bývalý španielsky reprezentant Raul Gonzales.

A-skupina:

Inter Miláno (Tal.) – Tottenham Hotspur (Angl.) 4:3 (4:0)

• Góly: 11. a 35. Eto'o (prvý z pok. kopu), 2. J. Zanetti, 14. Stankovič – 52., 90. a 90.+ Bale, ČK: 8. Gomes (Tottenham), rozhodoval: Skomina (Slovin.)
  • Inter: Julio César – Maicon, Lúcio, Samuel, Chivu (61. Pandev) – Stankovič (50. Santon), J. Zanetti – Biabiany (75. Córdoba), Sneijder, Coutinho – Eto'o
  • Tottenham: Gomes – Hutton, Bassong, Gallas, Assou-Ekotto – Lennon, Huddlestone (80. Palacios), Jenas, Bale – Modrič (11. Cudicini) – Crouch (67. Robbie Keane)

FC Twente (Hol.) – Werder Brémy (Nem.) 1:1 (0:0)

• Góly: 74. Janssen – 80. Arnautovič, rozhodoval: Bo Larsen (Dán.)

B-skupina:

FC Schalke 04 (Nem.) – Hapoel Tel Aviv (Izr.) 3:1 (1:0)

• Góly: 3. a 58. Raúl, 68. Jurado – 90.+ Shechter, rozhodoval: Collum (Škót.)
  • Schalke: Neuer – Höwedes, Metzelder, Uchida, Schmitz – Moritz (53. Rakitič) – Jones (75. Matip), Jurado, Farfán (67. Jun-min) – Huntelaar, Raúl
  • Tel Aviv: Enyeama – Kende, Badier, Douglas da Silva, Shish – Vermouth, Abutbul (58. Toama), Yadin (73. Fransman), Zahavi – Tamuz (58. Šahar), Shechter

Olympique Lyon (Fr.) – Benfica Lisabon (Portug.) 2:0 (1:0)

• Góly: 22. Briand, 51. Lisandro López, ČK: 44. Gaitan (Benfica) po druhej ŽK, rozhodoval: Undiano Mallenco (Šp.)
  • Lyon: Lloris – Réveillére, Cris, Diakhaté, A. Cissokho – Gourcuff (71. Källström), Gonalons, Pjanič – Briand, Lisandro López (83. Gomis), Bastos (64. Pied)
  • Benfica: Roberto – Maxi Pereira, Luisao, D. Luiz, Coentrao – Gaitan, J. García, Carlos Martins (77. Salvio) – Saviola (57. César Peixoto), Aimar (71. Aimar), Kardec