Kým slovenský majster sa medzi 36-člennú elitnú smotánku musel prebiť z prvého predkola, zvyšné štyri kluby sa nečakane presadili v top piatich ligách.
A existuje ešte jeden zaujímavý rozdiel. Všetci okrem Brestu môžu hrať na vlastnom štadióne. Zdá sa však, že to francúzskemu nováčikovi neprekáža. Po šiestich zápasoch je s 13 bodmi stále v hre o priamy postup do osemfinálovej časti Ligy šampiónov.
„Neuveriteľné. Nikto nám neveril, ale my sa týždeň čo týždeň prekonávame. Byť po šiestich súbojoch stále medzi najlepšími je fantastický pocit. Nič krajšie som v kariére nezažil,“ priznal Julien Le Cardinal, obranca Brestu.
Po utorňajšom súboji – Brest zdolal PSV Eindhoven 1:0 – so strelcom jediného gólu lomcovali emócie. Nie div. V minulej sezóne výraznou mierou prispel k tretiemu miestu v Ligue 1 za parížskym Saint-Germain a Monakom.
Vďaka rozšíreniu Ligy majstrov pred aktuálnou sezónou z 32 tímov na 36 dostalo Francúzsko tretiu priamu miestenku do hlavnej fázy. Paradoxne, Brest musel riešiť jeden nečakaný problém. Kde bude hrať…
„Zvykli sme si, že aj na domáce zápasy musíme cestovať. Kvôli Lige majstrov to však nie je problém,“ usmieval sa Le Cardinal.
Čítajte viac Praha je môj domov, vraví slovenský reprezentant. Spartu nosí v srdci, no teraz ju chce poraziťDvadsaťosemročný stopér, ktorého trhová hodnota 1,5 milióna eur je podľa špecializovaného portálu transfermarkt.de rovnaká ako u stredopoliara belasých Artura Gajdoša, narážal na domáce duely v Guingampe.
Práve v 120 kilometrov vzdialenom meste hráva Brest domáce duely v Lige majstrov. Tamojší takmer 20-tisícový štadión Stade de Roudourou spĺňa parametre UEFA 4, na ktorých kluby môžu odohrať stretnutia ligovej fázy najprestížnejšej futbalovej súťaže sveta.
Domáci stánok Brestu síce v roku 2010 prešiel výraznou renováciou, ale ani to štadiónu postavenému v roku 1922 nepomohlo získať prestížny certifikát. Nováčik z Brestu sa tak na 102-ročného starčeka nemôže spoľahnúť.
Na jeho výkonoch to však nie je poznať. Veď v Lige majstrov hrá ako starý mazák.