Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

V Košiciach sme si to spravili ťažšie, vraví Schranz. Reprezentácia? Musím splniť základný atribút

Ako jediný Slovák nastúpil v základnej zostave Slavie Praha v odvete 3. predkola Európskej ligy proti ukrajinskému Dnipru v Košiciach. Slovenský reprezentačný útočník Ivan Schranz (29) zaostal za svojím výkonom z prvého stretnutia, v ktorom strelil dva góly pri víťazstve 3:0.

18.08.2023 13:28
Ivan Schranz Foto:
Ivan Schranz.
debata

Po remíze 1:1 síce Slavia postúpila, no aj hráči netajili mierne sklamanie z toho, že početnú skupinu fanúšikov nepotešili víťazstvom.

Najmä vďaka českým priaznivcom bola atmosféra v Košickej futbalovej aréne elektrizujúca.

Užíval si ju aj Schranz, ktorého odhadovaná hodnota stúpla za tri roky z 350-tisíc na 2 milióny eur.

Súper sa dostal gólom v závere prvého polčasu do vedenia. Vám sa podarilo v druhom dejstve vyrovnať čím ste rozjasali košické tribúny. Nakoľko mrzí, že ste nestrhli víťazstvo na svoju stranu?

V prvom rade by som chcel zdôrazniť, že sme boli nadšení z veľkého počtu našich fanúšikov, ktorí nám vytvorili prakticky domácu atmosféru. Celý zápas nás hnali za úspechom. Za to im patrí veľké poďakovanie.

Klobúk dole pred nimi. Samotný zápas bol veľmi náročný. V prvom polčase sme nepremenili naše šance a v závere sme inkasovali. Celkovo sme neboli takí aktívni ako sme si predstavovali.

Prvý zápas nám vyšiel určite lepšie. Dnipro ukázalo svoju kvalitu. Sme radi, že ideme ďalej a môžeme zabojovať o postup do skupinovej fázy Európskej ligy.

V prvom zápase ste boli hrdinom Slavie, keď ste ju dvoma gólmi nasmerovali k pohodlnému víťazstvu. Ako ste sa cítili na ihrisku v odvete v Košiciach?

Dobre. V úvodnom dueli sa mi podarilo streliť hneď na začiatku gól, čím sa mužstvo odbremenilo a hralo sa nám ľahšie. V Košiciach sme si spravili ten zápas trochu ťažší, ale hlavné je, že sme ho zvládli a postúpili sme. Pozeráme sa už len dopredu.

slavia, fanúšikovia Čítajte viac Česká atrakcia v Košiciach: slavisti pochodovali, Slováci natáčali, nechýbali hanlivé pozdravy

V prvom polčase ste sa po jednom zo zákrokov súpera pomalšie dvíhali zo zeme. Nebol aj to jeden z dôvodov, prečo vás tréner vystriedal medzi prvými?

Ten zákrok sa na mne nepodpísal. Mohol som v pohode pokračovať ďalej, aj keď to bolo trochu bolestivé. Mal som toho v nohách dosť. Cítil som, že už potrebujem ísť dole, pretože by som mužstvu neodovzdal toľko, čo by sa žiadalo. Prišli noví hráči, ktorí priniesli oživenie.

Predovšetkým pre slovenskú partiu v tíme Slavie bol zápas proti Dnipru na štadióne v Košiciach špecifický. Ako ste si užili pár dní na Slovensku?

Veľmi sme sa na tento zápas tešili. Najmä Jakub Hromada, ktorý nám chcel ukázať svoje rodné mesto. Bolo to skvelé. Škoda, že sme to nezakončili víťazstvom. Hlavný cieľ sme splnili a to je najdôležitejšie.

Už po prvom zápase ste sa pre české médiá vyjadrili, že vám bude Jakub robiť sprievodcu po Košiciach. Ukázal sa ako správny hostiteľ?

Určite by nám toho chcel ukázať viac a pozvať nás na niečo dobré, ale sme profesionáli a toho času sme až tak veľa nemali. Venovali sme sa hlavne príprave na zápas.

SR Ukrajina ČR Futbal EL Odveta 3. Predkolo KEX Čítajte viac Slavia Praha je krok od skupiny Európskej ligy. Slovák Hrošovský si ju nezahrá

V ďalšom kole vás čaká opäť ukrajinský súper Zorya Luhansk.

Zdá sa, že nám sú ukrajinské mužstvá v tejto sezóne súdené. Verím, že sa nám podarí prejsť aj cez nich a zahráme si skupinovú fázu Európskej ligy.

V klube sa vám darí. Cítite, že máte reprezentačnú formu a mohli by ste zabojovať o miesto v nominácii na septembrové zápasy kvalifikácie o EURO proti Portugalsku a Lichtenštajnsku?

Snažím sa hrať čo najlepšie v klube. Ak tento základný atribút splním, môžem pomýšľať na reprezentáciu.

Mal som radosť, že som bol s národným tímom počas júnového zrazu. Bolo skvelé, že sa podarilo spraviť dobré výsledky a budem rád, ak sa mi podarí dostať do mužstva aj v ďalších zápasoch.

V Slavii ste od júla 2021. Už ste sa naplno udomácnili v Prahe?

Samozrejme. Z osobného hľadiska ma teší, že sa mi ako ofenzívnemu hráčovi podarilo aj v novej sezóne otvoriť si strelecký účet. Mám z toho radosť a verím, že mi to pomôže v ďalších zápasoch.

Talentovaní futbalisti, ktorí nesplnili očakávania Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Zranenia, problémy so životosprávou,...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Slavia Praha #Ivan Schranz #SC Dnipro-1