Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Trnava nehrala naivne ako Žilina. MŠK predvádza v Európe bezstarostný futbal, bola to hanba pre Slovensko

Inkasovať desať gólov je katastrofa

Pri otázkach na Žilinu sa jeho tón rapídne zmení. Niet sa čomu čudovať. Žilinčania si to s Gentom chceli rozdať ako v lige s Podbrezovou v hornej šestke.

Súper to veľmi rýchlo pochopil a v prvom dueli doma ukázal, že tadiaľ žilinská postupová cesta nevedie.

Kto čakal, že v domácom dueli príde aspoň nejaká kozmetická úprava taktiky, zostal sklamaný. Zostala rovnaká a výkon i výsledok takmer do bodky tiež. Namiesto 1:5 z toho pod Dubňom bolo miernejších 2:5.

"Bola to totálna skaza defenzívy, nefunguje im systém. Ukážka ako sa nebráni za chrbtom, aké nemajú byť rozostupy medzi hráčmi, všade boli Žilinčania neskoro… Kto to chce zakrývať, je naivný a nemá čo robiť vo vrcholovom futbale.

Hrali s Gentom, ako by to bol ligový súper. Funguje množstvo herných systémov a spôsobov, ale Žilina hrá vždy to isté. Myslia si, že s týmto dostanú na piedestál. Realizačný tím na čele s trénerom to absolútne nezvládli.

Neobstojí ani argument, že sa v druhom zápase zlepšili v ofenzíve. Dať tri góly Gentu je skvelá vizitka. Inkasovať desať a ešte k tomu súper zahodil množstvo šancí je katastrofa. Futbal je o vyváženej defenzíve a ofenzíve. Teda, ten kvalitný," nebral si servítku pred ústa Ďuriš.

Pre porovnanie úspešného receptu na postup s chabým pokusom netreba ísť ďaleko. Iste, Žilinčania čelili zo všetkých slovenských tímov najkvalitnejšiemu súperovi.

Avšak Ďuriš je presvedčený, že ak by bola Žilina kompaktnejšia v defenzíve ako Spartak či Slovan, nemusela zažiť takú hanbu.

Klaksvík 1 Čítajte viac Zázrak z ostrova oviec v LM. Klaksvíku vychytal senzačný postup brankár, ktorý sa živí ako elektrikár a v 5. lige hrával stopéra

"Futbal sa hrá na góly, výhry a postupy. Vždy. Do nejakého veku to neriešite. Lenže Žilina hrá profesionálny futbal, nie mládežnícky.

V 2. predkole Európskej konferenčnej ligy predviedla dorastenecký bezstarostný futbal. V poriadku, prehráme 3:10 alebo 3:15, neriešime to.

Pre mňa je to hanba a niečo neakceptovateľné. Reprezentujú klub aj Slovensko. Rieši sa každý jeden bod do koeficientu, ktoré potrebujeme a potom príde toto," doplnil Ďuriš.

Mal by podľa neho tréner Jaroslav Hynek zostať na lavičke MŠK? Na Slovensku dostávajú tréneri padáka aj za menšie lapsusy…

Ten tím je dostatočne dlho pokope, ale v uplynulej sezóne postúpili do hornej šestky v poslednom zápase. Ak sú s tým v Žiline spokojní, rešpektujem to. Podľa mňa má tento MŠK – v lige a tiež proti Gentu – na viac.

Majiteľ si to musí vyhodnotiť sám, ja trénera odvolávať nebudem a ani k tomu nabádať. Ak sú takto spokojní, je to ich vec," uzavrel Ďuriš.

Cudzinci vo futbalovej Niké lige 2023/24 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Rebríček je zoradený od klubov s najvyšším...

© Autorské práva vyhradené

4 debata chyba
Viac na túto tému: #mšk žilina #ŠK Slovan Bratislava