Lewandowského gól ich nepoložil, United po obrate vyradili Barcelonu. Ajax končí

Futbalisti Manchestru United sa prebojovali do osemfinále Európskej ligy.

23.02.2023 20:50 , aktualizované: 23:54
Manchester, Barcelona Foto: ,
Roztržka medzi hráčmi Manchestru United (v červenom) a Barcelony.

V šlágri play off o účasť v tejto fáze súťaže vyradili FC Barcelona, keď po minulotýždňovej remíze 2:2 na Camp Nou dokázali otočiť skóre vo štvrtkovej domácej odvete a zvíťazili 2:1.

Barcelona sa na Old Trafford ujala vedenia v 18. minúte, keď Robert Lewandowski premenil jedenástku po faule Bruna Fernandesa. Domáci sa snažili o odpoveď, ale v prvom polčase narážali na dobre sformovanú obranu súpera.

John Motson Čítajte aj Hlas niekoľkých generácií. Zomrel legendárny komentátor

Hostia mohli krátko pred odchodom do šatní zdvojnásobiť náskok po strele Kessieho, ktorú zblokoval Casemiro. United sa podarilo vyrovnať krátko po zmene strán. Fernandes prihral pred šestnástku Fredovi, ten si do nej naviedol loptu a poslal ju presne k žrdi – 1:1.

Po hodine hry mal gól na hlave hosťujúci Kounde, de Gea predviedol bravúrny zákrok a vyškriabal loptu na roh. Napokon zahrmelo na opačnej strane po akcii Fernandesa. Dve strely ešte dokázali hosťujúci hráči zblokovať, ale technický pokus Anthonyho už skončil v sieti – 2:1.

V závere mohol poslať duel do predĺženia Lewandowski, ale Varane pred bránkovou čiarou odkopol loptu do bezpečia.

Postúpili aj hráči Sevilly. Španielsky tím a rekordný šesťnásobný víťaz súťaže si vydláždil cestu už minulý štvrtok domácim triumfom 3:0 nad PSV Eindhoven, v odvete play off o osemfinále na pôde holandského súpera mu tak neublížila ani prehra 0:2.

Marko Dmitrovič Čítajte aj Fanúšik PSV sa na trávniku pustil do srbského obra. Šialený krok rýchlo oľutoval

Juventus Turín sa po domácej remíze 1:1 s FC Nantes predviedol vo Francúzsku v lepšom svetle a vyhral jednoznačne 3:0. K postupu ho už v úvodnej 20-minútovke nasmeroval argentínsky krídelník Angel Di Maria, ktorý poslal hostí do dvojgólového vedenia.

Ciro Immobile Čítajte aj V Košiciach gól nepadol, postúpila Larnaka. Hamšíkov Trabzonspor v odvete zlyhal

Nantes navyše prišlo o vylúčeného stopéra Nicolasa Palloisa a po zmene strán inkasovalo ešte raz. Najlepší hráč zápasu Di Maria skompletizoval hetrik.

Duel medzi dánskym Midtjyllandom a Sportingom Lisabon viedol slovenský rozhodca Ivan Kružliak, ktorý v 38. minúte vylúčil domáceho Paulinha. Dánsky tím v tom čase prehrával 0:1. Sporting po domácej remíze 1:1 vyhral u súpera presvedčivo 4:0 a postúpil medzi 16 najlepších tímov súťaže.

Sergio Ramos Čítajte aj Futbal nie je vždy fér. Sergio Ramos si už dres Španielska neoblečie

Bayer Leverkusen prešiel do osemfinále cez rozstrel z 11 m po tom, ako s Monacom doma prehral 2:3, ale na pôde súpera vyhral rovnakým rozdielom. V jedenástkovej lotérii boli úspešnejší aj hráči Šachtaru Doneck, ktorí vyradili Stade Rennes.

Žreb osemfinále EL sa uskutoční v piatok o 12.00 h v Nyone. Prvé zápasy tejto fázy sú na programe 9. marca, odvety o týždeň neskôr.

Odvety play off o osemfinále EL:

AS Rím – Red Bull Salzburg 2:0 (2:0)
Góly: 33. Belotti, 40. Dybala
/prvý zápas 0:1, postúpil AS Rím/

Manchester United – FC Barcelona 2:1 (0:1)
Góly: 47. Fred, 73. Anthony – 18. Lewandowski (z 11 m)
/prvý zápas 2:2, postúpil Manchester United/

Union Berlín – Ajax Amsterdam 3:1 (2:0)
Góly: 20. Knoche (z 11 m), 44. Juranovič, 50. Doekhi – 47. Kudus, ČK: 90.+7 Alvarez (Ajax)
/prvý zápas 0:0, postúpil Union Berlín/

Stade Rennes – Šachtar Doneck 2:1 pp (1:0, 0:0), 4:5 v rozstrele z 11 m
Góly: 52. Toko Ekambi, 106. Salah – 119. Belocian (vlastný)
/prvý zápas 1:2, postúpil Šachtar Doneck/

FC Midtjylland – Sporting Lisabon 0:4 (0:1)
Góly: 50. a 77. Goncalves, 21. Coates, 85. Gartenmann (vlastný). Rozhodoval: Ivan KRUŽLIAK (SR)
/prvý zápas 1:1, postúpil Sporting Lisabon/

FC Nantes – Juventus Turín 0:3 (0:2)
Góly: 5., 20. a 78. Di Maria (druhý z 11 m), ČK: 18. Pallois (Nantes)
/prvý zápas 1:1, postúpil Juventus Turín/

PSV Eindhoven – FC Sevilla 2:0 (0:0)
Góly: 77. de Jong, 90.+5 Silva
/prvý zápas 0:3, postúpil FC Sevilla/

AS Monaco – Bayer Leverkusen 2:3 pp (2:3, 1:2), 3:5 v rozstrele z 11 m