Škriniar si splnil úlohy, Inter využil presilovku. Manchester City iba s remízou

Futbalisti Manchestru City remizovali v úvodnom osemfinále Ligy majstrov na pôde RB Lipsko 1:1. Inter Miláno v základnej zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom zvíťazil nad FC Porto 1:0, keď o triumfe rozhodol v 86. minúte Romelu Lukaku. Odvety sú na programe v utorok 14. marca.

22.02.2023 22:54 , aktualizované: 23:07
Milan Škriniar a Mahdi Taremi Foto: ,
Milan Škriniar v súboji s hráčom FC Porto Mahdi Taremim.

Kapitán slovenskej reprezentácie vo víkendovom ligovom súboji proti Udinese (3:1) oddychoval na striedačke, no v dôležitom súboji Ligy majstrov bol späť v základnej jedenástke.

Obrana Interu so Škriniarom podala pozorný výkon a Slovák zaujal okrem iného aj v 57. minúte, keď perfektne zblokoval pokus Mahdiho Taremiho. Slovák napokon opustil trávnik v 81. minúte, keď ho na ihrisku nahradil krajný obranca Denzel Dumfries.

Stanislav Lobotka Čítajte viac Počítač s Jágrovým číslom. Lobotka sa už neskrýva a frustruje súperov

Inter dostal v závere zápasu možnosť hrať v početnej výhode, keď v 78. minúte videl po druhej žltej červenú kartu hosťujúci Otávio. Taliansky tím napokon presilovku využil, keď o najtesnejšom víťazstve domácich rozhodol striedajúci útočník Romelu Lukaku.

Belgický kanonier strelil jubilejný 20 gól vo svojom 39 stretnutí v Lige majstrov. Inter tak ukončil 22-zápasovú sériu portugalského šampióna bez prehry.

Hráči Manchestru City v úvodnom dejstve kontrolovali vývoj zápasu a z prvej vážnejšej šance udreli. Jack Grealish využil chybnú rozohrávku domácich a našiel v šestnástke Ryana Mahreza, ktorý v 27. minúte strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Janisa Blaswicha.

Britain Soccer Champions League Čítajte viac Zápas plný rekordov. Pri hanebnej prehre Liverpoolu ich padlo osem

Aktívny Grealish robil obrane Lipska problémy, po jeho ďalšej akcii sa ocitol v dobrej pozícii Erling Haaland, no Blaswich si s jeho pokusom poradil. Na začiatku druhého polčasu mohol vyrovnať striedajúci Benjamin Henrichs, no zoči-voči Edersonovi neuspel.

V 70. minúte sa však Lipsko dočkalo vyrovnania, keď Ederson podbehol rohový kop a chorvátsky stopér Joško Gvardiol poslal loptu do opustenej bránky.

1. zápasy osemfinále Ligy majstrov:
Inter Miláno – FC Porto 1:0 (0:0)
Gól: 86. Lukaku. Rozhodoval: Jovanovič (Srb.), ŽK: Dimarco – Otavio, Pepé, ČK: 78. Otavio (Porto) po druhej ŽK
Inter: Onana – Škriniar (81. Dumfries), Acerbi, Bastoni – Darmian, Barella, Calhanoglu, Mchitarjan (72. Brozovič), Dimarco (58. Gosens) – Džeko (58. Lukaku), Lautaro Martinez
Porto: Diogo Costa – Mario, Pepe, Marcano, Sanusi – Uribe, Grujič, Otavio, Galeno (51. Evanilson) – Pepé, Taremi (83. Wendell)

RB Lipsko – Manchester City 1:1 (0:1)
Góly: 70. Gvardiol – 27. Mahrez. Rozhodoval: Gözübüyüks (Hol.), ŽK: Henrichs (Lipsko)
Lipsko: Blaswich – Klostermann (45. Henrichs), Orban, Gvardiol, Halstenberg (89. Raum) – Laimer, Schlager (82. Haidara) – Szoboszlai, Forsberg (66. Nkunku), Werner – Andre Silva (82. Poulsen)
Manchester City: Ederson – Walker, Akanji, Dias, Ake – Rodri, Gündogan – Mahrez, Bernardo Silva, Grealish – Haaland

Viac na túto tému: #liga majstrov #manchester city #Inter Miláno #FC Porto #Milan Škriniar