Trabzonspor zdolal Bazilej. Pozrite si dojímavú choreografiu tureckých fanúšikov

Futbalisti AC Fiorentina zvíťazili v úvodnom zápase play off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy na pôde Sportingu Braga vysoko 4:0.

16.02.2023 21:15 , aktualizované: 23:23
Trabzonspor Foto:
Choreografia fanúšikov Trabzonsporu na počesť obetí zemetrasenia v Turecku a v Sýrii a poďakovanie záchranárom.

Trabzonspor bez zraneného Mareka Hamšíka vyhral doma nad FC Bazilej 1:0. Fanúšikovia tureckého tímu si v predzápasovej choreografii uctili obete ničivého zemetrasenia a poďakovali záchranárom. Odvetné zápasy sú na programe o týždeň 23. februára.

Fiorentina prišla do Bragy ako mierny papierový favorit. V prvom polčase to potvrdila väčšou aktivitou a v závere aj gólom Luku Joviča.

Domáci prišli desať minút po zmene strán o vylúčeného stopéra Tormenu, čo taliansky tím dokázal využiť. Po hodine hry pridal svoj druhý gól Jovič a dva dal aj Arthur Cabral.

Bodö/Glimt napriek veľkej prevahe nedokázalo doma streliť gól Lechu Poznaň a tak sa duel skončil 0:0.

Za hostí nenastúpili zranený slovenský obranca Ľubomír Šatka ani brankár Dominik Holec, ktorý bol na lavičke náhradníkov. O triumfe Trabzonu rozhodol v 65. minúte Jens Stryger Larsen, v ďalšom stretnutí zdolal FK Karabach belgický KAA Gent 1:0.

Fernando Llorente Čítajte aj Už mám vo všetkom jasno. Majster sveta a Európy zavesil kopačky na klinec

Lazio Rím hralo od 15. minúty bez vylúčeného stopéra Patrica, no nad Klužom dokázalo vyhrať, keď v nadstavenom čase prvého polčasu rozhodol kapitán Ciro Immobile.

Slovenský šampión Slovan Bratislava má ako víťaz základnej H-skupiny miestenku v osemfinále súťaže už vo vrecku a meno súpera sa dozvie na žrebe 24. februára.