Spolu s hmlou sa rozplynuli aj nádeje Slovácka. O triumfe Kolína rozhodol Duda

Slovenský stredopoliar Ondrej Duda rozhodol premenenou jedenástkou o triumfe futbalistov 1. FC Kolín v 5. kole D-skupiny Európskej konferenčnej ligy na trávniku 1. FC Slovácko 1:0.

28.10.2022 15:16
Nemecko SR šport futbal Bundesliga 5. kolo Foto: ,
Ondrej Duda so spoluhráčmi z Kolína na archívnej snímke.

Z bieleho bodu skóroval v 82. minúte, osem minút po svojom príchode na ihrisko. Na začiatku druhého polčasu nedal jedenástku jeho spoluhráč Florian Kainz.

Za domácich odohral celý zápas Michal Tomič, ďalší slovenský obranca Patrik Šimko sedel na lavičke náhradníkov.

David Jurčenko Čítajte aj Aká krutosť? Tréner ho ani nemal postaviť, schytal brankár po kikse na Slovane

Stretnutie sa dohrávalo v piatok od 7. minúty po tom, ako ho vo štvrtok museli odložiť pre hmlu na štadióne v Uherskom Hradišti.

Kolín figuruje na tretej priečke o bod za vedúcim duom OGC Nice, Partizan Belehrad a v záverečnom kole zabojuje 3. novembra v domácom prostredí proti Nice o postup. Slovácko sa so súťažou rozlúči vystúpením v Belehrade.

Európska konferenčná liga – skupinová fáza, 5. kolo:

D-skupina:
1. FC Slovácko – 1. FC Kolín 0:1 (0:0)
Gól: 82. DUDA (z 11 m)
M. Tomič odohral celé stretnutie, P. Šimko (obaja Slovácko) bol na lavičke náhradníkov – O. Duda (Kolín) hral od 74. min, v 82. min dal gól, dostal ŽK