Manchester United sa triasol o výsledok. Hamšík s Trabzonom prehral

Futbalisti tureckého Trabzonsporu prehrali v 3. kole Európskej ligy na pôde francúzskeho Monaka 1:3. Manchester United na lavičke so slovenským brankárom Martinom Dúbravkom zvíťazil nad Omoniou Nikózia 3:2.

06.10.2022 21:12 , aktualizované: 23:15
728638750 Foto:
Marek Hamšík (na snímke v súboji s Breelom Embolom) nezabránil prehre Trabzonsporu na pôde AS Monako.

V základnej zostave Trabzonsporu nechýbal slovenský stredopoliarom Marek Hamšík. Hostia hrali na pôde Monaka od 11. minúty oslabení o Maximiliana Gomeza. Uruguajský útočník išiel pod sprchy po hrubom faule. Hamšík bol vystriedaný v 56. minúte.

Cristiano Ronaldo z Manchestru United nastúpil od začiatku v dueli na ihrisku Omonie Nikózia. V 9. minúte mal veľkú šancu otvoriť skóre, ale brankár jeho strelu vyrazil. Neskôr domácich zachránilo brvno po strele Bruna Fernandesa.

Lionel Messi Čítajte viac Messiho veľká novina pred šampionátom v Katare: Rozhodnutie padlo

Angličania mali prevahu a ďalšiu šancu mal Antony, ale aj jeho veľkú šancu zlikvidoval brankár Fabiano.

Cyperčanom potom vyšiel rýchly protiútok, po ktorom Ansarifard otvoril skóre, ale po zmene strán už Manchester svoju hernú prevahu zužitkoval dvakrát zásluhou Marcusa Rashforda a raz Anthonyho Martiala. Omonia ešte v závere znížila po góle Nikolasa Panagiotoua a zdramatizovala posledné minúty stretnutia.

Góly: 23. Terrier, 89. Doue – 33. Cygaňkov

Fenerbahce Istanbul – AEK Larnaka 2:0 (1:0)
Góly: 26. Batshuayi, 80. Mamas (vlastný)

C-skupina:
AS Rím – Real Betis 1:2 (1:1)
Góly: 34. Dybala – 40. Rodriguez, 88. Luis Henrique, ČK: 90.+3 Zaniolo (AS)

HJK Helsinki – Ludogorec Razgrad 1:1 (0:1)
Góly: 55. Hetemaj – 10. Tissera

D-skupina:
SC Braga – Royal St. Gilloise 1:2 (0:0)
Góly: 49. Ruiz – 86. Nilsson, 90.+4 Sykes

Malmö FF – 1. FC Union Berlín 0:1 (0:0)
Gól: 68. Becker, ČK: 40.+1 Schäfer (Union)

F-skupina:
FC Midtjylland – Feyenoord Rotterdam 2:2 (0:2)
Góly: 54. Isaksen, 85. Juninho – 23. Szymanski, 45. Kokcu
/D. Hancko (Feyenoord) celý zápas a ŽK/

Sturm Graz – Lazio Rím 0:0
ČK: 82. Gazibegovič (Sturm)

G-skupina:
Olympiakos Pireus – FK Karabach 0:3 (0:0)
Góly: 68. Owusu, 82. Vesovič, 86. Šejdajev

SC Freiburg – FC Nantes 2:0 (0:0)
Góly: 48. Kyereh, 72. Grifo

E-skupina:
Šeriff Tiraspoľ – Real Sociedad San Sebastian 0:2 (0:0)
Góly: 53. Silva, 62. Elustondo, ČK: 61. Kyabou (Šeriff)

Omonia Nikózia – Manchester United 2:3 (1:0)
Góly: 34. Ansarifard, 85. Panagiotou – 53. a 84. Rashford, 63. Martial

H-skupina:
AS Monaco – Trabzonspor AS 3:1 (2:0)
Góly: 14. a 45.+2 Ben Yedder, 55. Disasi – 72. Bakasetas, ČK: 11. Gomez (Trabzonspor)