Haaland skolil "svojich". Rozhodol o triumfe City nad Dortmundom

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v šlágri stredajšieho programu Ligy majstrov nad Dortmundom 2:1. Domáci otočili nepriaznivý stav v priebehu štyroch minút v závere druhého polčasu. Rozhodujúci gól strelil bývalý hráč Borussie Erling Haaland.

14.09.2022 23:16 , aktualizované: 15.09.2022 07:58
Erling Haaland Foto:
Erling Haaland medzi hráčmi Dortmundu, za ktorý v minulej sezóne hrával.

Neapol v základe so Stanislavom Lobotkom triumfoval na pôde glasgowského Rangers 3:0. Londýnska Chelsea iba remizovala so Salzburgom 1:1 a Juventus Turín prehral s Benficou Lisabon 1:2.

Haaland sa prvýkrát od prestupu do City postavil proti svojim bývalým spoluhráčom z Dortmundu. Tréner Borussie Edin Terzič nasadil na stopérske posty vysokých a skúsených Matsa Hummelsa s Niklasom Sülem, ktorých úlohou bolo strážiť nórskeho kanoniera. Ušil aj defenzívu taktiku a tá v úvodnom polčase slávila úspech, keďže favorit sa nedostal ani do jednej vyloženej šance a za 45 minút ani raz nevystrelil na bránku.

Todd Boehly. Čítajte viac Pomýlil si kontinent? Američan chce zápas hviezd, Klopp ho vysmial

Hostia hrozili z brejkov, no do polčasu ani oni nemali vyloženú šancu. Tá však prišla po zmene strán, keď Salih Ozcan vysunul Marca Reusa, ten si zasekol obrancu, no z uhla obstrelil brankára aj bránku. Domáci však varovanie nezobrali vážne a pykali v 56. minúte. Po predĺženom rohu prišiel prudký center Reusa do vápna a presná hlavička Juda Bellinghama – 1:0.

Pep Guardiola zareagoval okamžite a na ihrisko poslal Phila Fodena, Juliana Alvareza a Bernarda Silvu. Citizens si následne vypracovali tlak a do šance sa dostal už aj Haaland, no v 66. minúte trafil do žrde. Nápor však pokračoval a prvá strela domácich do priestoru bránky v 80. minúte znamenala vyrovnanie, keď sa delovkou presadil John Stones.

Domáci otočili už o štyri minúty, keď po centri Joaa Cancela skóroval aj nórsky klenot Haaland a rozhodol o triumfe nad svojím bývalým klubom. V druhom zápase G-skupiny remizovala Kodaň s Denisom Vavrom s FC Sevilla 0:0.

Z boháčov chudáci. Hráči, ktorí minuli majland Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Futbalových skrachovancov nájdete po svete...

A-skupina:

Glasgow Rangers – SSC Neapol 0:3 (0:0) – preložené z utorka
Góly: 68. Politano (z 11m), 85. Raspadori, 90.+1 Ndombele, ČK: 56. Sands (Rangers), rozhodoval: Lahoz (Šp.)
S. Lobotka (Neapol) hral od začiatku

E-skupina:

FC Chelsea – Red Bull Salzburg 1:1 (0:0)
Góly: 48. Sterling – 75. Okafor

AC Miláno – Dinamo Záhreb 3:1 (1:0)
Góly: 45. Giroud (z 11 m), 47. Saelemaekers, 77. Pobega – 56. Oršič, rozhodoval: Gil Manzano (Šp.)