Oslabený Partizan dal Slovácku tri góly, body si podelila aj Slavia so Sivassporom

Futbalisti FC Bazilej v úvode skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy (EKL) vyhrali nad FC Pjunik Jerevan 3:1. V H-skupine, ktorej súčasťou je aj slovenský klub ŠK Slovan Bratislava, im patrí prvé miesto.

08.09.2022 21:32 , aktualizované: 23:25
Kolín, Nice Foto: ,
Bitka chuligánov z Kolína s priaznivcami Nice.

Slavia Praha remizovala v G-skupine na ihrisku Sivassporu 1:1. Hostia mohli v závere aj vyhrať, no Lukáš Provod nevyužil pokutový kop po červenej karte Kadera Ketu.

1. FC Kolín remizoval na ihrisku OGC Nice 1:1.

V drese hostí nastúpil od úvodu aj slovenský reprezentant Ondrej Duda, ktorý striedal v 56. minúte. Duel poznačili výtržnosti a štart zápasu odložili z pôvodných 18.45 na 19.40 h.

Výtržnosti fanúšikov na štadióne v Nice Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Výtržnosti pred zápasom OGC Nice - 1. FC Kolín.

„Momentálne prebieha bezpečnostný mítingu UEFA,“ napísal nemecký klub na sociálnych sieťach asi štvrťhodinu pred plánovaným štartom.

Pred duelom napadlo asi 50 fanúšikov hostí sektor domácich priaznivcov. Následne lietali svetlice, stoličky a ďalšie predmety a zasahovať musela polícia.

O pár minút neskôr však napadli priaznivci domácich fanúšikov Kolína. Spor sa snažili upokojiť aj kapitáni oboch tímov Dante a Jonas Hector.

„Chceli sme s vami osláviť futbalový sviatok. Stále chceme hrať, ale takto nemôžeme,“ citovala Hectora agentúra dpa.

Podľa AFP jeden z fanúšikov spadol z horného bloku z výšky piatich metrov a je vo vážnom stave.

Giorgi Čakvetadze Čítajte viac Viacero šancí, žiaden gól. Slovan začal skupinu EKL remízou

Hráči 1. FC Slovácko remizovali s FK Partizan Belehrad 3:3. Český tím mal od 22. minúty na ihrisku o jedného hráča viac, no napriek tomu to nedokázal pretaviť na víťazstvo.

Lech Poznaň prehral na ihrisku Villarrealu 3:4, Slovák Ľubomír Šatka do zápasu nezasiahol.

Európska konferenčná liga – 1. kolo skupinovej fázy:

A-skupina:

ACF Fiorentina – RFS Riga 1:1 (0:0)
Góly: 56. Barák – 74. Ilič

Heart of Midlothian – Istanbul Basaksehir 0:4 (0:1)

Villarreal CF – Lech Poznaň 4:3 (3:1)
Góly: 32. Chukwueze, 36. a 40. Baena, 89. Coquelin – 2. Skoras, 46. Ishak (z 11m), 61. Ishak
Ľ. Šatka (Poznaň) do zápasu nezasiahol

FK Austria Viedeň – Hapoel Beer-Sheva 0:0

==== D-skupina: ====
1. FC Slovácko – FK Partizan Belehrad 3:3 (2:0)
Góly: 5. a 20. Kalabiška, 83. Kozák – 47. a 53. Diabaté, 62. R. Gomes, ČK: 22. Belič (Belehrad)

Sivasspor – Slavia Praha 1:1 (1:1)
Góly: 27. Saba – 4. Olayinka, ČK: 90+2. Keta (Sivasspor)
I. Schranz hral od 63. minúty

H-skupina:

FC Bazilej – FC Pjunik Jerevan 3:1 (1:1)
Góly: 23. Males (z 11m), 54. a 76. Burger – 27. Dašjan, ŽK: Adams, Comas – Bratkov, Miljković, Haruťunjan. Rozhodovali: Martínez Munuera – Barbero, Miguel Martínez (všetci Šp.)
Bazilej: Hitz – López, Comas, Adams, Katterbach – Xhaka (78. Pelmard) – Males (78. Sene), Diouf, Burger (86. Zeqiri), Millar (64. Ndoye) – Fink (64. Augustin).
Pjunik Jerevan: Jurčenko – Otubanjo (65. Karapetjan), Bratkov (89. Petrosjan), Juninho, Miljkovic – Dašjan, A. González, Juricic (65. Diop) – Vakulenko, Haruťunjan (79. Karasjuk), Cociuc (80. Ozbiliz).

Viac na túto tému: #chuligáni #1. FC Kolín #OGC Nice