Lewandowski zničil Plzeň. Lobotkov tím šokoval FC Liverpool

Český majster prehral na pôde Barcelony 1:5, hetrikom zažiaril kanonier Robert Lewandowski. SSC Neapol v zostave so Stanislavom Lobotkom zdolal Liverpool nečakane hladko 4:1.

07.09.2022 22:54
Spain Soccer Champions League Foto: ,
Robert Lewandowski, autor hetriku do bránky Viktorie Plzeň.

Neapol začal domáci duel ofenzívne naladený a ešte viac mu to uľahčovala defenzíva Liverpoolu, ktorá od úvodu horela. Prvý polčas nezvládol najmä Joe Gomez, no príliš ho nepodporili ani spoluhráči zo zadných radov.

SSC mohlo viesť už v prvej minúte, ale Victor Osimhen, ktorý bol už za Alissonom, trafil z uhla len žrď. O štyri minúty zahral v šestnástke rukou kapitán hostí James Milner a Piotr Zelinski jedenástku premenil. To sa v 18. minúte nepodarilo Osimhenovi, no po ďalšej Gomezovej chybe zvýšil po polhodine hry Andre Anguissa, ktorý si narazil loptu so Zelinským medzi štyroch hráčov súpera.

V druhom zápase v skupine potvrdila Barcelona úlohu veľkého favorita a Plzeň zdolala jasne 5:1. Na výhre sa podieľal hetrikom poľský kanonier Robert Lewandowski, ktorý zaznamenal v piatich súťažných dueloch v katalánskom klube už osem gólov.

Britain Soccer Chelsea Tuchel Fired Čítajte viac Podrobnosti o vyhodení. Desaťminútový rozhovor a čas na zbalenie

Minútu pred koncom polčasu vyšla domácim rýchla kontra, Chviča Kvaracchelia prešiel na ľavej strane okolo Gomeza a prihral pred prázdnu bránku striedajúcemu Giovannimu Simeonemu – 3:0.

Anglický stopér už do druhej časti nenastúpil, no Liverpoolu to príliš nepomohlo a v 47. minúte mu dal štvrtý gól Zielinski. O dve minúty znížil Luis Diaz, ale o výsledku bolo už viac-menej rozhodnuté.

V šlágri C-skupiny vyhral Bayern na pôde Interu 2:0. Hostia boli v úvodnej polovici nebezpečnejší, pokusy Joshuu Kimmicha a dve šance Thomasa Müllera sa neujali, ale v 25. minúte už otvoril skóre Leroy Sane, ktorého vysunul oblúčikom za obranu Kimmich.

Martin Dúbravka. Čítajte viac Dúbravkov debut za Man Utd sa blíži. Má chytať v Európskej lige

Na druhej strane bol strelecky aktívny najmä Edin Džeko, no chýbala mu presnosť. Bayern si poistil víťazstvo v 66. minúte po vlastnom góle Danila D'Ambrosia a v závere si ho bez problémov postrážil. Škriniar odohral za domácich celé stretnutie.

V druhom v skupine potvrdila Barcelona úlohu veľkého favorita a Plzeň zdolala jasne 5:1. Na výhre sa podieľal hetrikom poľský kanonier Robert Lewandowski, ktorý zaznamenal v piatich súťažných dueloch v katalánskom klube už osem gólov.

Liga majstrov, 1. kolo:
A-skupina:
Ajax Amsterdam – Glasgow Rangers 4:0 (3:0)
Góly: 17. Alvarez, 32. Berghuis, 34. Kudus, 80. Bergwijn, rozhodoval: Stieler (Nem.)

SSC Neapol – FC Liverpool 4:1 (3:0)
Góly: 5. a 47. Zielinski (prvý z 11m), 31. Anguissa, 44. Simeone – 49. Diaz, rozhodoval: Del Cerro (Šp.)
/Lobotka (Neapol) odohral celý zápas/

B-skupina
Atletico Madrid – FC Porto 2:1 (0:0)
Góly: 90.+2 Hermoso, 90.+11 Griezmann – 90.+6 Uribe (z 11m), rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

FC Bruggy – Bayer Leverkusen 1:0 (1:0)
Gól: 42. Sylla, rozhodoval: Peljto (BaH.)

C-skupina
FC Barcelona – Viktoria Plzeň 5:1 (3:1)
Góly: 34., 45.+3 a 67. Lewandowski, 13. Kessie, 71. Torres – 44. Sýkora, rozhodoval: Visser (Belg.)

Inter Miláno – Bayern Mníchov 0:2 (0:1)
Góly: 25. Sane, 66. D'Ambrosio
/Škriniar (Inter) do 71. min/

D-skupina
Tottenham Hotspur – Olympique Marseille 2:0 (0:0)
Góly: 76. a 81. Richarlison, ČK: 48. Mbemba (Marseille), rozhodoval: Vinčič (Slovin.)

Eintracht Frankfurt – Sporting Lisabon 0:3 (0:0)
Góly: 65 Edwards, 67. Trincao, 82. Santos, rozhodoval: Grinfeld (Izr.)

Kluby s najdrahšími hráčmi v Lige majstrov Fotogaléria - 32 fotiek Všetky fotky
1. Manchester City
Hodnota kádra: 1 040 000...
šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #Viktoria Plzeň #fc barcelona #FC Liverpool #SSC Neapol #liga majstrov vo futbale