Plzeň so Slovákmi si po obrate zahrá skupinu Ligy majstrov! Šok v Belehrade

Futbalisti Viktorie Plzeň si zahrajú v hlavnej fáze Ligy majstrov. Český šampión zvládol utorňajšiu domácu odvetu play off, v ktorej si poradil s FK Karabach 2:1.

23.08.2022 22:58 , aktualizované: 23:21
Plzeň, Karabach Foto:
Plzenská gólová radosť v zápase proti Karabachu.
debata (4)

Pred týždňom si zverenci Michala Bílka priviezli z Azerbajdžanu priaznivý výsledok v podobe bezgólovej remízy, lenže v odvete prehrávali od 38. minúty po góle Filipa Ozobica.

Po prestávke sa však hráči Viktorie vypli ku skvelému výkonu a otočili skóre zásluhou presných zásahov Jana Kopica a jeho menovca Klimenta.

Plzeň, Karabach Čítajte viac Zápas Plzeň - Karabach sme sledovali ONLINE

Za stavu 2:1 prišli na ihrisko slovenskí legionári Erik Jirka (vystriedal strelca víťazného gólu Klimenta po tom, čo ho vsietil) a René Dedič, brankár Marián Tvrdoň bol na lavičke náhradníkov. Štvrtý Slovák v kádri Viktorie Matej Trusa nefiguroval na zápasovej súpiske.

Účasť v skupinovej fáze ročníka 2022/2023 si zabezpečili aj Benfica Lisabon a Maccabi Haifa.

Portugalský tím v prvom meraní síl uspel na ihrisku Dynama Kyjev 2:0 a doma potvrdil postup triumfom 3:0 nad ukrajinským súperom.

Dávid Hancko Čítajte aj Rozhodla výška platu či neúspech Sparty? Hanckov manažér odpovedá

Haifa vyradila Crvenu Zvezdu Belehrad.

Dvojzápas smeroval do predĺženia, keď si striedajúci Milan Pavkov strelil v 90. minúte vlastný gól a poslal ním do skupinovej časti „milionárskej“ súťaže izraelského šampióna.

V stredu sú na programe zvyšné tri odvetné súboje play off. Žreb skupinovej fázy sa uskutoční vo štvrtok o 18.00 SELČ v Istanbule.

Slovan, Olympiakos Čítajte viac Borbély: Frustrovaní Weiss aj Kmotrík? Ich možný odchod dáva logiku

Odvetné zápasy play off Ligy majstrov:

Benfica Lisabon – Dynamo Kyjev 3:0 (3:0)
Góly: 27. Otamendi, 40. Rafa Silva, 42. Neres
prvý zápas: 2:0, postúpila Benfica Lisabon

CZ Belehrad – Maccabi Haifa 2:2 (2:1)
Góly: 27. Pešič, 43. Ivanič – 45.+5 Sundgren, 90. Pavkov (vlastný)
prvý zápas: 2:3, postúpila Maccabi Haifa

Viktoria Plzeň – FK Karabach 2:1 (0:1)
Góly: 58. Kopic, 73. Kliment – 38. Ozobic
E. Jirka hral od 74. minúty, R. Dedič hral od 86. minúty, M. Tvrdoň (všetci Plzeň) bol na lavičke náhradníkov
prvý zápas: 0:0, postúpila Viktoria Plzeň

Djurgarden prehral, no postupuje

Futbalisti švédskeho Djurgardenu postúpili do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy. V odvete play off síce prehrali na pôde APOELu Nikózia 2:3, no po víťazstve 3:0 v prvom meraní síl idú ďalej.