Slavia so Schranzom nestačila na kata Trnavy, Slovácko vyškolilo Štokholm

Futbalisti Slavie Praha s Ivanom Schranzom prehrali vo štvrtkovom úvodnom stretnutí play off Európskej konferenčnej ligy na trávniku Rakówa Čenstochová 1:2.

18.08.2022 20:06 , aktualizované: 23:33
Poľsko SR Futbal EKL 3. Predkolo odveta Foto: ,
Futbalisti Rakówa Čenstochová.

Slovenský reprezentant odohral na pravom kraji obrany celý duel.

Poľský premožiteľ Spartaka Trnava z tretieho predkola sa dostal do vedenia v 29. minúte zásluhou Iviho Lopeza.

BaH Futbal EKL Play Off Zápas Prvý Čítajte viac Veľká bieda v Mostare, oslabený Slovan padol. Weiss: Pôsobili sme unavene

Hostia odpovedali v 60. minúte, keď sa presadil Tomáš Holeš, o víťazstve domácich však vzápätí rozhodol Fran Tudor. Odveta je na programe vo štvrtok 25. augusta.

Viac sa darilo ďalšiemu českému zástupcovi 1. FC Slovácko, víťaz pohára zdolal AIK Štokholm 3:0. V 85. minúte nastúpil za Slovácko slovenský obranca Michal Tomič.

SR Košice Futbal EL Play Off Zápas Prvý uarus KEX Čítajte aj Ferencváros zničil írskeho majstra, Ukrajinci v Košiciach nezačali víťazne

Rapid Viedeň, v drese ktorého odohral prvý polčas slovenský obranca Martin Koscelník, remizoval na ihrisku FC Vaduz 1:1. Odvety sú na programe vo štvrtok 25. augusta.

Kolínsky 1. FC podľahol Fehérváru 1:2, Ondrej Duda sedel na lavičke náhradníkov domácich, ďalší stredopoliar Peter Pokorný nastúpil za hostí v nadstavenom čase.

Prvý duel ukrajinského SC Dnipro-1 v Košiciach Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Košická futbalová aréna pred zápasom play off...

Rumunský klub FCSB, ktorý vyradil v treťom predkole Dunajskú Stredu, prehral s Vikingom Stavanger 1:2. Odvety sú na programe vo štvrtok 25. augusta.

Odvety sú na programe vo štvrtok 25. augusta.

Úvodné zápasy play off EKL:

Raków Čenstochová – Slavia Praha 2:1 (1:0)
Góly: 29. Lopez, 61. Tudor – 60. Holeš
I. Schranz odohral celé stretnutie, J. Hromada (obaja Slavia) nefiguroval na súpiske

M. Tomič hral od 85. min, P. Šimko (obaja Slovácko) bol na lavičke náhradníkov

Young Boys Bern – Anderlecht Brusel 0:1 (0:0)
Gól: 57. Delcroix

Universitatea Craiova – Hapoel Beer Ševa 1:1 (0:0)
Góly: 74. Ivan (z 11 m) – 70. Hatuel. ČK: 46. Papp – 73. Abd Elhamed po 2. ŽK

Basaksehir Istanbul – Royal Antverpy 1:1 (0:0)

1. FC Kolín – MOL Fehérvár 1:2 (1:2)
Góly: 14. Dietz – 32. Zivzivadze, 40. Dárdai. ČK: 21. Chabot (Kolín)
O. Duda (Kolín) bol na lavičke náhradníkov – P. Pokorný (Fehérvár) hral od 90.+4 min

Lech Poznaň – F91 Dudelange 2:0 (1:0)
Góly: 6. Velde, 66. Ishak. ČK: 88. Milič (Lech)
Ľ. Šatka (Lech) nefiguroval na súpiske

FC Villarreal – Hajduk Split 4:2 (4:1)
Góly: 14. a 36. Morales, 19. Livaja (vlastný), 45.+1 Moreno – 2. Biuk, 85. Fossati (z 11 m)

West Ham United – FF Viborg 3:1 (1:0)
Góly: 23. Scamacca, 64. Bowen, 78. Antonio – 69. Bonde Jensen

AZ Alkmaar – FC Gil Vicente 4:0 (1:0)
Góly: 24. D. de Wit, 78. Lahdo, 85. Pavlidis, 89. M. De Wit

ACF Fiorentina – Twente Enschede 2:1 (2:0)
Góly: 2. Gonzalez, 31. Cabral – 65. Černý

Partizan Belehrad – Hamrun Spartans 4:1 (3:0)
Góly: 15. Gomes, 25. Uroševič, 33. Diabate, 77. Andrade – 52. Guillaumier