Sny Slovana o Lige majstrov sa skončili. Ferencváros dobyl Tehelné pole

V odvetnom stretnutí 2. predkola najprestížnejšej súťaže prehral Slovan s Ferencvárosom 1:4. O vypadnutí slovenského majstra rozhodol gól súpera minútu pred koncom. Belasých čaká v 3. predkole Európskej ligy Olympiakos Pireus z Grécka.

27.07.2022 22:26
SR Futbal Slovan Ferencváros LM 2. predkolo... Foto: ,
Oslavujúci hráči Ferencvárosu po druhom góle, ktorý skončil za chrbtom brankára Adriána Chovana.
debata (42)

Slovan tak nevyužil náskok 2:1 z minulotýždňového úvodného stretnutia v Maďarsku. Úradujúci slovenský šampión sa presunie do 3. predkola Európskej ligy, kde bude jeho súperom zdolaný tím z dvojice Olympiakos Pireus a Maccabi Haifa (prvý zápas 1:1).

odveta 2. predkola LM:
ŠK Slovan Bratislava – Ferencváros Budapešť 1:4 (0:2)
Góly: 70. De Marco – 20. Boli, 31. Zachariassen, 89. Traore, 90.+5 Laidouni. ŽK: De Marco, Kankava, Kucka, Šaponjič – Laidouni, Zachariassen, Traore. Rozhodovali: Di Bello – Peretti, Prenna (všetci Tal.), 21.500 divákov
Slovan: Chovan – Medveděv (11. Green), Kašia, Abena, De Marco – Kucka, Kankava (90.+2 Agbo) – Barseghjan, Čakvetadze, Pauschek (87. Weiss ml., 90.+3 Holman) – Šaponjič (87. Čavrič)
Ferencváros: Dibusz – Botka, Mmaee, Knoester, Čivič – Esiti, Laidouni – Zachariassen, Nguen (90.+3 Thelander), Traore – Boli (63. Vécsei)
/prvý zápas 2:1, Ferencváros postúpil do 3. predkola/

Maďarské médiá po postupe Ferencvárosu cez Slovan Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Nemzeti Sport: Ferencváros po domácej prehre...

Prvý náznak príležitosti si vypracovali hostia, nikým neatakovaný Botka to po odvrátenom centri skúsil volejom, neohrozil však Chovana v domácej bránke. Slovan musel už po úvodnej desaťminútovke striedať, za zraneného Medveděva sa na pravý kraj obrany zasunul Pauschek a na trávnik prišiel Green.

V prvej šanci „belasých“ si do šestnástky nabehol Barseghjan, chcel ešte nájsť spoluhráča v lepšej pozícii a jeho prihrávku zblokoval súper na roh. Ferencvárosu sa pomerne rýchlo podarilo otvoriť skóre a zmazať jednogólového manko z prvého duelu.

V 20. minúte si na center z ľavej strany našiel Boli a medzi dvoma obrancami zblízka prekonal Chovana. Domáci takmer vzápätí odpovedali, Čakvetadze vysunul Barseghjana a ten strelou z ostrého uhla na bližšiu žrď trafil brvno.

foto video Čítajte viac Ria, ria, Hungaria! Pozrite si príchod fanúšikov Ferencvárosu

Po vyše polhodine hry naklonili hostia vývoj dvojzápasu vo svoj prospech. Abena odhlavičkoval center iba Mmaeemu, ktorého prudkú strieľanú prihrávku usmernil do siete Zachariassen. Pred prestávkou nevyšla Barseghjanovi v kľúčovom okamihu kľučka.

Bratislavčania stratili svoju výhodu a museli streliť gól, keď si chceli vynútiť aspoň predĺženie. Zároveň však nesmeli zabúdať na zadné vrátka, po faule Kucku mal Ferencváros k dispozícii priamy kop neďaleko pokutového územia, Čivič vystrelil tesne nad.

Hostia hrozili aj naďalej, po jednom z rýchlych protiútokov si Boli v šestnástke zasekol Abenu a prízemnou strelou o kúsok minul bližšiu žrď. Skóre velilo útočiť Slovanu, nebezpečnejší však bol do týchto chvíľ Ferencváros.

5. Spolu sme Slovan Čítajte viac Hun Attila bol gay. Ultras Slovana sa pred derby s Fradi vyfarbili

Center pred bránku doletel k úplne osamotenému Traoremu, ktorý zle trafil loptu a zahodil možnosť na poisťujúci zásah. „Belasí“ za to dokázali súpera potrestať. V 70. minúte si vybojovali rohový kop, rozohral ho Barseghjan, hosťujúci brankár Dibusz neisto vybehol, na malom vápne si naskočil De Marco a nekompromisnou hlavičkou znížil na 1:2.

O päť minút neskôr mali domáci roh z opačnej strany a opäť sa dostali k hlavičke na päťke, tentoraz Kucka namieril tesne nad. Do predĺženia však duel nedospel.

Odveta Slovana proti Ferencvárosu v obrazoch Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Fanúšikovia Slovana predviedli pred výkopom...

V predposlednej minúte riadneho hracieho času si Slovan nedal pozor vzadu, po rýchlej kombinácii Ferencvárosu tvrdo zakončil Traore, Chovan si na loptu siahol, ale nezvládol ju vyraziť. V nadstavenom čase ešte z protiútoku zvýraznil triumf maďarského mužstva Laidouni.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk