Šok pre FC Barcelona. Po prehre s Frankfurtom končí v Európskej lige

Futbalisti Eintrachtu Frankfurt sa prebojovali do semifinále Európskej ligy UEFA. Po domácej remíze 1:1 zvíťazili vo štvrťfinálovej odvete prekvapujúco na pôde FC Barcelona 3:2.

14.04.2022 23:28
Radosť hráča Frankfurtu Kristijana Jakiča a... Foto:
Radosť hráča Frankfurtu Kristijana Jakiča a smútok barcelonského Depaya.

Hráči nemeckého Frankfurtu tak nečakane ukončili impozantnú sériu Kataláncov, ktorí neprehrali v riadnom hracom čase 23 zápasov. V semifinále nastúpi Eintracht proti West Hamu United, anglický tím triumfoval na štadióne francúzskeho Olympique Lyon 3:0. Druhú dvojicu tvorí Lipsko a Glasgow Rangers.

Na štadióne Camp Nou sa diali prekvapujúce veci už v prvom polčase. Frankfurt sa už po ňom dostal do dvojgólového vedenia po zásahoch Kostiča a Borrého.

Jeden z troch gólov Barcelony strelil mladík v zostave Kataláncov Pedri. Čítajte viac Barcelona sa trápila na pôde Levante. Rozhodlo sa až v nadstavení

V druhej časti zvýšil v 67. minúte svojim druhým gólom v stretnutí Kostič už na 0:3 a Barcelona bola pred domácim publikom na kolenách.

V závere zápasu rozhodca pre časté zdržovanie a posudzovanie nastavil 12 minút, počas ktorých rozdal až sedem žltých a jednu červenú kartu.

Futbalistom Barcy sa v extra čase podarilo výsledok skorigovať. V prvej minúte nastavenia sa z hranice šestnástky trafil Sergio Busquets, v 11. minúte znížil na rozdiel gólu z penalty Depay. Na vyrovnanie už domácim čas nezostal.

Odvety štvrťfinále EL 2021/2022:

FC Barcelona – Eintracht Frankfurt 2:3 (0:2)

Góly: 90+1. Busquets, 90+10. Depay (z 11 m) – 4. a 67. Kostič (prvý z 11 m), 36. Borre, ČK: 90.+10 N'Dicka (Eintracht) po druhej ŽK/

/prvý zápas: 1:1, postúpil Eintracht/

Olympique Lyon – West Ham United 0:3 (0:2)

Góly: 38. Dawson, 44. Rice, 48. Bowen

/prvý zápas: 1:1, postúpil West Ham/

Atalanta Bergamo – RB Lipsko 0:2 (0:1)

Góly: 19. a 87. Nkunku (druhý z 11 m)

Glasgow Rangers – Sporting Braga 3:1 pp (2:1, 2:0)

Góly: 2. a 44. Tavernier (druhý z 11 m), 101. Roofe – 83. Carmo, ČK: 42. Tormena, 105. Medeiros (obaja Braga)

/prvý zápas: 0:1,, postúpil Glasgow/

/prvý zápas 1:1, postúpilo Lipsko/

Viac na túto tému: #Európska liga #fc barcelona #Eintracht Frankfurt #Camp Nou