Nigérijčan šokoval Mníchov. Bayern končí, Villarreal je v semifinále

Futbalisti FC Villarreal po domácom triumfe 1:0 uhrali v utorok v Allianz Aréne remízu 1:1. Postaral sa o ňu v 88. minúte striedajúci Samuel Chukwueze, ktorý prvou strelou "žltej ponorky" na bránu v zápase dorovnal zásah Roberta Lewandowského. Chelsea v druhom štvrťfinále vyrovnala manko z prvého zápasu s Realom Madrid (1:3) a duel tak pokračoval predĺžením.

12.04.2022 23:13
Strelec postupového gólu Villarrealu Samuel... Foto:
Strelec postupového gólu Villarrealu Samuel Chukwueze (vľavo) oslavuje postup do semifinále Ligy majstrov.

Futbalista z Nigérie vôbec prvou strelou Villarrealu na bránu v zápase dorovnal zásah Roberta Lewandowského.

Futbalisti Bayernu boli pred vlastnými fanúšikmi od začiatku aktívni, ale dlho sa nevedeli dostať do gólových šancí.

Robert Lewandowski. Čítajte viac Trápiaci sa Bayern vykúpil Lewandowski. Vo Wolfsbrugu štadión stíchol

Strela Saneho i hlavička Goretzku zo 17. minúty išli vedľa bránky. Najväčšiu šancu mal v 29. minúte Musiala, no v dobrej pozícii poslal hlavou loptu len do rúk Rulliho.

Bavori síce boli aktívnejší a do súperovej šestnástky posielali množstvo centrov a prihrávok, Villarreal si však s nimi poradil.

Tlak Bayernu sa vystupňoval po zmene strán, Coman a Upamecano mieril nepresne, no v 52. minúte si v šestnástke spravoval loptu Lewandowski, vystrelil a od tyčky rozvlnil sieť – 1:0.

Karim Benzema Čítajte viac Benzema dozrel ako víno, pomohol mu i kiks. Tuchel soptil, v postup už neverí

Šok pre domácich fanúšikov prišiel v 88. minúte. Bayern po strate lopty pred súperovou šestnástkou nezastavil rýchly brejk hostí, Moreno poslal krížny pas do pokutového územia na Chukwuezeho a ten z prvej rozvlnil sieť.

Na ihrisku bol iba štyri minúty a postaral sa o jedinú strelu Villarrealu na bránku. Bayern mal celkovo 24 striel, štyri medzi tri žrde, ale v závere už nedokázal zvrátiť vypadnutie.

Odveta štvrťfinále Ligy majstrov – polčasové sumáre:

Bayern Mníchov – FC Villarreal 1:1 (0:0)

Góly: 52. Lewandowski – 88. Chukwueze. Rozhodca: Vinčič (Slovin.), ŽK: Lewandowski – Foyth, Lo Celso

Bayern: Neuer – Pavard, Upamecano, Hernandez (87. Davies) – Sane, Kimmich, Goretzka, Coman – Musiala (82. Gnabry), Müller (90. Choupo-Moting) – Lewandowski

Villarreal: Rulli – Foyth, Albiol, P. Torres, Estupinan – Parejo (90.+3 Aurier), Capoue, Coquelin (84. Chukwueze) – Moreno, Danjuma (84. Pedraza), Lo Celso

/prvý zápas: 0:1, postúpil Villarreal/

Viac na túto tému: #futbal #liga majstrov #Bayern Mníchov #CF Villarreal