Divoký postup Slavie Praha. Duel dohrávala bez dvoch vylúčených

Český majster prehral v odvete s rakúskym LASK Linz 3:4, no keďže v prvom súboji vyhral 4:1, postúpil do štvrťfinále.

17.03.2022 22:52
Napriek prehre 3:4 s LASK Linz za futbalisti... Foto:
Napriek prehre 3:4 s LASK Linz za futbalisti Slavie tešia z postupu.

O postupujúcom do štvrťfinále Konferenčnej ligy UEFA bolo prakticky rozhodnuté už po prvom súboji. Napriek tomu priniesla odveta zápas plný zvratov.

Slavia Praha si v zostave so slovenským reprezentantom Ivanom Schranzom v prvom polčase s prehľadom udržiavala vybudovaný náskok a v 24. minúte išla zásluhou Petra Olayinku do vedenia. V tej chvíli už viedla v dvojzápase o štyri góly a upevnila si postupové šance.

Pierre-Emerick Aubameyang. Čítajte viac Barcelona bola na prahu vypadnutia. Duel v Istanbule však otočila

Nevykoľajilo ju ani vyrovnanie Wiesingera o dvanásť minút neskôr, lebo hneď z nasledujúceho útoku stihol ešte pred polčasom zvýšiť na 2:1 pre Slaviu Bah.

Mierna komplikácia pre pražský klub prišla v 42. minúte keď videl červenú kartu Ousou. Napriek tomu po hodine hry zvýšil Sor na 3:1.

1. Galatasaray Istanbul Čítajte viac Vitajte v Turecku. Fanúšikovia znepríjemnili Barcelone noc v hoteli

Iskru nádeje pre LASK Linz vykresal svojim druhým gólom v zápase Wiesinger. Nádej domácim na obrat dodala aj druhá červená karta pre Slaviu, ktorú videl Plavčič. Následne dokázali v posledných piatich minútach skórovať za LASK Gruber a Schmidt a zvrátili duel v prospech domácich.

odvety osemfinále Európskej konferenčnej ligy:

FC Bazilej – Olympique Marseille 1:2 (0:0)

LASK Linz – Slavia Praha 4:3 (1:2)

Góly: 36. a 76. Wiesinger, 88. Gruber, 89. Schmidt – 24. Olayinka, 37. Bah, 62. Sor, ČK: 42. Ousou po druhej ŽK, 85. Plavšič (obaja Slavia)