Messi a spol. balia kufre. Postup Realu zariadil hetrikom Benzema

V druhom súboji stredajšieho programu Ligy majstrov remizoval Manchester City so Sportingom Lisabon 0:0, no po víťazstve 5:0 v prvom zápase postupuje anglický majster.

09.03.2022 22:54
Karim Benzema. Foto: ,
Hrdinom osemfinálového duelu Ligy majstrov bol trojgólový Karim Benzema.
debata (2)

Real vyrukoval od začiatku s vysokým napádaním v snahe streliť rýchly gól, no nevytvoril si výraznejší tlak. Parížania sa snažili čo najdlhšie držať loptu na kopačkách.

V 13. minúte sa po zaváhaní domácej defenzívy ocitol sám na rohu šestnástky uzdravený Kylian Mbappe, no Thibaut Courtois jeho strelu zneškodnil.

Parížania pokračovali v útočnej aktivite a v 34. minúte Mbappe dopravil loptu do siete, no gól neplatil, pretože prihrávajúci Nuno Mendes bol v ofsajde, O päť minút neskôr však Mbappe po prihrávke za obranu Realu strelou k bližšej žrdi zabezpečili Parížu vedenie.

V 61. minúte sa Donnaruma tiesnený Benzemom pri rozohrávke dopustil chyby. Jeho zlú prihrávku vystihol Vinicius Junior, prihral pod seba na Benzemu, ktorý vyrovnal na 1:1.

V 76. minúte Neymar stratil loptu pred súperovou šestnástkou. Luka Modrič ju umne vyviezol, prešiel cez niekoľkých protihráčov a prihral ju Vinicisuovi Juniorovi. Ten prišiel o dobrú pozíciu, no lopta zostala v moci Realu.

Modrič prihral za obranu Benzemovi, ktorý aj s prispením teču prekonal Donnarumu. O dve minúty neskôr Rodrygo využil zlú prihrávku Marquinhosa a našiel Benzemu, ktorý zavŕšil hetrikový obrat a poslal Real do šťvrťfinále.

odvety osemfinále Ligy majstrov 2021/2022:

Real Madrid – Paríž St. Germain 3:1 (0:1) Góly: 61., 76. a 78. Benzema – 39. Mbappe. Rozhodoval: Makkelie (Hol.), ŽK: Nacho, Vinicius Junior, Carvajal, Vazquez – Paredes, Donnarumma, Hakimi, Kipkembe

Real: Courtois – Carvajal (66. Vazquez), Militao, Alaba, Nacho – Kroos (57. Camavinga), Valverde, Modrič – Asensio (57. Rodrygo), Vinicius Junior, Benzema

Paríž: Donnarumma – Hakimi (89. Draxler), Marquinhos, Kimpembe, Mendes – Verratti, Paredes (71. Gueye), Danilo (80. Di Maria) – Neymar, Messi, Mbappe

/prvý zápas: 0:1, postúpil Real/

Manchester City – Sporting Lisabon 0:0 Rozhodoval: Umut Meier (Tur.), ŽK: Gabriel Jesus – Paulinho, Slimáni

City: Ederson (74. Carson) – Egan-Riley, Stones, Laporte (84. Mbete), Zinčenko – Gündoan, Fernandinho, Silva (46. Mahrez) – Foden (46. McAlee), Gabriel Jesus, Sterling

Sporting: Adan – Inacio, Coates, Neto (89. Ribeiro) – Porro (79. Esgaio), Ugarte, Tabata, Reis, Sarabia (58. Edwards)– Paulinho (79. Santos), Slimáni (89. Feddal)

/prvý zápas: 5:0, postúpil Manchester/