Futbalisti FC Barcelona sa play off o osemfinále Európskej ligy 2021/2022 stretnú s SSC Neapol, v ktorom pôsobí slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka.

13.12.2021 14:15 , aktualizované: 14:44
Stanislav Lobotka Foto: ,
Stanislav Lobotka so spoluhráčmi z Neapola.

Rozhodol o tom pondelňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Rekordný šesťnásobný víťaz súťaže FC Sevilla začne doma s Dinamom Záhreb.

Príjemné prekvapenie Ligy majstrov Šeriff Tiraspoľ z Moldavska zabojuje o účasť v elitnej šestnástke so Sportingom Braga, Dortmund dostal Glasgow Rangers.

Ďalšími dvojicami sú Atalanta Bergamo – Olympiakos Pireus, RB Lipsko – Real Sociedad San Sebastian, Zenit Petrohrad – Betis Sevilla a FC Porto – Lazio Rím.

Najdrahší slovenskí futbalisti Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
11. Ján Greguš (San José) - 603-tisíc.

Žreb spojil druhé tímy základných skupín EL s mužstvami z tretích miest skupín Ligy majstrov, ktorí pri ňom boli nenasadenými. Nemohli sa stretnúť kluby z jednej krajiny.

Úvodné stretnutia baráže o osemfinále sa odohrajú 17. februára, odvety o týždeň neskôr. Víťazi postúpia do elitnej šestnástky, v nej budú hrať s ôsmimi víťazmi základných skupín, zdolaní v európskych klubových súťažiach skončia.

Finále je v pláne 18. mája budúceho roka v Seville. Od tejto sezóny sa vo vyraďovačke už upustilo od pravidla zvýhodnených gólov z ihrísk súperov.

Lionel Messi, Cristiano Ronaldo Čítajte viac Žreb Ligy majstrov museli po chybe zopakovať. Jedna dvojica zostala identická

Po 180 minútach sa tak v prípade vyrovnaných výsledkov bude hrať predĺženie 2×15 minút, ak sa nerozhodne ani v ňom, bude nasledovať rozstrel z 11 m.

Slavia dostala Fenerbahce

Futbalisti Sparty Praha sa v play off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy 2021/2022 stretnú s Partizanom Belehrad.

Rozhodol o tom pondelňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Český majster Slavia Praha sa o postup do elitnej šestnástky stretne s Fenerbahce Istanbul.

Čo futbaloví tréneri vyškrtli hráčom z jedálnička? Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Pep Guardiola (Manchester City)
Keď jeden z...

Grécky POAK Solún, ktorý v základnej skupine eliminoval bratislavský Slovan, o postup zabojuje s FC Midtjylland. UEFA ešte musí rozhodnúť v prípade anglického Tottenham Hotspur, ktorý pre koronavírus v tíme neodohral záverečný zápas s skupine s Rennes.

Nie je teda ešte jasné, či v baráži budú Angličania alebo holandský Vitesse Arnhem so slovenským stredopoliarom Matúšom Berom.

Žreb jednému z tejto dvojice prisúdil viedenský Rapid. Ďalšími dvojicami sú Olympique Marseille – FK Karabach, PSV Eindhoven – Maccabi Tel-Aviv, Leicester City – Randers FC a Celtic Glasgow – Bodo/Glimt.

Žreb spojil druhé tímy základných skupín EKL s mužstvami z tretích miest skupín EL, ktoré pri ňom boli nenasadenými. Nemohli sa stretnúť kluby z jednej krajiny.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Finále je v pláne 25. mája budúceho roka v Tirane. Od tejto sezóny sa vo vyraďovačke už upustilo od pravidla zvýhodnených gólov z ihrísk súperov.