Bieda proti tínedžerom, Slovan sa lúči. Weiss: Európa nám ukázala, kde strácame

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali vo svojom poslednom zápase v základnej F-skupine Európskej konferenčnej ligy na ihrisku FC Kodaň 0:2.

09.12.2021 22:51 , aktualizované: 23:45
Dánsko Futbal EKL F Kodaň Slovan Foto: ,
Hakon Haraldsson z Kodane v súboji s hráčom Slovana Uchem Agbom.
debata (32)

Dánsky tím už mal pred zápasom istotu postupu do osemfinále, Slovan bojoval o postup do šestnásťfinále play off. Do neho sa napokon prebojoval PAOK Solún, ktorý zdolal Lincoln Red Imps z Gibraltáru 2:0.

Slovan zakončil účinkovanie v skupine so ziskom ôsmich bodov. V oboch zápasoch zdolal gibraltárskeho majstra, s PAOK v oboch dueloch remizoval a s Kodaňou dvakrát prehral.

Zápas Konferenčnej ligy FC Kodaň - Slovan Fotogaléria - 4 fotky Všetky fotky
Futbalista FC Kodaň Elias Jelert Kristensen...

Priamo do jarnej vyraďovačky sa dostalo osem víťazov štvorčlenných skupín, mužstvá z druhých priečok si o postup do osemfinále vyraďovacej fázy zahrajú proti tímom, ktoré skončili na treťom mieste v skupinách Európskej ligy. Žreb dvojíc 16-finále play off sa uskutoční v pondelok 13. decembra.

6. kolo EKL – F-skupina:

FC Kodaň – ŠK Slovan Bratislava 2:0 (1:0)
Góly: 30. Wind, 53. Höjlund. Rozhodovali: Vad, Tóth, Albert (všetci Maď.), ŽK: Oikonomou, Jelert, Chočolava – Henty, Agbo, Božikov.
FC Kodaň: Grabara – Jelert, Oikonomou (71. Jakobsen), Chočolava, Kristiansen (54. Oviedo) – Johannesson, Haraldsson (71. Haarbo) – Biel – Höjlund (76. Wilczek), Wind, Böving
ŠK Slovan: Chovan – Medveděv, Abena, Božikov, De Marco (78. Da Silva) – Kankava, Agbo – Dražič (62. Čavrič), Weiss (71. Rabiu), Zmrhal (82. Green) – Henty (71. Mráz)

PAOK Solún – Lincoln Red Imps 2:0 (1:0)
Góly: 17. A. Živkovič, 55. Schwab. Rozhodoval: Saggi (Nór.), ŽK: Schwab, Lyratzis – Lopes, Toscano
PAOK Solún: Paschalakis – Taylor (61. Lyratzis), Mihaj, Crespo, Sidcley – Kurtič, Schwab (74. Tsingaras) – Murg, D. Augusto (67. Biseswar), A. Živkovič – Swiderski (67. Akpom)
Lincoln Red Imps: Coleing – Sergeant, R. Chipolina, Lopes, Toscano – Ronan (72. Carralero), Yahaya, Aňón – Britto (78. Araiza), Gomez, Walker (65. Ocran)

Konečná tabuľka F-skupiny:
1. FC Kodaň 6 5 0 1 15:5 15
2. PAOK Solún 6 3 2 1 8:4 11
3. SLOVAN 6 2 2 2 8:7 8
4. Lincoln 6 0 0 0 2:17 0

Domácich pred zápasom trápili zranenia, tréner Jess Thorup preto povolal aj tínedžerov z juniorky. V základnej zostave dostali šancu hneď šiesti. V úvode mali domáci loptu častejšie na kopačkách, v 10. minúte však prišla prvá lepšia šanca a mal ju Slovan.

Weiss z rohového kopu poslal loptu na Dražiča, ale jeho volej skončil nad bránou. Onedlho sa Weiss prezentoval aj strelecky, ale loptu poslal len do náruče Grabaru. V 20. minúte sa z pravej strany dostal do zakončenia Medveděv, jeho gólovú strelu však Grabara zneškodnil.

FC Kodaň, Slovan Bratislava Čítajte viac Zápas FC Kodaň - Slovan sme sledovali naživo.

Dáni odpovedali strelou Bövinga, ktorá sa obtrela o žrď. V 30. minúte však Wind po akcii Haraldssona umiestnil svoju strelu k žrdi a Kodaň viedla. Slovanisti nepredviedli v prvom polčase optimálny výkon, okrem šance Medveděva si nevypracovali vážnejšiu príležitosť na skórovanie.

Po zmene strán vypálil ako prvý nebezpečne Böving, ale prestrelil. O pár minút neskôr však Wind obral o loptu Kankavu, zľava poslal center do šestnástky a po sklepnutí Haraldssona poslal Höjlund loptu za Chovana – 2:0.

Dávid Hancko, Lukáš Haraslín Čítajte viac Hanckov gól nasmeroval Spartu do play off EKL. Šláger pre Neapol

Tréner Slovana poslal do hry dvoch čerstvých krídelníkov, ale Kodaň už mala zápas pevne v rukách a po rýchlom protiútoku mohol pridať Haraldsson tretí gól. Slovanu nepomohli ani ďalšie striedania a po bezkrvnom výkone sa s EKL rozlúčil.

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Súper bol lepší a zaslúžene vyhral. My sme chceli niečo uhrať, mali sme dobrý vstup do zápasu, potom sa ukázala kvalita domácich. Boli veľmi behaví. My sme urobili chybu pri prvom góle, nechali sme tam voľného hráča.

V druhom polčase sme sa snažili niečo urobiť, ale súper bol jednoducho lepší. Ani ja som nemal šťastnú ruku na zostavu, nie každý hráč hral dobre. Futbal je dnes o dynamike a rýchlosti, Európa nám ukázala, kde strácame."

Jaromír Zmrhal, stredopoliar Slovana: „Skončili sme, bohužiaľ je to tak. Ale rozdiel medzi našou ligou a zahraničím je vidieť. Domáci boli lepší a my máme na čom pracovať. Ak by sme doma zdolali PAOK, tak by sme postúpili. Ten zápas nás mrzí najviac, ale podali sme vo všetkých zápasoch maximum.“

Jurij Medveděv, obranca Slovana: „Pri mojej šanci mi dal Vlado Weiss krásnu prihrávku, chcel som to dať brankárovi medzi nohy, ale ani neviem ako to chytil. Keby som dal gól, zápas sa vyvíja inak, ale súper bol lepší a rýchlejší, to si musíme priznať. Nám ku koncu dochádzali sily.“

(Zdroj: RTVS)

Schranz zariadil postup Slavie

Futbalisti PAOK Solún sa prebojovali do play off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy UEFA.

V záverečnom zápase v F-skupine zdolali doma gibraltársky Lincoln Red Imps 2:0 a v tabuľke obsadili druhé miesto pred Slovanom Bratislavou.

PAOK Solún vykročil za postupom rázne a už v 17. minúte sa mu podarilo vsietiť prvý gól, keď sa po centri Sidcleyho Pereiru presadil prudkou hlavičkou srbský stredopoliar Andrija Živkovič.

PAOK, Lincoln Čítajte viac Zápas PAOK - Lincoln sme sledovali ONLINE

Po prestávke upravil na 2:0 opäť hlavou Stefan Schwab. Gréci mohli v ďalšom priebehu ešte zvýrazniť svoj náskok, ale ďalšie veľké šance už nevyužili.

V E-skupine si postup do jarnej baráže EKL vybojovala Slavia Praha, ktorá v priamom súboji o druhú priečku remizovala na pôde Unionu Berlín 1:1.

O jediný gól „zošívaných“ sa v 50. minúte postaral slovenský reprezentant Ivan Schranz, ktorý prekonal domáceho brankára Frederika Ronnowa parádnou strelou do ľavého horného rohu.

Domáci vyrovnali v 64. min vďaka gólu Maxa Kruseho, ale postupový zásah už napriek veľkému tlaku nepridali. Slavia udržala druhé miesto v tabuľke a teší sa na jarné boje.

V nich bude účinkovať aj Vitesse Arnhem v zostave so slovenským stredopoliarom Matúšom Berom, holandský klub zdolal NŠ Mura 3:1 a postúpil do play off z druhého miesta G-skupiny.

S EKL sa rozlúčila Omonia Nikózia so slovenskými legionármi Tomášom Hubočanom a Michalom Ďurišom, cyperský zástupca hral doma s Kajrat Almaty bez gólov a skončil na nepostupovej tretej pozícii.

Z „céčka“ si postup osemfinále zabezpečil AS Rím, ktorý triumfoval v 6. kole na ihrisku CSKA Sofia 3:2. V baráži o osemfinále si nezahrá český Jablonec, ktorý potreboval na pôde posledného Klužu zvíťaziť, ale podľahol mu 0:2.

Priamo do jarnej vyraďovačky EKL sa dostalo osem víťazov štvorčlenných skupín, mužstvá z druhých priečok si o postup do osemfinále zahrajú proti tímom, ktoré skončili na treťom mieste v skupinách Európskej ligy. Žreb dvojíc play off o osemfinále sa uskutoční v pondelok 13. decembra.