Bitku milionárov vyhrali City. Škriniarov Inter postupuje ďalej

Futbalisti Interu Miláno, Realu Madrid, Manchestru City, Paríža St. Germain a Sportingu Lisabon sa stali v stredu ďalšími osemfinalistami Ligy majstrov.

24.11.2021 22:58
Manchester City Foto: ,
Radosť hráčov Manchestru City po góle Raheema Sterlinga.

Inter v zostave so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom zdolal v D-skupine Šachtar Doneck 2:0 vďaka dvom gólom Edina Džeka. Do vyraďovačky ho definitívne posunulo večerné víťazstvo Realu Madrid na pôde Šeriffu Tiraspoľ 3:0.

Manchester City otočil duel s Parížom St. Germain na konečných 2:1 vďaka gólom Raheema Sterlinga s Gabrielom Jesusom a zabezpečil si prvenstvo v A-skupine. Osemfinálovú istotu má aj francúzsky tím, Bruggy totiž podľahli doma Lipsku vysoko 0:5.

Sporting si zaistil účasť medzi elitnou šestnástkou vďaka triumfu 3:1 nad Borussiou Dortmund – priamym rivalom v boji o druhé miesto v C-skupine. Zariadil ho dvoma gólmi Pedro Goncalves. Už istý osemfinalista a víťaz „céčka“ Ajax Amsterdam uspel na pôde Besiktasu Istanbul 2:1. O triumfe holandského majstra rozhodol dvoma gólmi v druhom polčase reprezentant Pobrežia Slonoviny Sebastien Haller. .

Citizens v stredajšom šlágri proti PSG v prvom polčase svojho súpera dostali pod tlak, hostia však obetavo bránili a vrhali sa do striel. Po centri Bernarda Silvu si dal Ander Herrera takmer vlastný gól, no Keylor Navas pohotovo zasiahol.

Hviezdy, ktoré nebudú na MS 2022 Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Milan Škriniar (Slovensko). Futbalisti spod...

Do druhého polčasu vstúpili Parížania aktívnejšie a v 50. minúte sa ujali vedenia zásluhou Kyliana Mbappeho, ktorý prekonal Edersona strelou medzi nohy. Domáci však v záverečnej polhodine otočili nepriaznivý vývoj. Po dorážke vyrovnal Sterling a v 77. minúte sa po sklepnutí od Bernarda Silvu presadil Jesus.

Real odplatil Šeriffu šokujúcu domácu prehru 1:2. V Moldavsku sa ujal vedenia v 20. minúte zásluhou Davida Alabu, ktorého priamy kop smerujúci do stredu bránky tečoval jeden z obrancov domáceho tímu. Tesne pred polčasovou prestávkou zvýšil na 2:0 Toni Kroos. V 56. minúte pridal tretí gól Karim Benzema V záverečnom kole si to Real s Interom na Santiago Bernabeu „rozdajú“ o prvé miesto v skupine.

Inter bol od začiatku duelu do Šachtarom aktívnejší. V 12. minúte mohol otvoriť skóre Nicolu Barella, v dobrej pozícii však prestrelil bránku.

V 24. minúte strela Ivana Perišiča síce skončila v sieti, gól však neplatil pre ofsajd. Dve príležitosti Džeka zneškodnil výbornými zákrokmi Anatolij Trubin V úvode druhého polčasu Interu neuznali ďalší gól, keď rozhodca usúdil, že Lautaro Martinez si pri akcii pomohol faulom.

Futbaloví hrdinovia 90´: Takto vyzerajú dnes Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Gheorghe Hagi (56) - je bývalý rumunský...

V 61. minúte sa však už domáci fanúšikovia dočkali. Džeko sa dostal k odrazenej lopte a prudkou strelou prekonal Trubina. Bosniansky kanonier bol pri chuti a v 67. minúte zvýšil na 2:0, keď zostal osamotený na zadnej žrdi- Hostia mohli v závere znížiť, Dodo však trafil iba žrď.

V B-skupine vykresali nádej na postup hráči AC Miláno, ktorí zvíťazili v Madride nad Atleticom 1:0 gólom Brazílčana Juniora Messiasa z 87. minúty. V tabuľke sa dotiahli na stredajšieho súpera. Na druhé FC Porto, ktoré prehralo na Anfielde s FC Liverpool 0:2, strácajú bod. .