Lyon postúpil do osemfinále, obrat Neapola vo Varšave

Futbalisti Olympique Lyon si zabezpečili postup do osemfinále Európskej ligy. Vo štvrtkovom domácom stretnutí A-skupiny zdolali pražskú Spartu 3:0, na konte majú plný počet 12 bodov a s istotou obsadia v tabuľke prvé miesto.

04.11.2021 21:57
Chorvátsko šport futbal EL 4. kolo H-skuina Foto: ,
Stredopoliar Rapidu Christoph Knasmuellner strieľa gól v zápase H-skupiny 4. kola Európskej ligy vo futbale Dynamo Záhreb - Rapid Viedeň.

Hostia, v základnej zostave ktorých nastúpili Slováci Dávid Hancko a Lukáš Haraslín, neuspeli ani v druhom vzájomnom súboji s favoritom skupiny a figurujú so štyrmi bodmi na druhej pozícii.

Za štvrtým víťazstvom v H-skupine smeroval West Ham United, ktorý dvoma gólmi Saida Benrahmu viedol na ihrisku KRC Genk 2:1, ale vlastný gól striedajúceho Tomáša Součka v závere riadneho hracieho času na konečných 2:2 ich obral o postupové oslavy.

„Kladivári“ inkasovali prvé góly v tejto sezóne EL. Za domácich absolvoval plnú minutáž slovenský stredopoliar Patrik Hrošovský.

SR futbal EKL 3. kolo F Slovan Bratislava Lincoln Green Čítajte viac Weiss napriek jasnej výhre: Zo strany niektorých hráčov to bolo slabé

SSC Neapol otočil zápas na štadióne Legie Varšava a napokon triumfoval jednoznačne 4:1. Po prvom polčase síce prehrával 0:1, po zmene strán však premenili jedenástky Piotr Zielinski aj Dries Mertens a výsledok podčiarkli na konci Hirving Lozano a Adam Ounas.

Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka nastúpil za Neapol v 65. minúte, jeho klub sa prepracoval na čelo C-skupiny o bod pred svojho súpera.

Ferencváros Budapešť podľahol v „géčku“ na vlastnom štadióne Celticu Glasgow 2:3 a bodového zápisu sa nedočkal ani vo svojom štvrtom vystúpení. Slovenský krídelník Róbert Mak nastúpil vo farbách maďarského klubu v 67. minúte.

4. kolo skupinovej fázy EL

A-skupina

Olympique Lyon – Sparta Praha 3:0 (0:0)
Góly: 61. a 64. Slimani, 90.+2 Toko-Ekambi
/D. Hancko odohral celé stretnutie, L. Haraslín hral do 82. min, D. Holec bol na lavičke náhradníkov, L. Štetina (všetci Sparta) nefiguroval v zápise o stretnutí/

Bröndby Kodaň – Glasgow Rangers 1:1 (1:0)
Góly: 45. Balogun – 77. Hagi

B-skupina

AS Monaco – PSV Eindhoven 0:0

Real Sociedad San Sebastian – Sturm Graz 1:1 (0:1)
Góly: 53. Sörloth – 38. Jantscher

C-skupina

Legia Varšava – SSC Neapol 1:4 (1:0)
Góly: 10. Emreli – 51. Zielinski (z 11 m), 75. Mertens (z 11 m), 79. Lozano, 90. Ounas
/S. Lobotka (Neapol) hral od 65. min/

Leicester City – Spartak Moskva 1:1 (0:0)
Góly: 58. Amartey – 51. Moses

D-skupina

Olympiakos Pireus – Eintracht Frankfurt 1:2 (1:1)
Góly: 12. El Arabi – 17. Kamada, 90.+2 Hauge

Royal Antverpy – Fenerbahce Istanbul 0:3 (0:3)
Góly: 8. Yandas, 16. Meyer, 29. Berisha

E-skupina

Galatasaray Istanbul – Lokomotiv Moskva 1:1 (1:0)
Góly: 43. Feghouli – 73. Kamano

Olympique Marseille – Lazio Rím 2:2 (1:1)
Góly: 33. Milik (z 11 m), 83. Payet – 45.+7 Anderson, 49. Immobile

F-skupina

SC Braga – Ludogorec Razgrad 4:2 (3:1)
Góly: 25. Al Musrati, 37. Medeiros, 40. Galeno, 73. Gonzalez – 33. Sotiriou, 79. Plastun

Crvena zvezda Belehrad – FC Midtjylland 0:1 (0:0)
Gól: 56. Evander. ČK: 12. Degenek, 90.+5 Gobeljič (obaja Crvena zvezda) po 2. ŽK