Škriniar mužom zápasu. Ukázal skvelý zákrok, no z Ukrajiny odišiel sklamaný

Futbalisti Interu Miláno čakajú na prvé víťazstvo v aktuálnom ročníku Ligy majstrov. V zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom remizovali v dueli D-skupiny Kyjeve so Šachtarom Doneck 0:0.

28.09.2021 20:57
Milan Škriniar Foto: ,
Milan Škriniar počas rozvičky pred zápasom Šachtar Doneck - Inter Miláno.

Šachtar začal proti Interu aktívne a už v 5. minúte sa mohol ujať vedenia. Solomon prešiel obranou hostí ako nôž maslom, no jeho delovka mierila tesne vedľa žrde.

Inter prvýkrát pohrozil po štvrťhodine hry, keď technická strela Barellu skončila na brvne. V 34. minúte spálil veľkú šancu Džeko, ktorý prestrelil bránku Šachtaru.

Na začiatku druhého polčasu sa skvelým obranným zákrokom prezentoval Škriniar, ktorý zabránil Pedrosovi skórovať do odkrytej bránky.

V 66. minúte mal gól na kopačke Martinez, no jeho volej minul Pjatovovu bránku. Ukrajinský reprezentant sa v závere vyznamenal pri šanciach Correu i De Vrija a tak sa v Kyjeve zrodila bezgólová remíza.

Škriniara vyhlásili za najlepšieho hráča zápasu.

Technický pozorovateľ UEFA Aitor Karanka zdôvodnil ocenenie slovami: „Podal viac ako solídny výkon počas celého zápasu a zlikvidoval čistú šancu Šachtaru, z ktorej mal byť gól.“

Úradujúci slovenský futbalista roka netajil, že v Interi sú sklamaní z bezgólovej remízy. Tímu vraj v zakončení niečo chýbalo.

Domáci hráči síce vyššie percentuálne držanie lopty (60 ku 40), no Inter mal väčšie šance na skórovanie.

"Sme sklamaní, chceli sme vyhrať a boli sme k tomu blízku. Treba dodať, že aj Šachtar mal svoje šance, ale veľmi sme si odtiaľto chceli vziať tri body.

Sme radi, že sme si udržali čisté konto, ale vpredu sme mohli spraviť viac. Šachtar má dobré mužstvo, držali loptu podobne ako v minulej sezóne Sassuolo," hodnotil rodák zo Žiaru nad Hronom, citovala ho stránka football-italia.net.

Lionel Messi Čítajte viac Messiho prvý gól za PSG bol ako z veľkej knihy. Real šokujúco podľahol Tiraspoľu!

"Treba myslieť pozitívne. V skupinovej fáze nás čakajú ešte štyri zápasy. Dôležité je, že sme v Kyjeve neprehrali a udržali si čisté konto. Máme na čom stavať.

Verím, že naša víťazná mentalita sa prejaví," cituje Škriniara, ktorý exceloval aj v úvodnom kole prestížnej súťaže doma proti Realu Madrid (0:1), klubová televízia.

Stránka Sempre Inter mu dala najvyššiu známku spomedzi hráčov hosťujúceho tímu – osmičku.

„Famózny výkon slovenskej steny, ktorá zastavila všetko, čo sa jej dostalo do cesty. Zachránila tiež gól v poslednej chvíli,“ píše web.

Italy Soccer Champions League Čítajte viac Škriniar dostal druhú najvyššiu známku z hráčov Interu, ale gólu nezabránil

2. kolo Ligy majstrov 2021/2022:

A-skupina:

Paríž St. Germain – Manchester City 2:0 (1:0)
Góly: 8. Gueye, 74. Messi. Rozhodoval: Del Cerro Grande (Šp.)

RB Lipsko – FC Bruggy 1:2 (1:2)
Góly: 7. Nkunku – 24. Vanaken, 41. Rits. Rozhodoval: Vinčič (Slov.)

1. Paríž St.-Germain 2 1 1 0 3:1 4
2. FC Bruggy 2 1 1 0 3:2 4
3. Manchester City 2 1 0 1 6:5 3
4. RB Lipsko 2 0 0 2 4:8 0

B-skupina:

FC Porto – FC Liverpool 1:5 (0:2)
Góly: 75. Taremi – 18. a 60. Salah, 72. a 83. Firmino, 45. Mane. Rozhodoval: Karasiov (Rus.)

AC Miláno – Atlético Madrid 1:2 (1:0)
Góly: 20. Leao – 84. Griezmann, 90.+7 Suarez (z 11 m), ČK: 29. Kessie (AC) po druhej ŽK. Rozhodoval: Cakir (Tur.)

1. FC Liverpool 2 2 0 0 8:3 6
2. Atletico Madrid 2 1 1 0 2:1 4
3. FC Porto 2 0 1 1 1:5 1
4. AC Miláno 2 0 0 2 –3:5 0

C-skupina:

Borussia Dortmund – Sporting Lisabon 1:0 (1:0)
Gól: 37. Malen. Rozhodoval: Jovanovič (Srb.)

Ajax Amsterdam – Besiktas Istanbul 2:0 (2:0)
Góly: 17. Berghuis, 43. Haller. Rozhodoval: Bastien (Fr.)

1. Ajax Amsterdam 2 2 0 0 7:1 6
2. Borussia Dortmund 2 2 0 0 3:1 6
3. Besiktas Istanbul 2 0 0 2 1:4 0
4. Sporting Lisabon 2 0 0 2 1:6 0

D-skupina:

Real Madrid – Šeriff Tiraspoľ 1:2 (0:1)
Góly: 65. Benzema (z 11 m) – 25. Jachšibojev, 90. Thill. Rozhodoval: Visser (Belg.)

Šachtar Doneck – Inter Miláno 0:0 – hralo sa v Kyjeve
Rozhodoval: Kovács (Rum.)