Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Salzburg ide ďalej. Ligu majstrov si zahrá aj moldavské prekvapenie

Šeriff Tiraspoľ sa premiérovo prebojoval do skupinovej fázy Ligy majstrov 2021/2022. Dokázal to ako vôbec prvý klub z Moldavska v histórii.

25.08.2021 23:12 , aktualizované: 23:39
RB Salzburg Foto: ,
Futbalisti Andreas Ulmer a Benjamin Sesko zo Salzburgu sa tešia z gólu v odvetnom zápase play off Ligy majstrov proti Bröndby.

Majster krajiny po domácom triumfe 3:0 remizoval na ihrisku Dinama Záhreb 0:0. Postúpil aj rakúsky Salzburg, ktorý po domácej výhre 2:1 nad dánskym klubom Bröndby Kodaň uspel rovnakým výsledkom aj v odvete.

Futbalisti AS Monaco vyhrávali v odvetnom zápase na ihrisku Šachtaru Doneck 2:0 po 1. polčase, no domáci po prestávke znížili na 1:2 a duel dospel do predĺženia.

V ňom si v 114. minúte zrazil loptu do vlastnej siete hosťujúci Ruben Aguilar a poslal Ukrajincov do skupinovej fázy. „Kniežatá“ sa na jeseň predstavia v Európskej lige.