Slavia bojovala aj tlačila. Na postup cez Ferencváros to nestačilo

Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v utorok v odvete 3. predkola Ligy majstrov 2021/2022 v Edene nad Ferencvárosom Budapešť 1:0, ale to im na postup do play off nestačilo, keďže v prvom zápase prehrali 0:2.

10.08.2021 21:03 , aktualizované: 23:13
Hungary Soccer Champions League Foto: ,
Momentka zo zápasu Ferencváros Budapesť - Slavia Praha.
debata (3)

„Zošívaní“ sa tak presunú do play off Európskej ligy UEFA. V tíme českého majstra hrali do 65. minúty slovenskí reprezentanti Ivan Schranz a Jakub Hromada, medzi náhradníkmi v tíme Ferencvárosu figuroval Róbert Mak.

Maďarský majster stále živí nádej na zopakovanie účasti v základnej skupine LM z minulej sezóny.

Slavia - Ferencvaros Čítajte viac ONLINE: Slavia vyhrala, ale o Ligu majstrov zabojuje Ferencváros

Futbalisti ukrajinského Šachtaru Doneck postúpili do play off Ligy majstrov 2021/2022, keď v utorňajšom odvetnom zápase 3. predkola zdolali v Kyjeve KRC Genk 2:1.

Rovnakým výsledkom zvíťazili aj v prvom zápase. V drese zdolaného belgického tímu hral do 62. minúty slovenský reprezentačný stredopoliar Patrik Hrošovský.

AS Monako postúpilo do play off, keď v odvetnom zápase 3. predkola zdolali na domácom trávniku Spartu Praha 3:1, nad ktorou v prvom stretnutí vyhrali 2:0.

V drese zdolaného tímu odohral celý zápas slovenský obranca Dávid Hancko, medzi náhradníkmi boli obranca Lukáš Štetina aj brankár Dominik Holec. Sparta ako zdolaná z ligovej vetvy má istú účasť v skupine Európskej ligy UEFA.

odvety 3. predkola LM 2021/2022:

Šeriff Tiraspoľ – CZ Belehrad 1:0 (1:0)
Gól: 45.+2 Arboleda
prvý zápas: 1:1, do play off postúpil Tiraspoľ

Slavia Praha – Ferencváros Budapešť 1:0 (1:0)
Gól: 37. Masopust, ČK: 84. Čivič (Ferencváros)
I. Schranz a J. Hromada (obaja Slavia) hrali do 65. min., R. Mak (Ferencváros) bol medzi náhradníkmi
prvý zápas 0:2, do play off postúpil Ferencváros

Šachtar Doneck – KRC Genk 2:1 (1:0)
Góly: 27. Traore, 77. Antonio – 90. Heynen
P. Hrošovský (Genk) hral do 62. min.
prvý zápas: 2:1, do play off postúpil Doneck

FC Midtjylland – PSV Eindhoven 0:1 (0:0)
Gól: 90+3. Bruma prvý zápas 0:3, do play off postúpil Eindhoven

AS Monaco – Sparta Praha 3:1 (0:0)
Góly: 50. Martins, 56. Golovin, 81. Diop – 78. Karlsson
D. Hancko (Sparta) odohral celý zápas, L. Štetina a D. Holec boli medzi náhradníkmi
prvý zápas 2:0, do play off postúpilo Monaco

Young Boys Bern – CFR Kluž 3:1 (3:1)
Góly: 23. Siebatcheu, 25. Moumi Ngamaleu, 42. Siebatcheu – 4. Omrani
prvý zápas: 1:1, do play off postúpil Bern

Ludogorec Razgrad – Olympiakos Pireus 2:2 pp (2:2, 0:1), 4:1 rozstrel z 11 m
Góly: 49. Semedo (vlastný), 57. Sotiriou – 31. M'Vila, 68. El Arabi, ČK: 86. Ba (Olympiakos)
prvý zápas 1:1, do play off postúpil Razgrad

Benfica Lisabon – Spartak Moskva 2:0 (0:0)
Góly: 58. Mario, 90.+2 Jaremčuk
prvý zápas: 2:0, do play off postúpila Benfica

Legia Varšava – Dinamo Záhreb 0:1 (0:1)
Gól: 20. Franjič
prvý zápas: 1:1, do play off postúpilo Dinamo

Glasgow Rangers – Malmö FF 1:2 (1:0)