Favoriti bez zaváhania, Škrtel musel stráviť vysokú prehru

Futbalisti FC Barcelona a Juventusu Turín postúpili do vyraďovacej časti Ligy majstrov 2020/2021. V utorňajšom zápase 4. kola G-skupiny zvíťazili Katalánci na ihrisku Dynama Kyjev 4:0, Juventus zdolal 2:1 Ferencváros Budapešť. Oba tímy doplnili postupujúcich z E-skupiny FC Sevillu a Chelsea Londýn.

24.11.2020 21:36
Italy Soccer Champions League Ronaldo Foto: ,
Cristiano Ronaldo počas zápasu Juventus - Ferencváros.

Barcelončania rozhodli o postupe v 2. polčase. Po prvej bezgólovej 45-minútovke dal ich prvý gól obranca Sergino Dest po prihrávke Martina Braithwaita, dánsky útočník potom sám strelil ďalšie dva góly.

Skóre na 3:0 upravil z pokutového kopu, keď ho predtým fauloval Denis Popov. Posledné slovo mal v druhej minúte nadstaveného času Antoine Griezmann.

Taliansky majster s Ferencvárosom Budapešť doma dlho remizoval 1:1. Maďari išli do vedenia v 19. minúte zásluhou Myrta Uzuniho, domáci po prestávke vyrovnali zásluhou Cristiana Ronalda, ktorý sa presadil ľavačkou spoza šestnástky.

V druhej minúte nadstaveného času napokon rozhodol Alvaro Morata. V drese hostí presedel duel na lavičke náhradníkov Róbert Mak.

Manchester United rozhodol o svojom triumfe nad Basaksehirom Istanbul už v prvom polčase. Po dvoch góloch Bruna Fernandesa a jednom Marcusa Rashforda viedli „červení diabli“ 3:0, po prestávke skorigoval na 3:1 Deniz Turuc, posledné slovo mal však Daniel James.

Za hostí nastúpil slovenský obranca Martin Škrtel v základnej zostave, v 78. minúte videl žltú kartu a hral do 87. minúty.

V druhom zápase „háčka“ si Paríž St. Germain poradil doma s Lipskom 1:0 zásluhou Neymara, ktorý v prvom polčase premenil pokutový kop.

V Dortmunde si domáci pod vedením slovenského arbitra Ivana Kružliaka poradili s Bruggami 3:0. Dva góly dal nórsky kanonier Erling Haaland, tretí pridal Jadon Sancho. V druhom zápase F-skupiny zdolalo Lazio Rím hostí zo Zenitu Petrohrad 3:1. V domácom tíme nefiguroval obranca Denis Vavro na zápasovej súpiske.

Sevillčania išli v Krasnodare do vedenia už vo 4. minúte, keď sa odrazená lopta dostala k Ivanovi Rakitičovi a ten ju spoza šestnástky poslal bez prípravy do siete. Domáci mohli vyrovnať pred koncom 1. polčasu, Remy Cabella už mieril do prázdnej bránky, v poslednej chvíli skvele zasiahol Jules Kounde.

Po prestávke mal prvú šancu Luuk de Jong, ale z blízka prestrelil. Ihneď na to však Maciel Wanderson svoju šancu premenil a vyrovnal. Napokon sa však tešili hostia, keď v piatej minúte nadstaveného času rozhodol o ich triumfe Munir El Haddadi.

Chelsea mohla ísť v Rennes do vedenia už v úvode, ale Timo Werner z blízka vo výbornej šanci prestrelil bránu. V 22. minúte poslal Mason Mount dlhý center za obranu, loptu si prebral Callum Hudson-Odoi a po úniku otvoril skóre.

Mount mohol potom streliť gól sám, ale jeho strelu zastavil skvelým zákrokom Alfred Gomis. Po prestávke mali šance najmä domáci a v 85. minúte napokon zaslúžene vyrovnal Sehrou Guirassy. V nadstavenom čase však hostia predsa len vybojovali postup, keď sa presadil Olivier Giroud.

LM – 4. kolo

E-skupina

Stade Rennes – Chelsea Londýn 1:2 (0:1)
Góly: 85. Guirassy – 22. Hudson-Odoi, 90.+1 Giroud. Rozhodoval: Kuipers (Hol.)

FK Krasnodar – FC Sevilla 1:2 (0:1)
Góly: 56. Wanderson – 4. Rakitič, 90.+5 El Haddadi. Rozhodoval: Guida (Tal.)

Borussia Dortmund – FC Bruggy 3:0 (2:0)
Góly: 18. a 60. Haaland, 45. Sancho. Rozhodoval: KRUŽLIAK (SR)

Lazio Rím – Zenit Petrohrad 3:1 (2:1)
Góly: 3. a 55. Immobile (druhý z 11 m), 22. Parolo – 25. Dziuba. Rozhodoval: Oliver (Angl.)
D. Vavro (Lazio) nefiguroval na zápasovej súpiske

1. Dortmund 4 3 0 1 9:3 9
2. Lazio 4 2 2 0 8:4 8
3. Bruggy 4 1 1 2 3:8 4
4. Zenit 4 0 1 3 3:8 1

G-skupina

Juventus Turín – Ferencváros Budapešť 2:1 (1:1)
Góly: 35. Ronaldo, 90.+2 Morata – 19. Uzuni. Rozhodoval: Siebert (Nem.)
R. Mak (Ferencváros) sedel celý zápas na lavičke náhradníkov

Dynamo Kyjev – FC Barcelona 0:4 (0:0)
Góly: 52. Dest, 57. a 70. Braithwaite (druhý z 11 m), 90.+2 Griezmann. Rozhodoval: Jug (Slov.)

Paríž St. Germain – RB Lipsko 1:0 (1:0)
Gól: 11. Neymar (z 11 m). Rozhodoval: Makkelie (Hol.)

Manchester United – Basaksehir Istanbul 4:1 (3:0)
Góly: 7. a 20. Fernandes, 35. Rashford (z 11 m), 90.+2 James – 75. Turuc. Rozhodoval: Hategan (Rum.)
M. Škrtel (Basaksehir) nastúpil v základnej zostave a v 78. minúte videl žltú kartu

1. Manchester 4 3 0 1 12:4 9
2. PSG 4 2 0 2 5:4 6
3. RB Lipsko 4 2 0 2 4:7 6
4. Basaksehir 4 1 0 3 3:9 3
Viac na túto tému: #futbal #liga majstrov