Neapol odštartoval prehrou, Lobotka nastúpil v základe

Futbalisti SSC Neapol odštartovali skupinovú fázu Európskej ligy UEFA 2020/2021 prehrou s holandským Alkmaarom. Neapol v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom prehral na štadióne San Paolo 0:1.

22.10.2020 21:30
Belgium Soccer Europa League Foto: ,
Momentka zo zápasu Standard Liége - Glasgow Rangers.

Holanďanov pred úvodným duelom zasiahol nový koronavírus. Klub v utorok ohlásil trinásť pozitívnych hráčov z kádra, zápas v Taliansku napokon odohral.

O triumfe zverencov Arneho Slota rozhodol v 57. minúte Dani de Wit. Lobotka odohral 66 minút, potom ho nahradil Andrea Petagna.

Slovenský futbal mal zastúpenie v ďalších zápasoch. Útočník Michal Ďuriš a obranca Tomáš Hubočan nastúpili v základnej zostave Omonie Nikózia na ihrisku PAOK Solún, zápas sa skončil nerozhodne 1:1.

Útočník Jakub Vojtuš nastúpil v drese Klužu na ihrisku CSKA Sofia 2:0, jeho tím zvíťazil 2:0.

Úlohu favorita potvrdil londýnsky Arsenal, ktorý vo Viedni prehrával s domácim Rapidom 0:1, ale gólmi Davida Luiza a Pierra Emericka Aubameyanga otočil skóre.

Slovan Liberec v zostave so slovenskými legionármi Martinom Koscelníkom a Jakubom Hromadom zdolal v dueli J-skupiny belgický Gent 1:0. Koscelník v 29. minúte prihral na víťazný gól Abdallahovi Jusufovi Hilalovi a odohral celé stretnutie. Hromada bol na trávniku do 79. minúty.

Sparta Praha bez zranených Lukáša Štetinu a Dávida Hancka prehrala v H-skupine s francúzskym OSC Lille 1:4. „Rudí“ hrali od 23. minúty bez vylúčeného Lukáša Krejčího. Hetrikom sa v drese hostí blysol Yusuf Yazici. V druhom zápase skupiny uspeli hráči AC Miláno na pôde Celticu Glasgow 3:1.

Leicester City zvíťazil v G-skupine nad Zorjou Luhansk 3:0. Darilo sa aj ďalšiemu tímu anglickej Premier League Tottenhamu Hotspur. Zverenci Joseho Mourinha si v J-skupine poradili s rakúskym tímom LASK Linz tiež 3:0.

LASK v 3. predkole vyradil DAC Dunajská Streda. V I-skupine triumfoval Villarreal nad Sivassporom 5:3, o zisku troch bodov pre „žltú ponorku“ rozhodol dvomi gólmi Paco Alcacer.

FC Dundalk – FK Molde 1:2 (0:0)
Góly: 35. Murray – 62. Hussain, 72. Omoijuanfo (z 11 m)

C-skupina

Bayer Leverkusen – OGC Nice 6:2 (2:1)
Góly: 79. a 83. Bellarabi, 12. Amiri, 16. Alario, 61. Diaby, 87. Wirtz – 32. Gouiri, 90. Claude-Maurice

Hapoel Beer Sheva – Slavia Praha 3:1 (1:0)
Góly: 86. a 88. Acolatse, 45. Agudelo – 75. Provod

D-skupina

Lech Poznaň – Benfica Lisabon 2:4 (1:2)
Góly: 15. a 49. Ishak – 42. a 60. a 90.+3 Nunez, 8. Pizzi (z 11 m)

Standard Liége – Glasgow Rangers 0:2 (0:1)

Góly: 44. Galeno, 78. Paulinho, 88. Horta

Leicester City – Zorja Luhansk 3:0 (2:0)
Góly: 29. Maddison, 45. Barnes, 67. heanacho

H-skupina

Sparta Praha – OSC Lille 1:4 (0:1)
Góly: 46. Dočkal – 45., 60. a 75. Yazici, 66. Ikone, ČK: 23. Krejčí (Sparta)

Celtic Glasgow – AC Miláno 1:3 (0:2)
Góly: 76. Elyounouss – 14. Krunič, 42. Diaz, 90+2. Hauge

I-skupina

Maccabi Tel Aviv – FK Karabach 1:0 (1:0)
Gól: 10. Cohen

CF Villarreal – Sivasspor 5:3 (2:2)
Góly: 13. Kubo, 20. Bacca, 57. Foyth, 64. a 78. Alcacer – 33. Kayode, 43. Yatabare, 64. Gradel