Parížania si zahrajú prvé finále LM. Lipsku nedali šancu

Futbalisti Paríža St. Germain si po prvý raz v histórii zahrajú finále Ligy majstrov. V utorkovom prvom semifinále zdolali RB Lipsko 3:0 po góloch Marquinhosa, Angela Di Maríu a Juana Bernata. Di Maria mal okrem presného zásahu aj dve asistencie.

18.08.2020 23:00
Kylian Mbappé Foto: ,
Kylian Mbappé z Paríža hlavičkuje v zápase proti Lipsku.
debata (2)

Francúzsky šampión vypadol v uplynulých troch ročníkoch v osemfinále, štyrikrát predtým skončil vo štvrťfinále. Vo finále nastúpi v nedeľu 23. augusta proti víťazovi duelu Olympique Lyon – Bayern Mníchov. Druhé semifinále je na programe v stredu o 21.00 h.

Od úvodu boli nebezpečnejší hráči francúzskeho majstra, ktorí si vypracovali aj prvé šance. V 6. minúte poslal Neymara do šance Mbappe, ale Brazílčan iba obtrel loptu o pravú žrď.

O sedem minút neskôr sa však už mohli Parížania tešiť z gólu. Marquinhos si ideálne načasoval výskok na center Di Maríu a Gulácsi bol na jeho hlavičku krátky – 0:1.

Lipsko mohlo vyrovnať v 25. minúte, keď Laimer potiahol loptu po pravej strane a naservíroval ju Poulsenovi, dánsky útočník však šancu zahodil.

Na túto príležitosť odpovedal Neymar, keď sa rozhodol z pravej strany namiesto prihrávky priamo ohroziť Gulácsiho z priameho kopu, ale trafil opäť iba žrď. V 42. minúte však Neymar poslal po nedorozumení obrany Lipska gólovú prihrávku Di Maríovi a ten uzavrel skóre prvého polčasu na 2:0.

Do druhého polčasu urobil tréner Lipska Nagelsmann dve zmeny, no jeho tím v 56. minúte opäť inkasoval. Di María poslal center do päťky a Bernat hlavičkou prekonal Gulácsiho – 3:0. Arbiter si ešte platnosť gólu potvrdil cez VAR. Náskok Parížanov mohol ešte narásť, ale ďalšie šance už zverenci Thomasa Tuchela nepremenili.

RB Lipsko – Paríž Saint-Germain 0:3 (0:2)
Góly: 13. Marquinhos, 42. Di Maria, 56. Bernat. Rozhodoval: Kuipers (Hol.), ŽK: Laimer, Halstenberg, Poulsen – Kimpembe, bez divákov
RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann (83. Orban), Upamecano, Mukiele – Laimer (62. Halstenberg), Kampl (64. Adams), Sabitzer, Angelino – Olmo (46. Schick), Nkunku (46. Forsberg) – Poulsen
PSG: Rico – Kehrer, Kimpembe, Silva, Bernat – Herrera (83. Verratti), Marquinhos, Paredes (83. Draxler) – Di María (86. Sarabia), Mbappe (86. Choupo-Moting), Neymar

Celtic a Crvena Zvezda nadeľovali

Futbalisti azerbajdžanského tímu FK Karabach sa prebojovali do 2. predkola Ligy majstrov 2020/2021. V dueli 1. predkola zvíťazili na domácej pôde nad FK Sileks zo Severného Macedónska presvedčivo 4:0. Dva góly strelil haitský obranca Wilde-Donald Guerrier.

Úlohu favorita potvrdila aj Legia Varšava, poľský tím sa však v dueli so severoírskym Linfieldom dlho trápil v koncovke. O víťazstve 1:0 rozhodol až v 82. minúte striedajúci Jose Kante. Hostia hrali v tom čase už bez vylúčeného Kirka Millara.

Do 2. predkola postúpil aj bieloruský tím Dynamo Brest po triumfe 6:3 nad kazašskou Astanou.

Vo večernom dueli škótsky Celtic Glasgow deklasoval islandský KR Reykjavík 6:0. O svojom víťazstve rozhodol už v prvom polčase, keď si vypracoval trojgólový náskok. Dva presné zásahy zaznamenal Odsonne Edouard.

Srbský šampión Crvena Zvezda Belehrad si poradil s gibraltárskym tímom Europa FC 5:0, hetrikom sa blysol El Fardou Ben Nabouhane.

1. predkolo Ligy majstrov 2020/2021 /hrá sa na jeden zápas/:

Crvena Zvezda Belehrad – Europa FC 5:0 (2:0)
Góly: 25., 44. a 52. Ben Nabouhane, 78. a 87. Ivanič

Celtic Glasgow – KR Reykjavík 6:0 (3:0)
Góly: 6. Elyounoussi, 17. a 72. Edouard, 21. Julien, 48. Taylor, 90. Klimala

Dynamo Brest – FC Astana 6:3 (4:1)
Góly: 16. a 22. Gordejčuk, 17. Pechenin, 37. Sedko, 55. a 90. Diallo – 41. Tomasov, 53. Rotariu, 87. Bejsebekov

Legia Varšava – Linfield FC 1:0 (0:0)
Gól: 82. Kante, ČK: 75. Millar (Linfield)

FK Karabach – FK Sileks 4:0 (2:0)
Góly: 11. Jaime, 40. a 51. Guerrier, 80. Emreli