Lewandowski strelil 4 góly za necelú štvrťhodinu, trojica tímov postúpila

V rámci utorňajších zápasov 5. kola skupinovej fázy Ligy majstrov si postup do jarného osemfinále vybojovala trojica tímov - Real Madrid, Tottenham Hotspur a Manchester City.

26.11.2019 21:30
Robert Lewandowski Foto: ,
Kanonier Bayernu Robert Lewandowski oslavuje svoj štvrtý gól do siete Crvenej zvezdy.

Naopak, v D-skupine si druhou prehrou v sérii situáciu mierne skomplikovalo Atlético Madrid a veľký súboj o druhú postupovú priečku sa očakáva v C-skupine, kde sa do postupovej hry vrátila Atalanta Bergamo.

Šlágrom utorňajšieho programu bol súboj na Štadióne Santiaga Bernabéua, kde Real Madrid iba remizoval s Parížom St. Germain 2:2. „Biely balet“ mal zápas výborne rozohraný, po góloch Karima Benzemu viedol 2:0, ale záverečnú desaťminútovku vôbec nezvládol.

V 81. min znížil stav stretnutia Kylian Mbappé a o dve minúty neskôr vyrovnal Pablo Sarabia. Parížania síce inkasovali prvé góly v tejto edícii Ligy majstrov, ale stali sa víťazom A-skupiny.

V B-skupine opäť ukázal svoje futbalové majstrovstvo poľský kanonier Robert Lewandowski. Rodák z Varšavy sa na výhre 6:0 nad Crvenou zvezdou Belehrad podieľal štyrmi gólmi, ktoré strelil za 14 minút a 31 sekúnd.

Vďaka tomu preskočil v tabuľke kanonierov Nóra Erlinga Haalanda a v piatich zápasoch skupinovej časti strelil už desať gólov. Ide o najrýchlejší štvorgólový zápis v histórii Ligy majstrov.

Úspešnú premiéru na lavičke Tottenhamu v rámci Ligy majstrov má za sebou portugalský tréner José Mourinho, keďže jeho zverenci zdolali Olympiakos 4:2, hoci po dvadsiatich minútach prehrávali dvojgólovým rozdielom.

V C-skupine potvrdil vedúcu pozíciu anglický majster Manchester City, hoci doma iba remizoval so Šachtarom Doneck 1:1. Súboj o druhé postupové miesto bude ešte zaujímavý. Výhrou 2:0 nad Dynamom Záhreb (5) sa vrátila do hry o postup Atalanta Bergamo (4).

V najlepšej pozícii je však ukrajinský klub, ktorý má na konte šesť bodov. Pokiaľ „Citizens“ neprehrajú v Záhrebe, Šachtaru postačí v záverečnom kole na postup aj domáca remíza s Atalantou.

Víťazom D-skupiny sa v predstihu stal Juventus Turín, ktorý v domácom prostredí zdolal madridské Atlético najtesnejším rozdielom 1:0. V nadstavenom čase prvého polčasu zaskočil brankára Jana Oblaka výborne zahraným priamym kopom z ťažkého uhla Paolo Dybala.

„Los Colchoneros“ si touto prehrou skomplikovali situáciu a pred tretím Leverkusenom majú náskok už len jedného bodu. Pokiaľ sa tak nechcú spoliehať na pomoc Juventusu v záverečnom súboji na pôde „farmaceutov“, potrebujú na domácom štadióne Wanda Metropolitano zdolať Lokomotiv Moskva.

Liga majstrov – 5. kolo:

A-skupina:

Galatasaray Istanbul – FC Bruggy 1:1 (1:0)
Góly: 11. Büyük – 90.+2 Diatta. Rozhodovali: Kružliak – Somoláni, Hancko (všetci SR), ČK. 90.+3 Mata, 90.+3 Diatta (obaja Bruggy)

Real Madrid – Paríž St. Germain 2:2 (1:0)
Góly: 17. a 79. Benzema – 81. Mbappé, 83. Sarabia. Rozhodoval: Dias (Portug.)

1. Paríž Saint-Germain 5 4 1 0 12:2 13
2. Real Madrid 5 2 2 1 11:7 8
3. FC Bruggy 5 0 3 2 3:9 3
4. Galatasaray 5 0 2 3 1:9 2

B-skupina:

Tottenham Hotspur – Olympiakos Pireus 4:2 (1:2)
Góly: 50. a 77. Kane, 45.+1 Dele Alli, 73. Aurier – 6. El Arabi, 19. Semedo. Rozhodoval: Kabakov (Bul.)

Crvena Zvezda Belehrad – Bayern Mníchov 0:6 (0:1)
Góly: 53., 60., 64. a 68. Lewandowski (prvý z 11m), 14. Goretzka, 90. Tolisso. Rozhodoval: Kuipers (Hol.)

1. Bayern Mníchov 5 5 0 0 21:4 15
2. Tottenham Hotspur 5 3 1 1 17:11 10
3. Crvena Zvezda 5 1 0 4 3:19 3
4. Olympiakos Pireus 5 0 1 4 7:14 1

C-skupina:

Manchester City – Šachtar Doneck 1:1 (0:0)
Góly: 56. Gündogan – 69. Solomon. Rozhodoval: Vinčič (Slovin.)

Atalanta Bergamo – Dynamo Záhreb 2:0 (1:0)
Góly: 27. Muriel (z 11m), 47. Gomez. Rozhodoval: Karasev (Rus.)

1. Manchester City 5 3 2 0 12:3 11
2. Šachtar Doneck 5 1 3 1 8:10 6
3. Dynamo Záhreb 5 1 2 2 9:9 5
4. Atalanta Bergamo 5 1 1 3 5:12 4

D-skupina:

Lokomotiv Moskva – Bayer Leverkusen 0:2 (0:1) Góly: 11. Žemaletdinov (vlastný), 54. S. Bender. Rozhodoval: Oliver (Angl.)

Juventus Turín – Atlético Madrid 1:0 (1:0)
Gól: 45.+2 Dybala. Rozhodoval: Taylor (Angl.)

1. Juventus 5 4 1 0 10:4 13
2. Atlético Madrid 5 2 1 2 6:5 7
3. Bayer Leverkusen 5 2 0 3 5:7 6
4. Lokomotiv Moskva 5 1 0 4 4:9 3
Viac na túto tému: #Real Madrid #Tottenham Hotspur #Robert Lewandowski #Bayer Leverkusen