Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Sevilla, Celtic či United postúpili. Braga zdolala Besiktas

Vo štvrtkových zápasoch 4. kola skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2019/2020 si postup do jarného štvrťfinále zaistili futbalisti FC Sevilla, Celticu Glasgow aj Manchestru United. Do play off sa v predstihu kvalifikovali aj Espanyol Barcelona a FC Bazilej.

07.11.2019 19:03 , aktualizované: 08.11.2019 00:00
Denis Vavro Foto: ,
Obranca Lazia Denis Vavro hlavičkuje pred hráčmi Celticu.

„Červení diabli“ na Old Trafford v L-skupine zdolali Partizan Belehrad 3:0.

V K-skupine, v ktorej hrá slovenský majster Slovan Bratislava, zdolal portugalský Sporting Braga doma Besiktas Istanbul 3:1. V prvom polčase sa dvakrát presadil domáci Paulinho. Ten otvoril skóre hlavou po rohu, hostia ale vyrovnali po peknom zakončení Tylera Boyda.

Prehra Slovana s Wolves a zranenie Bajriča Fotogaléria - 26 fotiek Všetky fotky
Lavička Slovana vo Wolverhamptone.

Paulinho bol potom aj na konci rýchlej akcie v 37. minúte. Hostia potom prišli o vylúčeného Jeremaina Lensa, ktorý v 44. minúte podrazil protihráča a dostal okamžite ČK. V druhom polčase zvýšil striedajúci Eduardo a Braga je na čele tabuľky s 10 bodmi. Besiktas má na konte štvrtú prehru.

Futbalisti FC Sevilla postúpili ako prví do vyraďovacej fázy. Španieli zvíťazili vo 4. kole A-skupiny na ihrisku luxemburského F91 Dudelange vysoko 5:2. Rekordný päťnásobný víťaz EL, resp. Pohára UEFA v tejto sezóne v skupinovej fáze ešte nestratil ani bod a prvé dva góly inkasoval až v tomto zápase od Danela Sinaniho.

Zverenci trénera Julena Lopeteguiho rozhodli o triumfe a postupe už v prvom polčase, keď luxemburskému majstrovi strelil štyri góly. Stále sú jediný tím, ktorý je v tomto ročníku po 4. kole bodovo stopercentný. V druhom súboji si postupové nádeje posilnil cyperský APOEL Nikózia, ktorý zdolala azerbajdžanský FK Karabach 2:1. Tento výsledok tiež zaručil pre Sevillu istotu prvenstva v skupine.

Rímske Lazio v E-skupine na domácom Stadio Olimpico prehralo s Celticom Glasgow 1:2. O triumfe hostí rozhodol v 90.+5 minúte Olivier Ntcham. V domácom drese nastúpil v základnej zostave slovenský reprezentačný stopér Denis Vavro a hral do 82. minúty. Škótsky majster si triumfom zabezpečil postup do vyraďovacej fázy.

Futbalisti holandského AZ Alkmaar deklasovali v Nur-Sultane domácu Astanu 5:0. Nadviazali tak na vysoký triumf 6:0 nad kazašským klubom z prvého vzájomného stretnutia v októbri. AZ sa na chvíľu dostal na čelo tabuľky L-skupiny o bod pred Manchester United, ktorý ale večer na Old Trafford zdolal Partizan Belehrad 3:0 a už si zaistil postup.

V akcii boli aj slovenskí legionári, stredopoliar László Bénes odohral pri domácom triumfe Borussie Mönchengladbach nad AS Rím 2:1 celý zápas a dostal ŽK. O triumfe domácich rozhodol v 90.+5 minúte Marcus Thuram. Stredopoliar Michal Škvarka hral do 84. minúty za Ferencváros Budapešť, ktorý doma remizoval s CSKA Moskva 0:0. Obranca Martin Škrtel odohral za Basaksehir na ihrisku rakúskeho Wolfsbergeru celý zápas, turecký klub triumfoval 3:0.

FC Bazilej – FC Getafe 2:1 (1:1)
Góly: 8. Arthur, 60. Frei – 44. Mata (z 11 m)

D-skupina:

Rosenborg Trondheim – Sporting Lisabon 0:2 (0:2)

F-skupina:

Standard Liege – Eintracht Frankfurt 2:1 (0:0)
Góly: 56. Vanheusden – 65. Kostič

1. Arsenal Londýn 4 3 1 0 11:3 10
2. Standard Liege 4 2 0 2 5:7 6
3. Eintracht Frankfurt 4 2 0 2 4:6 6
4. Vitória Guimaraes 4 0 1 3 3:7 1

G-skupina:

Feyenoord Rotterdam – Young Boys Bern 1:1 (1:0)

H-skupina:

Espanyol Barcelona – Ludogorec Razgrad 6:0 (3:0)
Góly: 4. Melendo, 19. Marmol, 36. Vargas (z 11 m), 52. Campunzano, 73. Pedrosa, 76. Ferreyra, ČK: 12. Forster, 35. Goralski (obaja Razgrad)

Góly: 20. Joao Victor – 50. Jaremčuk, 65. Depoitre, 76. Ngadeu-Ngadjui

FC Olexandrija – AS St. Étienne 2:2 (0:1)
Góly: 84. Bezborodko, 90.+2 Zaderaka – 23. Khazri (z 11 m), 73. Camara

1. KAA Gent 4 2 2 0 9:6 8
2. VfL Wolfsburg 4 1 2 1 7:7 5
3. AS St. Étienne 4 0 3 1 6:7 3
4. FK Oleksandrija 4 0 3 1 5:7 3

J-skupina:

Borussia Mönchengladbach – AS Rím 2:1 (1:0)
Góly: 35. Fazio (vlastný), 90.+5 Thuram – 64. Fazio
L. Bénes (Borussia) odohral celý zápas + ŽK

Wolfsberg AC – Istanbul Başakşehir 0:3 (0:0)
Góly: 84. a 87. Crivelli, 73. Visca (z 11 m), ČK: 72. Rnič (Wolfsberger)
M. Škrtel (Basaksehir) odohral celý zápas

1. Istanbul Basaksehir 4 2 1 1 5:5 7
2. AS Rím 4 1 2 1 7:4 5
3. Mönchengladbach 4 1 2 1 4:7 5
4. Wolfsberger AC 4 1 1 2 5:5 4

K-skupina:

Wolverhampton Wanderers – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ R. Jiménez
ŽK: 89. Jiménez (Wolverhampton), rozhodovali: Nijhuis – Balder, Goossens (všetci Hol.), 29 789 divákov
Wolverhampton: R. Patrício – Dendoncker, Coady, Kilman – Doherty, Neves, Moutinho, Vinagre (90.+ Jonny) – A. Traoré (90.+ Bennett), R. Jiménez, Neto (69. Cutrone)
Slovan: Greif – Medveděv, Abena, Božikov, De Marco – Bajrič (89. Ljubičič), de Kamps – Ratao (70. Suchockij), Rabiu (90.+ Daniel), Dražič – Šporar

Sporting Braga – Besiktas Istanbul 3:1 (2:1)
Góly: 15. a 37. Paulinho, 81. Eduardo – 29. Boyd, ŽK: B. Vianna – Roco, Erkin, ČK: 44. Lens (Besiktas), rozhodoval: Mažeika (Lit.)
Braga: Eduardo – Esgaio, Wallace, B. Vianna, Sequeira – Galeno, Palhinha, Fransérgio, A. Horta (77. Trincao) – Paulinho (67. Fonte), R. Horta (60. Eduardo)
Besiktas: Karius – Uysal, Vida, Roco, Erkin (63. Rebocho) – Lens, Özyakup, Yilmaz (72. Elneny), Boyd Yalcin (88. Secgin), Nayir

1. Braga 4 3 1 0 8:4 10
2. Wolverhampton 4 3 0 1 4:2 9
3. SLOVAN 4 1 1 2 7:7 4
4. Besiktas 4 0 0 4 4:10 0